Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kennelek?

Border collie kennelek?

Figyelt kérdés

Régi vágyam egy border collie.Nem most szeretnék idővel,de a közeljövőben.


Melyik a legjobb border collie kennel Magyarországon?vagy külföldről érdemes vásárolni?

Kb.mennyibe kerül(tudom nem olcsó,de bármennyit megér nekem)

A ritkább szinűek egy alomban drágábbak?

Pl.ha van egy alom amibe születik 7 kiskutya és abból 4 fekete-fehér 3 blue merle.



Van kutyás tapasztalatom elég sok.Tisztába vagyok a fajta igényeivel.


2018. aug. 20. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Mik a céljaid a kutyával? sportolnál, esetleg kiállítanád, vagy csak hobbi kedvenc lenne? Vannak munkavonalú és show kennelek is. Az ár változó lehet, párosítástól, a szülők eredményességétől is sok függ, illetve sokszor olcsóbban adják a hobbira szánt kölyköket.

Átlagosan 150 ezertől kezdődnek az árak, de a választott tenyésztőtől tudsz csak pontos infót szerezni erről. A bordernek nagyon sokféle színváltozata van, de egyik sem drágább a másiknál, a szaporítóknál dívik csak a ritkább, sokszor el sem fogadott színek drágábban árusítása.

Az, hogy melyik a legjobb kennel az szerintem ez esetben relatív, van több jó kennel is az országban. Nézegesd a honlapjukat, menj el versenyekre esetleg, ahol találkozhatsz velük és a kutyáikkal élőben, illetve érdeklődő e-mailekre is szívesen válaszol a legtöbb tenyésztő.

2018. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fajtatiszta kutyák legalább 100 ezerbe kerülnek, tehát nem olcsók.

A Facebookon keressél ilyen kenneleket és olvass értékeléseket.

Ha jól tudom, külföldi vásárlás esetén automatikusan (?) kapsz állatútlevelet. Ha jól tudom.

2018. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vagy agility vagy hobby ezt még nem tudom.

Nézegettem már a kenneleket és nem tudom eldönteni melyik a legjobb.

2018. aug. 20. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Első kutyád lesz? Sportoltál, dolgoztál már valaha kutyával? Színre választasz kutyát?
2018. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg is van 4 keverék kutyám és őket is én neveltem,mindennap 2 órás séta,játék,tanulás stb.


Hobbi szinten agilityzek itthon a kutyáimmal és futok velük.


Nem szín szerint választok kutyát,de a border collieból eléggé elterjedt a feket-fehér és nekem jobban tetszenek a más színű egyedek,de a színe mindegy.

2018. aug. 21. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!