Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le a...

Ifj. Varga János kérdése:

Hogyan szoktathatom le a kiskutyámat a házi kajáról?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kb. 6-7 hetes kiskutyát! Ami persze még gondolom szopott! De a gazdája ma mondta hogy ő csontot meg maradékot adott neki, meg a tesvéreinek! S szerintem emiatt nem eszi a Junior Kutyackaját! Mert nincs ehez szokva! Hogy tudom átszoktatni a kutya kajára?

Van előtte száraz táp; alultasakos; Kefír(..állatorvos javasolta a Tej helyett..); víz...

De eggyik sem kell neki!!!



2018. aug. 25. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mióta nem eszik?
2018. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg keverve adni neki, kis szárazat keverd házi koszttal. És fokozatosan növeld a táp mennyiségét. Én nem szoktam sosem adni konzervet a kutyának, inkább husit (főtt csirkeláb, farhát), csontot. De még kicsi ahhoz. Szóval fokozatosan szoktasd át, plusz normális, tehát ne friekies/pedigree és társait add neki
2018. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
91%
Próbáld meg a szájába adni a kezeddel. Mit evett eddig? Amit eddig evett azzal keverd el a a Junior kutyakaját. Először csak keveset, aztán fokozatosan egyre nagyobb arányban legyen a Junior kaja, egészen addig amíg 100% az nem lesz csak a táljában. A víz se kell neki? A vizet iszik, akkor abban meg a kefírt keverheted el. A kutyák gyakran nem szeretik a csapból engedett friss vizet mert érzik benne a klórt. Sokszor inkább a poshadt esővizet isszák a kertben. Hagyjátok állni a csapvizet. Nem baj ha több napos, addig elpárolog belőle a klór.
2018. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tegnap óta nem iszik meg eszik! Páran aztcmondták a melwg miatt! Hát nem tudom, próbálkozok!

Eddig csontot.. mwg házi kaja maradékot evett!

2018. aug. 25. 15:43
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem eszik,mert előtte van!


Sosem hagyunk kutya előtt ételt,így lehet válogatóssá már egy kölyök kutyát is tenni.


Egy nap 3x adj neki enni vagyis írok egy példát. Reggel 7 órakor elé raksz egy kis adag tápot,ugye egy napi mennyiséget kell 3 felé osztani. Ha nem eszi meg 5-10 percen belül kövi etetésnél ismét lerakod legyen ez mondjuk 14:00 óra. Megint 5-10 percig legyen lent. Nem eszik akkor 20:00 órakor is lerakod ugyan így. Amikor fent van sokat kell vele játszani.


Hidd el megfog éhezni.

Tápot áztasd be egy kicsit.


Illetve kefir,konzerv és miegyéb felejtsd el.

Szokjon rá a jó minőségő junior tápra ennyi.


KOnzervet kölyöknek azért sem adnék,mert 80%a víz,tehát semmi tápérteke nincs,mellesleg nem rág így hamar fogkövesedhet, max a szaga miatt egy picit lehet keverni a tápba,de ennyi..

2018. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem iszik akkor viszont baj van, ilyen melegbe bár némelyik kutya étvágytalanná válhat inni isznak!

Ez esetben állatorvos minél előbb!

2018. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedése milyen? Nem bágyadt vagy fura? Simán lehet, hogy a csont miatt bélelzáródása lett, gondolom főtt volt. Vagy az is lehet, hogy beteg :/ Egy ilyen kicsi kutyánál nagyon fontos, hogy legalább igyon, ha amúgy mást nem látsz rajta, én legkésőbb holnap azért megnézetném orvossal.
2018. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6-7 hetes kiskutya, akinek még az anyja mellett lenne a helye, aki egy teljes napja nem iszik, nem eszik és aki előtte sem kapott megfelelő táplálékot azzal azonnal irány az állatorvos!
2018. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen embertől minek fogadtál el kutyát? Ennyi idősen még az anyja mellett kéne feküdnie, és most kéne ELKEZDENIE szilárd kajákat enni. Na most már mindegy, már a te felelősséged. Nem azért nem eszik, mert "nincs ehhez szokva", hanem mert beteg. Azonnal vidd orvoshoz, vagy meghal. Egy kölyköt napi háromszor etetünk, soha nem lehet előtte egész nap, az alutasakos pedig egy méreg, hasmenést és függőséget okoz a már amúgy is elrontott gyomrú kutyának. Ha meggyógyul, vegyél egy jó minőségű kölyöktápot (ha kell, segítünk választani) és csak azzal etesd fél éves (junior) koráig, napi háromszor.
2018. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
28%
Ne adj neki ilyen szar műanyagokat, mert kinyírod vele. A házi kosztnál egészségesebb nincs.
2018. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!