Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a táp jó lesz neki?

Ez a táp jó lesz neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most hoztuk el a tenyésztőtől a kiskutyánkat, egy kis Sheltit. 11-hetes, a tenyésztő Josera táppal etette, és adott annyit, hogy betudjam keverni egy új táppal. Ezt a tápot vettem : [link]


Orijen-t szerettem volna, de sehol se találtam olyan tápot itt errefele, és félek ha rendelek, későn szállítják ki,és nem lesz a kiskutyámnak ennivalója.

Most helyette a fent említett tápot vettem, erről is jókat hallottam.

Szerintetek ez jó lesz neki?

Mivel elég tapasztalatlan vagyok, nem tudom, hogy összetevőkben mi lenne az optimális. Mindenképpen szuperprémium táppal szeretném etetni, szeretném ha egészséges és boldog maradna/lenne.


Köszönöm a segítséget!



2018. aug. 21. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Tökéletes.


Én is ezzel etetem a kutyámat. Szép,fényes a szőre,energikus,játékos,boldog.

Egyszerűen nem tudok rosszat mondani erről a tápról.

2018. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Én ugyanezzel etetek, amit Te vettél. Egészségesek, szép a bundájuk, fittek.

Szóval szerintem nagyon jót választottál :)

2018. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm Nektek, megnyugodtam. :)


Akartam kérdezni, hátha tudjátok, hogy DHA 0.50% elég a kutyámnak? Úgy tudom hogy ez (a halban található omega3 zsírsav) a kutyus gondolkodását/agyi aktivitását serkenti. Elegendő neki ez a mennyiség? :)

2018. aug. 21. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Kutyája válogatja, hogy kinek mi válik be.


Alapvetően ez egy remek táp, nagyszerű összetétellel, de figyeld majd a kölyök székletét és általános állapotát, mert lehet ami az egyik kutyának beválik, az a másiknak nem.


Mi egyébként etettünk ezzel, nálunk bevált, de aztán mégis váltottunk (nehezen beszerezhetővé vált) .

2018. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó táp, de iszonyatosan drága. Ha kiszámolod, akkor 10kg az 30 ezer Ft.-ra jön ki belőle! Ha a kutya nem igényli, vannak ennél olcsóbb, de minőségi tápok is, én speciel a Brit Premiumra esküszöm, ebből 15kg 14 ezer Ft.-ra jön ki. Szerintem nem mindegy, hogy az ember 30-at vagy 15-öt költ a tápra és marad még belőle 15 más kutyás kiegészítőre.
2018. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben ezt a tápot félretenném, és legalább 4 hónapos koráig azzal etetném amit a tenyésztőtől kaptál. Brutálisan magas a (35%) a fehérje és (20%) a zsír tartalma a joserához képest és teljesen más az öszettétele is. A josera egy közepes hústartalmú, gabonás (riza, kukorica) táp, ez meg egy teljesen gabonamentes magas 60% körüli állati fehérjét tartalmazó gabonamentes táp. A kölyköknek még érzékeny az emésztése, szóval majdnem biztos, hogy fosni fog a váltástól ami ebben a korban eléggé veszélyes. Ekkora váltásnál még a legtöbb felnőtt kutya is fosna néhány napot.
2018. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4.es válaszoló : Köszi. :) nálunk megtalálható, sokan veszik. Ellenben az a táp amit kinéztem, az sajnos nem. Az Orijen tápban szerintem jobbak az összetevők, mit gondolsz/gondoltok erről a tápról?


[link]


Ennek 85% a hústartalma, az N&D-nek csak 60%.

Bár azt mondtátok hogy ez is jó táp és én is így gondolom, csak ha van jobb is miért is ne válasszam azt. :)

Mivel egyenlőre csak az N&D van itthon, ezért már ezt fogja kapni szerintem. Biztos ez is jó lesz neki, aztán ha mégse akkor veszünk neki Orijent.


Kedves 5-ös válaszoló :

Hát nem tudom, ebben a tápban még hal sincsen, se DHA, plusz csak 45% a hústartalma. Erre a tápra gondoltál?

Ne vedd kötekedésnek kérlek, annyira nem értek az összetevőkhöz, de én ezt nem adnám a kiskutyámnak, ha adhatok neki ennél sokkal jobbat is. A pénz meg ebben a tekintetben nem fontos, a lényeg hogy legyen egészséges, és boldog. Ha veszek egy drága tápot, akkor is fogok neki kutyás kellékeket venni.

Köszönöm a válaszod! :)


[link]

2018. aug. 21. 18:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

5ös én 9500 ft- ért veszem a 7 kilós zacskót. Kettőt kell vennem, mert 2 kutyám van, és 1-1 zacsit megesznek / hó. Ott vagyok, hogy 18 ezer ft csak a táp. Mellé veszek jutalomfalatot (abból sem a gagyikat).

Kérdező nézd meg több helyen, hol a legolcsóbb.

De még mindig jó tápnak tartom.

2es voltam.

2018. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló :


Huh tényleg?

Nem tudom miért mondta akkor a tenyésztő azt, hogy nem lesz baj a váltással, csak keverjem össze fokozatosan. :S

Az a baj hogy már bekevertem, és nincs tiszta Josera táp itthon, és mindjárt etetnem kellene. Így is olyan mintha valami baja lenne, ma kétszer hányt már, holnapra van időpont az orvoshoz reggelre. Nem akarom hogy roszabbul legyen :S

Az a baj hogy a környéken sincs Josera táp, az se érdekel ha 18 kg, de sajnos nincsen sehol errefelé, és mindjárt ezek is bezárnak. Felhívtam az orvost, azt mondta 8ig hivjam vissza ha hányt addig megint. Remélem nem fog hányni, de étvágya sincs a cseppemnek. :(

2018. aug. 21. 18:30
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
No para, gondolom van othon rizs. Mérj ki annyi rizst (főzés elött, szárazon) ami a táp ajánlott napi adagjának a fele. Bő vizben főzd jól meg, kb olyan legyen mintha tejberizst főznél. Keverd hozzá a táp napi adagjának a felét (amig főzöd a rizst ezt is áztasd be kevés vizbe), és ezt add a kutyának. Ha rendben van a széklete lehet több tápot és kevesebb rizst adni.
2018. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!