Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Durva hasmenés és vándorpukli...

Durva hasmenés és vándorpukli az orron- szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Semmi komoly változás nem történt az étrendjében, de vízszerű véres széklete van. Antibiotikumot kapott, de holnap megyünk vissza egy másik dokihoz, mert semmit nem javult.

Az utóbbi két napban ráadásul megjelent az orrán egy pukli, szűnyogcsípésre gyanakodtam, de nem volt vörös...1-2 óra alatt eltűnt, aztán az orra egy másik részén bukkant fel, már vagy 4 helyen volt neki - ez mi a franctól lehet? :O


Hátha tapasztalt már valaki hasonlót, kíváncsi vagyok a doki mit fog mondani...


Csirkeallergia eszembe jutott, de eddig sose tapasztaltam ilyet, pedig sok csirkét evett..



2018. aug. 23. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Antibiotikum hasmenést okoz. Az antibiotikumok, főleg, a széles spektrumúak minden bacira hatnak, tehát a normális emésztéshez szükséges bélflóra baktériumaira is. A baktériumszegény bélrendszer nem képest rendesen dolgozni és így átmennek rajta a dolgok. Főleg ilyen meleg időben fontos ezt kezelni. Adj neki 1 db aktív szenet (patikában lehet kapni) naponta 3 alkalommal. Sok folyadékot igyon és ne vidd forró felületre sétálni (szóval ne aszfalton és betonon, hanem füves területen sétáltasd). Ezt a vándorpukli az orron dolgot nem értem. A kutyáknál is előfordulhat "pattanás", általában szájuk peremén, vagy orruknál. Általában kifakadnak és jön belőlük valami, amit ugye nyalogatnak addig, amíg ki nem tisztul, ez magától elmúlik. A gyorsan leapadó dolgok inkább csípések, vagy esetleg valami más, amiről nem tudok, de az állatorvos segít ezen is. Nézd meg a szőrét, hogy nincs-e benne kullancs, vagy bolha, netalán tetvek. Akármelyik is van, el kell távolítani. Ha esetleg sebet találnál, ami mozog, akkor az légylárva lesz, azzal is állatorvoshoz kell vinni azonnal. Majd kapni fog ezekre is megfelelő kezelést. Ha allergiás lenne, akkor hányna is, illetve a szemével is lennének bajok (könnyezés, sok csipa, gyulladás).
2018. aug. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Közben voltunk a másik orvosnál. Ő giardia parazitára gyanakszik, sajnos koszos földdel vagy kakiszaglászással simán összeszedhette a kutya. Kapott rá gyógyszert + még egy adag antibiotikumot, meglátjuk lesz-e változás az állapotában.

A puklira azt mondta, allergiás reakció lehet kb. bármire....

2018. aug. 24. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!