Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyamedencét csináljunk?

Milyen kutyamedencét csináljunk?

Figyelt kérdés

Nem venni szeretnénk, hanem csinálni párommal együtt. Két kistestű kutyának, akik imádnak úszni. Méretekre lennék kíváncsi, és formailag. Nagy a kértünk bőven elférne benne, és a kutyák is élveznék. Fölé egy ilyen nagy sátrat, vagy nagy napernyőt tervezünk rakni, hogy árnyék legyen, de ha nem tűz a nap akkor le lehessen csukni, és érhesse a nap.

Nekem az az ötletem, hogy fokozatosan tudjanak belemenni, ne csak a mély vízbe találják magukat. Ha nincs kedvük úszni, akkor csak "lábmosás" és máris hűsíti őket. Tudnátok tanácsot ötleteket adni?

Rendes csempézett (nem tudom pontosan hogy hívják) medencét szeretnénk csinálni. De fontos lenne, hogy tudjanak benne úszni, szóval egy bizonyos pár méteres kell.

Ezzel a nyari hűsölést plussz az úszást is biztosítanánk.

A terv jövő nyárra kellene, de nagyon beleéltem magam a tervezgetésbe :)

Jelenleg kis pancsolós kádjuk van, egyszerűen imádják.


2018. aug. 22. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs e téren, de néhány gondolat:

a csempézést nem tudom, mennyire jó ötlet bevetni. Csúszna rajta a körmük, nem találnának megfelelő fogást rajta. Emellett sérülékeny, törékeny. Inkább valamilyen terméskövet, cementlapot, térkövet, gumitéglát vagy sima téglát választanék burkolatnak. Mindenképp olyat, amin tud kapaszkodni a kutya.

Hogy folyamatosan mélyüljön, az nagyon klassz ötlet. Úgy tudnám elképzelni, mint egy tavat: tehát a közepe mély, annyira, hogy úsznia kelljen, viszont minden oldalról nyitott, a szélein sekély. Vagy mindenképp több "kijáratos". Itt bemegy, középen úszik, a túloldala meg megint lábmosó mély. Legyen több menekülőút, ahol ki tudnak jönni a vízből. Nagyon mély se legyen, tehát ha 30 centis a kutya, elég az 50-60 centis víz, amiben pont jól tud úszni, de elmerülni kevésbé. A nagysága szerintem teljes mértékben csak tőletek függ, akár több méter hosszú is lehet, de arra figyeljetek, hogy úgymond ne fogyjanak el a táv felénél a kutyák, legyen erejük végigúszni, és ha már fáradtak, akkor is ki tudjanak kászálódni belőle. Így én azt mondanám, a 4 méter egy reális hossz, ha nagyon fáradhatatlan sellő-ebek, akkor 5-6.

Ami biztos: legyen elzárható bombabiztosan, nehogy felügyelet nélkül randalírozzanak benne.

Mellette körbe szintén valamilyen vízálló, csúszásmentes anyaggal burkolat.

Valamilyen fedlap vagy takaró legyen rajta, mikor épp használaton kívül van. Világítás, nektek nyugágy mellette...koktél a kezetekbe. :) Meghoztad a kedvem!

Sok sikert, biztosan hatalmas lesz az öröm a ti és a kutyák részéről is, mikor elkészül.

2018. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!