Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos nincs kutyám azonban...

Sajnos nincs kutyám azonban ilyen lehetőségem lehetne? (többi lent)

Figyelt kérdés

A helyzet,hogy nem lehet kutyám,sajnos sok mindent nem tudnék neki biztosítani amire szüksége lenne illetve nem egyedül élek és a másik illető nem engedné. De imádom a kutyákat,sok időm is van mostanában és annyira szeretnék kutya társaságában lenni,szívesen mennék sétálni is de egyedül nem túl jó és nincsen olyan ismerősöm aki a közelbn lakik és lenne kutyája...így az jutott az eszembe,hogy van e ilyen opció,hogy valaki (akinek esetleg nincs ideje vagy idős már,vagy bármilyen okból kifolyólag nem tud sétálni menni a kutyusával) kutyájával én járnék sétálni? természetesen nem kérnék érte pénzt,hanem teljesen igyen,hiszen nekem is jót tenne,kikapcsolódást nyújtana...És ha van is ilyen ember akkor hogyan tudom "megtalálni"?

Köszönöm! :)



2018. aug. 27. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A menhely szívesen fogadja az önkénteseket akik kutyát szeretnének sétáltatni.Érdeklődj egy menhelyen.


De facebook hírdetést kiteszel esetleg plakátokat vagy ha ismersz valakit akkor megkérdezni őt.

2018. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellened szól de én nem engedném hogy valaki sétáltassa a kutyáimat. Nem a simulékony könnyen kezelhető fajta, de az álláspontom ettől független. Rengeteg visszaélés történhet, de akár baleset is teljesen véletlen. Az én kutyáimat rajtam kívül csak a húgomnak a fiamnak és egy barátomnak engedném hagy sétáltassa. Ők teljesen tisztában vannak a kutyáim szeleburdi bolondságaival, a makacsságukkal. Bennük 1000%ig megbízok. De senki másnak nem engedem. Bármi bármikor történhet.


A menhelyeknél van ilyen önkéntes alapon, ott szinte biztosan egyből megengedik, míg egy ilyen hirdetésre nem sokan reagálnak érdemben

2018. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt már kutyád? Őt milyen szinten nevelted, képezted? Rudod, hogy mondjuk egy agresszív viselkedést hogy kezelj le? Vagy ha neki megy egy másik kutya? Tudod mit tegyél, ha kibújik a pórázból? Alap nevelési módszereket ismered? Tehát pl mit tegyél, ha a kezedben lévő kutya őrjöng a póráz végén? Vagy pánikba esik? Vagy csak szimplán elkezd húzni? Vagy fel akar enni valamit?


Ha nem értesz ezekhez, nem javaslom ezt a karitatív munkát. Hatalmas a felelősség, amit se te, se a gazda nem lát be, amíg nem történik valami baj. Pont ezekért én sem adnám oda a kutyáimat még sétáltatni sem.


Menj el mengelyre önkéntesnek, ott mindenkit szívesen látnak!

2018. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kutyás tapasztalatod akkor nem javaslom,hogy ebbe bele vágj.

Eléggé nagy felelősség ez a kutyasétáltatás.


Ismerned kell a kutyák testbeszédét,egy egy adott szitunál mit évő legyél gondolok itt arra ha netán a futtatón pont az általad sétáltatott kutyára támadnak rá,vagy éppen ő kezdi a támadást bármi.


Érdemesebb egy menhelyen önkéntes sétáltató lenni.

Ott több ember sétáltat egyszerre így tőlük is tudsz bármit kérdezni a kutyákkal kapcsolatban.

2018. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd menhelyen, mint önkéntes sétáltató. Mindenkinek nagyon jót teszel vele: az ottani kutyáknak, a gondozóknak és saját magadnak is.
2018. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Igen,nem egy kutyám volt már.Az egyikőjüjük pont egy igencsak nehéz eset volt...eleinte a sétálás vele nem kikapcsolódás volt,hanem kész rémálom volt.minden kutyának,macskának neki akart menni,volt már probléma is belőle,egyébként az utcáról szedtem össze őt borzalmas kezelhettlen volt...tehát már alapból bennem van hogy séta közben mindenhol van szemem,fülem még hátul is...ő mihelyst meglátott egy kutyát,mindgy volt neki minden leszállt a vörös köd és csak az volt a lényeg hogy nekimenjen,így harapott már neg engem is,apumat is.aztán később ha ilyen szituációba keveredtünk hogy jött egy kutya,azonnal lenyomtuk őt a földre,mikor elment a kutya,elengedtük és ez a módszer hatásos volt,utána már nagyon ritkán fordult elő hogy "dominálni" akart...egyébként teljesen megértem ezt a részét én sem adnám oda vadidegennek a kutyámat.De gondolom hogy a gazdi is ha tisztában van vele hogy milyen a kuyája,ő tudja hogy rá meri e bízni valakire.nyilván előtte valamelyest meg kell ismerni egymást...
2018. aug. 27. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!