Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla és Dobermann...

Magyar vizsla és Dobermann együttes tartása?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz... 😋

Szóval megvalósult régi álmom, saját kertes házunk lett párommal, szép, nagy udvarral. Így szeretnénk kutyust, következő tavasszal lenne a legoptimálisabb.

Az én kedvencem a dobermann, míg ő a magyar vizslát pártolja. Idén 'pótgazdija' voltam egy vizsla szukának, bevallom, az én szívemet is rabul ejtette ez a fajta. Kedves, okos és nagyon ragaszkodó fajta, de ooott a dobi...

Én szeretnék kölyköt, míg párom inkább egy felnőtt vizslát hozna, fajtamentéstől. Nyilván nevelés kérdése, de kíváncsi lennék megférhet e ez a két fajta együtt?

Amit mi tudunk tenni értük, szóval kert van, de bentinek tartanánk őket. Van egy tágas nappali - étkező, ott egy sarkot lecsippentve kialakitani nekik egy alvóhelyet. A hátsó ajtóra szeretnék olyan chippel működő kutyaajtót, bár félek, hogy a méret miatt nem találunk akkorát, pláne nagykorban. Na de tovább, ő otthonról dolgozik, vagy úton van, de az előbbi a gyakoribb. Reggel egy rövidebb eü séta a parkban (kb. 30-40 perc) vagy az udvarba kiengedve őket, ha mindketten elmegyünk reggel. Majd délután 5 körül egy nagy játékos séta, olyan másfél óra. Van a közelben park, kutyafuttató, bár az elég gyatra állapotban van. Nyilván napközben meghatározott időben pl. Dél körül párom kiengedné őket az udvarba eüzni. Ha lenne ilyen kutyaajtó, akkor mehetnének mindig ki, mikor akarnak. Párom szerint, de félek hogy megszokják azt és mikor nem vagyunk itthon, akkor nyilván lezárnánk azt az ajtót, és akkor rossz lenne, hogy nem tudnak kimenni. Erre a mentő ötlet, hogy a hátsó teraszt beépítjük, korlát, rács, zárható ajtó lenne, és oda mennének ki a házból, lenne ott egy mosható műfű vagy ilyesmi. Ez nagyon gáz elképzelés?

Kutyasuli mindenképp, alap engedelmességi, szeretném a vadászösztönüket is fent tartani, hétvégén sokszor kirándulunk, vinnénk őket is.

Van pénzünk két kutya jó tartására, de nem akarunk elsietve dönteni. A dobi eléggé egy gazdis fajta, a vizsla is hajlik rá. Kettő kutyus jobban kijönne, nem? Hiszen együtt játszhatnának, sőt ha az egyikük felnőtt, a jelleme is ismert lesz már előttünk.

Úgy szeretnék már kutyát, gyerekként mindig volt, puli, tacskó, németjuhász meg egy nagy keverék dobiszerű.

Szóval az ultimate kérdés : jó ötlet e egyből két kutyussal indítani? Vagy legyünk megfontoltak, először egyet fogadjunk be és aztán meglatjuk, mennyire 'merít le' minket? (utálom, mikor a párom realistább, mint én, de állatok terén nem tuduk józanul gondolkozni, annyira szeretem őket).



2018. aug. 21. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Lehet őket együtt tartani,szocializáció,nevelés kérdése. Azt írtad párod otthon dolgozik akkor lenne ideje velük napközben is foglalkozni,az lenne a legjobb ha kapnának kutyaajtót és akkor mennének a kertbe amikor akarnak. A simán kertbe kiengedés nem számít mozgásnak, sétáltatni kell őket,labdázni velük,tanítani őket.
2018. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először 1 kutyát vegyetek ha úgy érzitek mellette még bőven van idő,energia jöhet a második.
2018. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben egy legyen. A vizslamentés jó ötlet, van a családban tőlük kutya.
2018. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, lehet őket együtt tartani, viszont két kölyköt egyszerre nem szoktak javasolni tenyésztők sem. Úgy könnyebb lenne, ahogy írtad, hogy a vizsla felnőtt.
2018. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!