Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fogja megviselni a...

Mennyire fogja megviselni a kutyát?

Figyelt kérdés

Nagymamámmal lakunk, de már készül a saját házunk. Kb 1 maximum 2 hónap múlva költözés. Jelenleg nagymamám, párom, és én lakunk együtt egy panelban.

A kutyám nagyon ragaszkodik a nagyihoz. Ő is szereti imádja. Legtöbbször vele alszik, nála pihen.

A kutyát én etetem, mert a mamám úgy van vele, hogy igen édes okos aranyos, de olcsó legyen a tartása. Ezért nem is tudja mennyibe kerül a prémium táp, amit eszik. Cseppeket, nyakörveket is én veszem neki. Én viszem sétálni, futni, úszni. Mégis ugye a mamám nyugdíjjas, így 0-24be itthon van vele. Ezért is ragaszkodik hozzá nagyon. Mivel szegény mamám elég beteges már, így sétálni nem tudja levinni, azt mindig párom vagy én intézzük.

Költözésnél mindenképp jön velünk a kutyus, csak félek, hogy nagyon hiányérzete lesz. Meg ugye egyedül lesz otthon, amíg mi dolgozunk.

Nagyon megviseli majd?

Otthon leszek vele 3 hétig, ez már le van beszélve a munkahelyemen.

Annyiból is jobb lesz neki, hogy családi házba költözünk.



2018. aug. 23. 13:33
 1/5 A kérdező kommentje:
6 éves a kutyusunk ezt kihagytam
2018. aug. 23. 13:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégenként vigyétek el a mamához. Vagy hétköznap míg dolgoztok reggel tegyétek le néla ha a közelben lakik és délután vegyétek fel. De egy idő után biztos megszokja.
2018. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon rendes gazda vagy, így ezt a nagy változást is át fogja vészelni gond nélkül.
2018. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Idővel hozzá fog szokni.


Esetleg megoldás lehet az is, ha napközben a nagyinál lesz a kutya, munka után meg érte mentek. (persze, ha nem költöztök túl messzire tőle). Így a kutya is megszokott helyen lesz és a nagyi sem lesz egyedül egész nap.


Ha ez nem működhet, akkor már beköltözés első napjától szoktasd az egyedülléthez. Három hét alatt megtanulja, hogy nincs mindig mellette valaki. Néha hagyd kint a kertben, vagy hagyd a lakásban és menj el egy rövid időre. (először elég csak pár perc), aztán, ha ez már megy, menj messzebb.(pl. vásárolj be)

A lényeg, hogy úgy járkálj, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy elmész és visszajössz. Induláskor ne búcsúzkodj és érkezéskor ne udvarold körbe.

2018. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a legjobb megoldás, ha napközben a nagyinál van a kutya, ha megoldható a szállítása. Úgy neked se kell idegeskedni, hogy mit csinál, mennyire unatkozik, szenved a kutyus. Viszont ettől függetlenül tanítgathatjátok az egyedüllétre, fokozatosan. Nem lesz könnyű, ha eddig sosem volt még egyedül hagyva.
2018. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!