Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz tulajdonosok írnának...

Mopsz tulajdonosok írnának nekem valamit róluk? A mopszokról úgy általánosságban?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék egy ilyen kutyát, de édesanyám nem akart szobakutyust, de mostmár lassan eljön az én időm, ez alatt azt értem albérletben kezdem el a nagybetűsb életet.

Amiben pesze helyet kapna egy mopsz is. :)

Kb. Egy év múlva vennék egy ilyen jószágot, méghozzá egy fehér színűt.

A neve is megvan már fél éve. De az a helyzet nekem sem volt még szubakutyával dolgom. Tudnátok tippeket adni kifejezetten ehhez a kutyafajtához? Az lenne a legjobb, ha olyanok tudnának válaszolni akik legalább felneveltek egyet életük során, tehát van személyes tapasztalatuk. Persze szívesen elolvasok más szobakutyás gazdik tippjeit, tapasztalatait.


Magamról annyit, hogy életvidám vagyok, nem lenne olyan, hogy rossz napom van, volt akkor is megkapja a neki járó dolgokat..

Napi 2x tudnám sétáltatni, reggel, illetve este.

Akár több órásra is, ha kilóméter hiányost fognék ki magam mellé.. :)

Valamint, valószínű, hogy sokszor utazna velem autóban, ha családot látogatok.

Lehet kérdezni, van még egy kis időm tanulgatni a ”szakmát”. :)


2018. aug. 25. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Napi 4* kell levinni. Egy kutya 6-8 óránál többet nem bír ki ürítés nélkül.

A mopsz kifejezetten nem kilométerhiányos. Fél óra séta után fuldoklik, hörög, alig kap levegőt, mint általában. Szerintem ne ilyen kutyád legyen elsőre mert nagyon beteges - szerencsétlen úgy néz ki mintha szívlapáttal fejbeküldték volna - a gyakorlatilag 0 légcsöve miatt. Fehér színben ráadásul nem létezik

2018. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

A mopszról általánosságban?

Beteges, hörög, nyáladdzik, makacs, horkol, fullad, ezekhez képest pedig irreálisan drága

2018. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Lefogadom mektek még nem volt, ráadásul van fehér csak ritka, imádom ha valami egyedi és mivel ritka a fehér mopsz ezért ritkaságnak fog számítani.

Ja pénz nem akadály.. :)

18f :p

2018. aug. 25. 14:24
 4/19 A kérdező kommentje:
egyedinek* fog számítani.
2018. aug. 25. 14:31
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Pedig ez az igazság. A mopsz ilyen, renkívül beteges és sok gondja van a légzéssel, nyálelvezetéssel. Nézz csak meg egy mopszot sétáltató embert. Ott fuldoklik mellette a kutya
2018. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem vagyok amatőr ezeket tudom, de ez függ a tenyésztőtől is, elvileg egy bizonyos orrfajta tehát egy picit másfajta az orra, akkor nem nagyon röfög, kivéve ha nagyon elfárasztom, kb. mint az ember.. :p
2018. aug. 25. 16:06
 7/19 anonim ***** válasza:

Hullik a szőrüm, mint a veszedelem, nagyon durván. Se a meleget se a hideget nem bírkák. Betegesek. Egy hosszabb sétánál már majd megfulladnak. Nem lehet velük sportolni, de még egy rendeset sétálni sem, mert a végén még végkimerülésben elpusztul. Komolyan csak dísznek való kutyafajta, én a tenyésztésüket is betiltanám, életképtelen fajta, konkrétan szenvedés nekik a létezés, mert levegőt sem kapnak rendesen.

Bocsi mopsz gazdik, imádók, de be kell látnotok, hogy igazunk van.


Emellett egy kutyát minimum bapi 3x kell sétáltatni, mert nem bír ki 8 óránál többet pisilés nélkül. De ilyen kistermetű kutyánál akár még 4-5 séta ideálisabb lenne, mert a hólyagjuk is kicsi.


Ha már mindenképp mopszot akarsz, akkor most kezdj el félrerakni az állatorvosi költségeire, mert egy rendes kennelből származó egyed is nagyon beteges tud lenni. Azt meg a főbérlő nem tudom mennyire fogja jó szemmel nézni, hogy konkrétan úszni fog a szőrben a lakás.

Albérletbe, ahol teljesen ki vagy szolgáltatva a bérletadó kedvének, én nem egy ilyen kutyafajtát vinnék.


Egyébként, ha meg tényleg nem tudsz 2 sétánál többet beiktatni, mondj le bármilyen kutyáról.

2018. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Elnézést az elírásokért :) !
2018. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Figyelj köszi, az anyagiakat már elkezdtem gyűjteni.

A szőrét ha gondosan ápolom nem lehet, hogy úgy kevesebbet hullatna?

Ezzel a röfögéssel egyet értek, de megbolondulok azért a kutyáért és tényleg megkapna mindent amire szüksége van.

Mellesleg valószínűbhogy tudnák vele többször is sétálni, de egyenlőre úgy van tervben, hogy reggel és este.

2018. aug. 25. 21:27
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem, a szőrhullást a mopszoknál nem lehet mérsékelni, bármilyen gondosan ápolod, úgy vedlik, hogy főbérlő legyen a talpán aki ezt nem fogja megelégelni.


Látom nem érted. A kutyának NEM ELÉG NAPI 2 SÉTA, mert tele lesz hugyozva és szarva (már bocsánat a kifejezésékert) a lakás. Olyan bűz fog terjengeni, hogy kicsapnak az albérletből, mint macskát szarni. Legyen akármilyen toleráns főbérlőd, ezt mindenki megelégelné.

A kölyökkutyát ráadásul 2 óránként kell levinni pisilni, emellett minden játék, evés és alvás után. És teljesen szobatiszta, ha rendesen, becsületesen lehordod mindig, jóindulattal is csak 5-6 hónapos korára lesz.

A napi 3 séte meg nem opcionális, hanem KÖTELEZŐ, ez létszükséglet. Hacsak nem kertes házat bérelsz.

2018. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!