Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltakoznak sokan...

Miért tiltakoznak sokan valamennyi internetes fórumon a tűzijátékok ellen arra hivatkozva, hogy a kutyák félnek?

Figyelt kérdés
Augusztus 20-án és Szilveszter napján vannak hanghatással járó tűzijátékok, az év többi napján a kutya nélkülieknek kell elviselni a folyamatos kutyaugatást és a közterületek kutyaürülékkel történő elárasztását. Én nem vagyok híve a pirotechnológiai eszközök, így a tűzijátékok és petárdák használatának, de tényleg egy évben ezt a 2 napot nem lehet úgy kibírni, hogy a kutyások ne kárognának?
2018. aug. 20. 19:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak a kutyások "kárognak"

Olvastam már olyanról, hogy pl a madarak is megzavarodnak a nagyfokú hanghatásoktól.

Sőt, emberek is vannak, akik nem rajonganak a tűzijáték hangjaiért.

2018. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Nincs kutyám, testvéremnek viszont kettő is. Egyikük nagyon fél a vihartól, petárdától, tehát minden durrogástól, ahogy én is. A tűzijátékot szeretem, mert látványos, és nem olyan hangos, de a petárdát betiltanám! Aki csinálja, a seggébe dugva gyújtanám meg. Biztos, hogy rögtön leszokna róla! Nemcsak az állatokat, de az emberek többségét is rettentően zavarja. Semmi értelme. Évtizedekig tudtak szilveszterezni trombitálással, petárda nélkül, nem is félt senki, nem úgy, mint most.
2018. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%

14-es, mi lenne, ha nem törnél pálcát millió ember felett?! Itt egyedül te vagy a szánalmas gyökér, amiért ismeretlenek felett ítélkezel.

Egyébként azèrt, mert szép számunkra. Ha neked nem tetszik, megfordulsz, évi pár napot kibírsz. Ennyi erővel amúgy meg én is megkérdezhetném, hogy az értelmes embereknek miért jó pl alkoholt fogyasztani vagy dohànyozni, miközben lazítani, bulizni anélkül is lehet? Vagy hogy miért szereti valaki az ilyen-olyan járműbemutatókat nézni, miközben ott is csak bámulni szabad sokszor?

2018. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

Sosem fogom megérteni.

3 kutyám van, sosem volt probléma a 12 év alatt a tűzijáték miatt (12, 0,5 és 2 évesek). Bent vannak a házban mindig, szabad kijárással, de tűzijáték idejére be vannak zárva.

Szerintem ezt mindenkinek meg kellene oldania. A tűzijáték gyönyörű volt!

2018. aug. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Augusztus 20.-án nekem semmi bajom a tűzijátékkal, ígyis úgyis bent vannak a kutyák és hamar lezajlik az egész. De ami nálunk szilveszterkor folyik a borzalom. 3 napig nem tudom kivinni sétálni a kutyát mert folyamatosan petárdáznak. Szilveszter napján délután 4kor tudom legkésőbb a kertbe is kiengedni, oda is csak hámmal és pórázzal. Ezután kb hajnali 3 és 4 között szoktam tudni leghamarabb kiengedni. Azzal nem lenne semmi bajom, ha szilveszter este 8 és éjjel 2 között lemenne az egész. De mint írtam, nálunk ez napokig tart, ami nem használ az epilepsziás kutyám egészségének. Persze tudom, én vállaltam a kutyát, ezért is töltölk itthon minden szilvesztert, de azért ez akkor sem normális állapot.
2018. aug. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

2 kutyám van, de egyikük sem fél a tüzijáték hangjától. Szerintem a felelős állatartás ott kezdődik, hogy évi 2 nap az a mininum, hogy arra a kutyát beengedik zárt térbe, ahonnan nem tud elszaladni. Mellesleg az én kutyáim bármikor bejöhetnek, amikor úgy tartja kedvük. Nálunk nem csengő, hanem családtag.

Én sose károgtam, hanem cselekedtem. Ha láttam kutyát, aki utcán van azonnal intézkedtem. Ha ismertem haza vittem a saját otthonába, ha nem, akkor chippet nézettem, addig nálam volt. Kész pont. Felelős gazdi vagyok úgy érzem.

2018. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

Az én kutyám nem fél. Sőt, szerintem "meg sem hallja". A petárdaszezonban is vígan sétálgatunk az utcán, nem érdekli.


Ha félne, akkor nyilván először megpróbálnám kinevelni belőle (értsd: ha vinnyog a kutya, akkor leállítom, nem ütyüri-pütyürizve a nyakamba veszem).


Idegrendszeri probléma más tészta, akkor természetesen beengedném a házba.


Egyébként a felelős kutyatartó első kötelessége az az, hogy a kutyáját az udvaron tartsa. Az enyém ha akarna se tudna kimenni, normális kerítésem van.


Alapvetően az a baj, hogy sok ember kaphat kutyát, de nem sokan tudnak bánni vele. Ilyenkor kárognak, igen. Nálam is volt félős mentett, aki ha hangosabban tüsszentettem, az ágy alatt pisilte össze magát. Úgy adtam örökbe, hogy bombát is lehetne mellette robbantani. És nem vagyok zseni. Csak foglalkoztam vele.

2018. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem zavar, bent vannak a kutyáim a lakásban, túléljük. Amúgy hogy vagy kedvenc 31/f meleg barátom? Minden oké? 😁
2018. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
29%
Halálra rémül a kutyád, te meg "leállítod"? Ilyen embernek soha ne legyen állata. A felelős kutyatartó első kötelessége az az, hogy ha a kutya be akar jönni, akkor BEENGEDI, nem tönkreteszi idegileg az állatot, akinek a gazdája közelségére van szüksége.
2018. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
26%
A kutyák hagyján, de hányszáz millio ft az a szar... ráadásul pontosan semmi értelme.
2018. aug. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!