Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez forduljak? Mit tegyek? SOS!

Kihez forduljak? Mit tegyek? SOS!

Figyelt kérdés

Párom családjánál voltunk hétvégén. Nagyon messze laknak tőlünk 300+ kilóméterre. Párom nálam Pesten a normális kutyatartást látta. Azaz: prémium táp, sok séta, játék, tanítás, trükkök, bolha kullancs elleni nyakörv + havonta cseppek szúnyogok ellen, 3 havonta féreghajtó stb. Én ritkábban jövök párommal le vidékre a szülőkhöz, és csak abban az esetben, amikor a 2 kutyámat otthon biztonságba tudom, mert nekem nem mindegy ki van velük. Na szóval itt lent náluk elborzadtam. Itt a kutya kerti dísz plussz csengő. Nekik személy szerint 3 kutyájuk van. 1 nagytestű, és 2 kistestű. A nagy kutya LÁNCON van!!!!! A két kicsi szabadon mászkálhat. Mondtam páromnak, hogy vigyük el a kutyákat sétálni, adja ide a hámot vagy nyakörvet, és a pórázt mert én nem tudom hol van. Hát nekik nincs ilyen. A kert tényleg vagy 6x akkora, mint a Pesti kertek, de ez olcsó vígasz.. Hát rendben..akkor nem sétáltunk. Labdáztam a kutyákkal, akik épphogy a nevükre hallgatnak semmi mást nem tudnak. Mondom akkor fürdessük meg az egyik kicsit, mert filcesedik a szőre, kivágom ott neki, és kibontom a szőrét. Nincs sampon. Este kértem hagy etessem én őket. Hát a táp komolyan semmire nem jó. Nevenincs színezett vacak ehetetlen moslék :( 3 szelet kenyérrel ment ki a párom bátyja + a moslék táppal.. És nekem végig kellett néznem, ahogy a kutyák emiatt körbeugrálják. A nagy kutyát kértem engedjük el, de nem lehet, mert azért van láncon, mert szökik.. Hát ilyen élet mellett hiába a nagy kert én is szöknék. Valamerre oda, ahol élet a kutya élet is. Az egyik kistestű kutyán van valami vacak kullancs nyakörv, a másik kettőn nincs. Ha ez még nem lenne elég. A faluba lakik több rokon, akikhez bementünk köszönni. Mindenhol láncon vannak a kutyák! Mindenhol moslék az ételük. Még a nagypapája kistestű rövidszőrű kutyája is folytogatta magát a láncon. Elengedtem, és dobáltam a labdát neki. Majd fél óra múlva elfáradt hanyattvágta magát, és bújt, örült, dörgölőzött, folyamatosan csóválta a farkát örömében. Sírni tudnék, és üvölteni egyszerre. A kiskutya (papájánál) mikor tettük vissza láncra kibújt a kapun, úgy kellett visszahozni. Én még sosem láttam élőben ilyen kegyetlen kutyatartást. Itt az, hogy ivartalanítás azt sem tudják mit jelent. Tele van szökdöső kutyákkal a falu, és millió kiskutya. Embertelen. Akiket utána az ocsmány emberek eltesznek láb alól. Eddig én még itt ennyire nem néztem körbe, nem voltam rokonoknál stb. Páromnak szóltam, hogy ha ezen AZONNAL nem változtat a családja intézkedni fogok, mert ez állatkínzás. És nézze meg Pesten otthon milyen körülmények között tartok két gyönyörű KEVERÉK kutyát, és nézze meg a szülőfalujában mi van. Egyszerűen undorító. Azt mondta tudja, de ha el is viszik a kutyákat, akkor úgyis valamelyik szomszédé lefial az egyik kert végén, ott meg kezdődik minden előről.

A saját kutyáimat le se merném hozni ide!! És nem pénz hiány miatt tartják így a kutyákat. A ház szép tiszta modern, és pénz is van.

Mit tegyek? Kinek szóljak? Kihez forduljak? Ebben a faluban nagyon nagyon sok kutya szenved. Nem szeretném, hogy elaltassák őket, így nem tudom mit csináljak. Ne annyira durván képzeljétek el, mint szegény Fülöp kutya volt. Akiről nagyon csúnya képek voltak fent a neten mindenhol. Nincs a nyakukba ragadva a lánc. De igyis kegyetlen, hogy így kell élniük. Kérlek segítsetek mit tegyek. Páromban is csalódtam, de ő így nőtt fel. Otthon sosem lepődött meg, hogy havi 40 ezerbe van a két kutyám normális tartása. Soha nem szólt be. Imádja őket. Mindennap örömmel sétáltatja (velem együtt persze).

A falusi kutyáknak vizük, ételük van, nem soványak. Árnyékos helyük is. De jön a tél, és félek megfagynak vagy bármi :(

Bocsánat, kicsit összevissza írtam, de gyomoridegem van!!! :(



2018. aug. 26. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Max a lánc miatt tudnál szólni, de azt, hogy milyen foglalkozást és milyen élelmet kapnak a kutyák nem szabja és nem is bünteti senki.
2018. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak még jobban elkeseríteni, de falun ez az általános helyzet, nem csak az ő falujukban. Nálunk is szinte az összes szomszéd, falubeli kutyája láncon van, kajamaradékot kap, soha nem engedik be őket a házba. Kutyát sétáltatni senkit sem láttam. Nekem macskám van, rengeteget játszok vele, féreghajtózom, jó tápot kap, ezért elég sokan furcsán néznek rám, nem értik minek, "ez csak egy állat". Falun a kutya a házőrző, a macska meg fogja meg az egeret. Sajnos ez ellen semmit sem tudsz tenni.
2018. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ki fognak röhögni
2018. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez falu, nem tudnál érdemben változtatni talán még azoknak a kutyáknak az életén sem akik jelenleg ott vannak.

Nálunk, egy pest közeli menhelyen egészségügyi és viselkedési problémáktól mentes kutyák vannak bent már évek óta, akik nem is öregek, 4-5 év körüliek. Ha elvitetnéd tőlük a kutyákat(ami max a láncosoknál sikerülne), ugyanez a sors várna rájuk...


Amúgy azt meg tudnád írni h melyik megye?

Mert nálunk pl 10-20 éve még így voltak tartva a kutyák, de mostmár egy sincs láncon.

2018. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, falun ez a szokás, kb minden kutya így él ott. Pároddal megpróbálhatsz beszélni erről, hátha jobb belátásra bírod.

Nem vagyok benne biztos, de szerintem a láncon való tartás büntetendő egyébként.

2018. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a nagy helyzet hogy falun ez bevett szokás. Falun lakok a kutyám kinti kutya. Azt nem mondom hogy minden nap van séta mer a munkam miatt van hogy két nap is kimarad sajnos. De az a helyzet hogy ha falun laksz és kutyát sétaltaszt akkor egy közveszélyes ufonak szamítasz. Nálunk a panelos részen sétáltatjak a kistestűeket de én pl tegnap is megkaptam hogy tegyek a nagytestű kutyamra szájkosarat a kinézete miatt (roti) mer megeszi a gyerekeket ( szépen sétalt és egy ismerős kutyával köszöntek egymásnak). Falun nem tudsz jót tenni kutya tartás terén. Ha lancon van az a baj ha szabadon van az a baj. Ha sétáltatod, féreghajtod minőségi tapot adsz neki stb akkor egy elvetemült őrültnek számítasz.
2018. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is borzasztóan sajnálom, de nem sokat tehetsz, falun a kutya "csak egy állat", az állat pedig egy eszköz, riasztó helyett veszik.
2018. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szabolcs megye. Még a falut is megmondom: Encsencs.

Szomorúan olvasom a kommenteket. Nekem eddig nem sok közöm volt faluhoz. Világ életemben Budapesti voltam. Falura nem igazán vezetett utam.

Engem teljesen máshogy neveltek. Én nem ezt láttam. Engem arra neveltek, hogy soha egy állatnak se ártsak. Amit tudok megadok a sajátjaimnak. 26 éves vagyok, szóval van még mit tanulnom az életben.

Szomorúan ülök most párom mellett a kocsiban, de boldoggá tesz, hogy 2 óra múlva a sajátjaimat láthatom.

De az, hogy kinézik falun azt az embert, aki megtesz a kutyája boldogságáért mindent ez nagyon durva.

Ha falura kényszerülnék költözni, én lennék a legnagyobb ufó.

2018. aug. 26. 16:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Én faluban születtem, ezt a példát láttam, semmi mást. Aztán, mikor eldöntöttem, hogy állatorvos leszek, rájöttem, hogy mennyi mindent elrontanak ezek az emberek, úgy, hogy fogalmuk sincs arról, hogy bármit is rosszul csinálnak. Ha nem orvos lettem volna, a mai napig azt hinném, hogy ez jó nekik. Tehát ezért van ennyi ilyen ember, mert ezt látják, és azt hiszik, hogy ez a helyes.
2018. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!