Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? (Többi lent)

Mit tehetnék? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, van egy 3 hónapos kiskutyánk (csivava), és ma egyedül vagyok vele itthon (nem először), mert a vihar miatt a testvéreim a nagyszülőknél éjszakáznak. A kiskutya a szokásosnál is agresszívabb velem, már vittem pisilni, adtam neki enni, jászottam vele, de egyszerűen nem akar lenyugodni.. Szétrágja a szőnyeget, sőt mindent, nem tudom mi van vele, de teljesen ki vagyok bukva. Legalább 1 órája sírok, egyre hevesebb kitöréseim vannak, és úgy érzem nem fogom bírni reggelig.


Máskor is éreztem már úgy, hogy nem szeret engem, pedig tényleg nincs oka rá, de most különösen durva.


Nem hat, ha rászólok, ha figyelmen kívül hagyom, sem az, ha rásuhintok egy kicsit.


Segítsetek, mit csináljak?



2018. aug. 23. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs a kutyusnak egy kis kennele vagy szállító doboza amiben viszitek állatorvoshoz erre az időre betehetnéd oda legalább amíg lenyugszik. A kaja ,jutifali nem hat rá? Máskor is voltak már ilyen "kitörései"? Nemtudod felhívni a családot hátha tudják mit lehetne csinálni?
2018. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére azóta már megnyugodott, és most alszik. Eddig még nem volt velem ilyen, fogalmam sincs mi lelte. A kaja sem használt:/
2018. aug. 23. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
4%

Rakd ki az előszobába, vagy ha ott túl hangosan visít, akkor a szerszámoskamrába. Nehogy neked legyen álmatlan éjszakád más kutyája miatt.

Ezért (is) nem a szívem csücske a csivava, hajlamos azt gondolni, hogy a fagyi nyalja el a kisgyereket. :)

2018. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát igen, elég hisztis, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja 😅
2018. aug. 23. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy szerinted nem szeret téged, mit produkál? Csak mert a kölyök kutyák képesek elég erősen harapni, nincsenek még tisztában azzal, hogy ezt nem szabad, és a legtöbbnek egy kiadós alvás után rengeteg energiája van, ami közel sem biztos, hogy agresszió. Olvasgassatok egy kicsit a kutyanevelésről, nem kiakadni meg sírni kell, hanem értelmezni a kutya jeleit. Most kitombolta magát, elfáradt, alszik. Tipikus kölyökviselkedés.
2018. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Wikipédia keresőjébe beírod, amire valójában kíváncsi vagy.


Fényt deríthetsz az általad keresett kulcsszavak mögöttes tartalmára.


(Tudományos ismeretterjesztő portálról beszélek.)

2018. aug. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha te ennyire labilis vagy, nem neked kellene a kutyával foglalkoznod! Gyereknek amúgy sem való kutya, mert nem elég tudatosak és felelősség teljesek. Ha te hisztis vagy és kitöréseid vannak, hogy várod, hogy a kutya nyugodt legyen?


A másik. A csivi szobakutya persze, de ettől még se nem plüsskutya, se nem könnyebben nevelhető, mint általában a többi kutuya. Sőt! Ha nem értesz a neveléséhez járjatok kutyaiskolába!

2018. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!