Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panellakásban kutyát tartani...

Panellakásban kutyát tartani az nem minősül állatkínzásnak?

Figyelt kérdés
Se mozgástér, se normális levegő, meleg is van a panelba...

2018. aug. 25. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
le kell vinni sétálni
2018. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek túlnyomó többségében nem. A panelban tartott kutyák többsége sokkal többet van mozgatva, mint a kertben tartottak. Mondom ezt kertes házas, kinti-benti kutya gazdijaként.
2018. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Ki tudja? Én épp most lettem sz.rházi, felelőtlen gazdi itt az oldalon, mert olyan macskákat nevelek, akik kijárhatnak az udvarra.

Szerintem amúgy az, mert minden kutya szeretné kiszaladgálni magát minden nap.

2018. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De a panelkutya nem ott él a nap 24 órájában. Napi többször kint van sétálni, jobb helyeken hosszú órákat, bandázás, túra, aktív foglalkozás mellett.

Valahogy aki ellene van a kutyák lakásban tartásának ezt elfelejti, és úgy beszél, mintha az állat sose hagyná el a lakást...

2018. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
De az, kivéve, ha az a kutya csivava, vagy francia bulldog. Bár ezeknek a kutyáknak a puszta léte is állatkínzás.
2018. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem.


Mivel egy panel kutyát több inger ér mint azt a kutyát aki egész életében kertben él,esetleg láncon.


Napi 3 séta ebből egy 1,5-2 órás intenzív mozgásos,tanulós,játékos séta. Nyáron hétvégente reggeltől estig Duna part. Ha nem megyünk mamáéknál kertesben vagyunk,de ott viszont unatkozik,mert a kertet ismeri,semmi új nincs benne,szóval ha nem labdázunk akkor fel alá járkál csak vagy a medencéjében hűsöl.


Nyáron kint melegebb van mint a lakásban amúgy,de mindegy :D


Sokat van velünk így szorosabb a kapcsolat is.


Sok kerti kutya csak alig látja a gazdáját főleg télen.


Nem tudom mikor értik meg az emberek,hogy panel nem kínzás, még 10 percre van is lent több inger éri 10 perc alatt mint egy kertben lévő kutyát egész élete alatt.


Hiszen zajok,szagok,illatok,rengeteg ember kutya, annyi inger van egy utcán. Ez kell a kutyáknak!

2018. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy másik kérdéshez írtam, de ide is illik: A kutya nem a lakásban van egész életében. Egy normális gazdinál a kutya órákat sétál, túrázik, sportol minden nap. Amikor hazaérnek akkor pedig max aludni van ereje. Mikor falun laktam szinte minden udvarban volt kutya, de egyel se találkoztam mikor sétáltam az enyémekkel. Ők az egész életüket egy x négyzetméteren élték le, unalomban, séta és foglalkozás nélkül. Ne mondd, hogy ha lenne egy nagy tered mozogni, és soha nem mehetnél máshová nem unnád halálra magad... Ez ellen mégsem panaszkodnak akik a lakásban tartás ellen harcolnak, pedig egy lakáskutya többet mozog sok esetben mint egy elhanyagolt kerti.


Persze vannak kivételek is, kint és a lakásban is lehet kínozni kutyát. De nem a tartás helye, hanem a mikéntje a fontos.

2018. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Miért, aki kutya egész életében az udvarra van bezárva, nulla inger csak max ha elmegy valaki a kapu előtt és azt habzó szájjal ugatja, vagy lánc végén él az nem állatkínzás? Egy panel kutya otthon jó részt alszik, utána meg elviszik sétálni és le van mozgatva, többet mozog mint az átlag kertben élő kutyák. Mondom ezt úgy, hogy van kint és kinti-benti kutyám is. A kinti kutyáim is akkor mozognak meg szaladgálnak ha elmegyek velük otthonról sétálni, az udvarban max mennek pár kört, körbeszimatolnak.


Miért hiszik az emberek hogy a panelban történő kutyatartás annak minősül, hogy a kutya a négy fal közt éli le az életét? Persze a gyökerek akik pelenkára szoktatják a panelkutyáikat és nem viszik le sétálni se na azok kiérdemlik az állatkínzó megnevezést.

2018. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg kizárólag egy panel méretű kertben kutyát tartani a kínzás...


amúgy meg csak a többieket tudom ismételni. a kutya a nap felében a gazdájával van és megy sétálni is. mi ebben a kínzás?

2018. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A kettes teljesen jól leírta. Aki panelban/téglában tart kutyát minimum háromszor leviszi sétálni, és le is mozgatja a kutyáját a saját maga érdekében, hiszen nem akar húgyban/xarban élni és nem kívánja, hogy szétszedje a kutya a lakást unalmában. Szerintem az állatkínzás, aki kertesben kivágja a kertben jelzőnek, semmi szocializáció, séta, mert minek, "ott neki a kert, a mozgástér, és a normál levegő"!
2018. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!