Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én bolder colliet szeretnék...

Brohun kérdése:

Én bolder colliet szeretnék de,1 nap csak 1 órára tudom levinni, még szüleim tudják 30-40 percre nap közben. Kivéve hétvégén de ekkor is tudom futattni, tanítani, játszani vele, levinni, elég e neki, nem lessz rossz kedve? (sajnos tanulnom kell! )

Figyelt kérdés
(ja még annyi hogy kis kertes házba lakunk a kutya kinti kutyaházban lenne! ).

2018. aug. 27. 00:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
29%
Jaj nehogy már elhidd, hogy mindenki napi 3-4 órát foglalkozik a kutyájával. A környezetemben biztosan nem. Dolgozni is kell, gyerekek is sok helyen vannak.
2018. aug. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Egy bordernek ez nem elég. Főleg fiatal korában.

Plusz, általában sportolni kell velük, hogy agyilag is fárasztva legyen.

2018. aug. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is border colliem van de ennyi mozgás azért elégséges szokott lenni neki. Egyébként szerintem is elég nehezen hihető hogy egyesek napi 3 órát kocognak a kutyájukkal miközben dolgoznak,szociális életet élnek,sportolnak,pihennek stb. Egy nap 24 óra még egy border collieval együtt is :D
2018. aug. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem merném bevállalni.Nem a rosszindulat,csak láttam már olyan bordert,ahol ennyi a kutyának kevés volt,sőt a séta több is volt,plusz vitték kutyasuliba,tanították,foglalkoztak vele.Nagyon okos és szép kutyák,de igénylik is a napi több óra foglalkozást.
2018. aug. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

A bc munkakutya! A séta édes kevés neki! Emellett nehezen nevelhető, pont mert rengeteg energiája és hatalmas ösztöne van! Nagyon nem első kutyának való! Még kutyasuli mellett sem! És végképp nem gyereknek való. Tegyél le róla! Elhiszem, hogy most divat, meg felkapott, de ettől még ez a fajta kevés embernek való!


Mellesleg egy kölyök 150-200.000-nél kezdődik. A havi tartása pedig 20-30.000 alsó hangon is.

2018. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Mellesleg ha a fajta nevét sem ismered, akkor gondolom a legalapvetőbb tudásod sincs meg róla. Nem neked való!
2018. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Felejtős. Egy show vonalnak amiből kifogod a leghiggadtabbat még elég ia lehetne, de mivan ha a legpörgősebbet fogod ki? Akkor lepasszoljátok fél évesen mert nem bírtok vele?
2018. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
A futtatóban ahova járunk van egy border collie. Őt minden reggel apuka elviszi futni. Délelőtt anyukával sétál. Suli után a gyerek elhozza a futtatóba ahol labdázik, bandázik 1 órát. Este is kiviszik. Mindezt kertes házban. Gyakorlatilag a kutya mozgatása körül forog az életük. Viszont szép és jól nevelt kutya
2018. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem ajánlom.

Nagyon kicsi rá az esély, hogy olyan kutyát fogsz ki, amelyiknél ennyi elég. Nekem show vonalú kutyám van, de napi 2,5 óra amit mozgatom.

Reggel 1 óra bikejöring, este fél óra kocogás + fél óra séta+ fél óra tanulás.

Érettségi miatt elcsúsztam és nem volt vele időm úgy foglalkozni és addig elvolt menve szegény esze :/

2018. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Vegyünk egy napot. Reggel felkel elmegy dolgozni, hazaér a melóból négyre. Tízkor menni kell aludni. Tehát maximum 5-6 óra van mindenre. Senkinek nem kell főzni, mosni, gyereket nevelni, házat javítgatni, családhoz menni, túlórázni, senkinek semmi? Csak a kutya? Ki hiszi ezt el?
2018. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!