Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tohonya lusta életmódom...

Tohonya lusta életmódom váltásához milyen kutyát ajánlanátok? Több mozgás, több sport.

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok jó sport fajta van, de először győződj meg róla hogy tudsz is váltani, csak azután szerezz egy ilyen kutyát. Sajnos pont tavaly egy közeli ismerősöm volt így, megindult a fejében a gondolat hogy szerez egy sportkutyát magának és akkor az majd lusta emberből sportembert csinál tőle. Pár hónapig nagy volt a lelkesedés, járt futni a kutyával, aztán hónapról hónapra leépült és nem érdekelte. Most az lett a vége, hogy van egy huskyja az udvar hátsó részébe zárva és ugyanolyan lusta és nem megy sehova, mint előtte, csak az változott hogy most már a kutya szenved a könnyelműsége miatt.


Szóval én támogatom hogyha tényleg felelősséget tudsz vállalni, de csak akkor, ha komolyan gondolod.

2018. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Először inkább csak hosszú sétákra gondoltam.
2018. aug. 25. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Nálam a kutya is motiváció volt a mozgáshoz, előtte mindig otthon ültem, antiszociáliskodtam :D tehát sokszor kutya nélkül előbb feladja az ember a sporolási ambícióit.

Vele mindig menni kell sétálni, megismerhetsz embereket, mehettek közös kutyás túrákra, illetve rengeteg kutyás sport van.


Milyen sportban gondolkodsz? Szerintem semmiképp se egy "extrém" fajtát válassz, mint pl. egy munka border, hiszen egy lusta embernek már egy normál kutya napi 1-2 órás intenzív mozgásigényét kielégíteni is nagy lépés. Egy vizsla szerintem nem lenne rossz választás, vagy ha még pörgősebbre vágysz esetleg egy dalmata, (ír) szetter. Biztos, hogy tovább fogják bírni mint te, de azért nem kielégíthetetlen a mozgásigényük (mármint közel az, de napi 2 óra futás után már egyben marad a lakás, ami pl. a fent említett bordernél vagy huskynál lehet, hogy nem így lenne)

2018. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg fiatal a kutya (kb 1, másfél éves) addig keményebb terhelés nem is ajánlott, de hosszabb séták, túrák remek bevezetések lehetnek mindkettőtöknek. Utána pedig rengeteg lehetőség van, meg kell találni a nektek legszimpatikusabb mozgásformát :)
2018. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jól írja. Mi a tohonya életmódunk mellé hazahoztunk egy bordert. Megbítkóztunk vele,imádjuk DE az első fél év maga volt a pokol. Nálam pl. teljesen rendszeres volt,hogy bőgve sétáltattam a kutyát annyira fáradt voltam. Hirtelen semmire sem lett időnk. A moziba járkalástól meg a 7 futó sorozat nézésétől elbúcsúztunk. Az elején még híztunk is mert nem volt erőnk/időnk normális kaját főzni, ha volt egy szabad percünk kidőltünk a kanapén. Amíg hétvégén a haverok összegyűltek piálni,bográcsozni mi az erdőt róttuk a kutyával.

Szerencsére vettük az akadályokat és mostmár a második kutyust tervezzük :)

A lényeg,hogy ha a kutyával tervezed a váltást, akkor légy nagyon eltökélt és lehetőleg ne egy extra mozgékony fajtát válassz. Egy " átlagos" kutya mozgathatósága is hihetetlen nagy egy direkt mozgékony fajta pl. border,husky,vizslák,terrierek már csak nagyon elvetemülteknek való szint.

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél tenyésztőtől akkor pl. középuszkár,whippett,sheltie amiket a legjobb szívvel tudok ajánlani. Viszont ha kölyköt viszel haza ,akkor 1-1,5 év mire eljáhatsz velük futni,mert meg kell várni a teljes kifejlődést!!

Ha nem szerettél még bele egyik fajtába sem a legjobb, ha kimész menhelyre és hazaviszel egy fiatal felnőtt állatot. Vele rögtön elkezdhetsz sportolni. Füzesabonyiak nagyon rendesek, a kutyák ideiglenes befogadónál vannak így jól ismerik őket. Most csak párat linkrlek ,akik szóbajöhetnek, de rengeteg renek kutyájuk van.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző: mi is bordert vettünk a lustaságunkra, mi is jól megszenvedtük! :D De azóta már hozzá idomultunk, most már nincs szombaton délig alvás, mert már nyolckor az erdőben kell lennünk sétára készen. :DD


Én agarat mondanék. Nincs szüksége annyi mozgásra, mint egy magas mozgásigényű kutyának, a hiedelemmel ellentétben ők nagyon jó kanapé kutyák. De ha mozgásról van szó, akkor ott vannak a toppon. :)


De bármelyik menhelyen tudsz találni egy kis mozgékony ebet, ha nincs konkrét igényed a fajta iránt. :)

2018. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Semmilyet! Elöször válts életmódot, aztán akarj hozzá kutyát! De ne a kutyától várj motivációt, mert annak nem szokott jó vége lenni!
2018. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!