Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad megsimogatni...

Miért nem szabad megsimogatni egy kutyát az utcán? (gazdis kutya és nem vakvezető)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Néhány hete örökbefogadtunk egy spánielt a barátommal. 11 éves a kutyus, nagyon barátságos bájos kislány. Szinte mindenhova visszük magunkkal, így hozzá szokott a mozgalmas élethez és az emberekhez. Nagyon sokan szoktak odajönni hozzánk megsimogatni és én mindig megengedem. Egyedül azt nem, ha etetni akarják. Úgy gondolom az eddigi sanyarú sorsa után kijár neki ennyi szeretet, nem vonom meg tőle. A napokban álltunk a buszmegállóban, ahol egy idős néni volt vélhetően az unokájával. A kisfiú odasúgta neki, hogy megsimogathatja-e a kiskutyámat. Erre a néni azt mondta neki: "Nem kicsim. Pont tegnap láttam a tévében, hogy a kutyákat nem szabad megsimogatni! Ülj csak itt és nézzed!" Félreértés ne essék, nem sértődtem meg, sőt tök megértem azt is, hogy az utcán nincs lehetősége az embernek kezét mosni, akkor nem nyúl kutyához. Ha tudom, hogy enni fogok vagy olyan dolgot csinálok és nincs lehetőségem kezét mosni vagy nincs nálam fertőtlenítő gél én sem nyúlok hozzá, hiába tiszta, szépen rendben tartom. Lehet, hogy a néni vakvezető kutyákról hallott a tévében? Vagy miért nem lehet egy kutyát megsimogatni, aki a gazdijával sétál? Nem kiképző kutya, nem vakvezető csak egy egyszerű pórázon sétáló kutyus. 😊
2018. aug. 27. 14:46
1 2
 1/18 anonim válasza:
56%
A néni egyszerűen csak hazudott az unokájának.
2018. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Csak otthon szokás eszetlenül simogatni MÁS kutyáját.


Aztán persze

1. csodálkoznak, hogy a kutya esetleg morog - jogosan

2. megsértdőnek, ha a kutyáját ISMERŐ gazda rájuk szól


Svájcban élek, itt ALAP, hogy NEM nyúlunk más állatához, míg ő meg nem engedte.

2018. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Ez hülyeség.


Gazdi engedélyével meglehet simogatni mindig.


A néni valószínű kutyautáló lehetett.


Egyedül a segítő és rendőr kutyákat tilos simogatni,mivel kizökkennek a munkából.


Amúgy minden más kutyát lehet simogatni engedéllyel.

2018. aug. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

MEllesleg ahogyan egy rottweilerhez sem sétáls csak úgy oda anélkül, hoy a gazdát megkérdeznéd, simoagatható-e, úgy egy spánielhez sem KÉNE.


Csak persze "jaaaj kutyuuus", és ész nélkül simogatná az ember.


Mikor hazamegyek, rám is megsértdődik 10/9 ember, hogy mi az, hogy rászólok, hogy hagyja békén a kutyámat.

Attól, mert "aranyos" berni pásztor, nem kell hozzányúlni, míg én azt nem mondom.


Érdekes, ez sok országban teljesen alap, hogy más tulajdonát - kutya, macska, ékszer - békén hagyjuk.


De míg szokás a terhes nő pocakját is simoagtni - ezt sem értem, mi jogon nyúl hozzám más -, addig mit is várunk.


Alapvető illem hiányzik sok emberből.

2018. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az előzőkkel.

Én kutyám, más ne buzerálja az engedélyem nélkül.

2018. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
A néni igy kerülte el a felesleges hisztit egy sima "ne simogasd meg" helyett. Amúgy nem baj ha a gyerek nem megy oda ész nélkül simogatni idegen kutyákat.
2018. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem értitek. Nyilván engedély nélkül nem tapizzuk más állatát, de még járművét sem, kutyánál akár veszélyes is lehet, nemcsak udvariatlanság. De itt fel sem merült a gazda megkérdezése.


Nem tudhatom, miért mondta ezt, több oka lehetett rá.

2018. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%
Mások tulajdonát nem cseszegetjük, pont. Van, aki engedi, hogy megsimogassák, van, aki herótot kap a napi ötvenedik gyerektől, aki simizni akarja a kutyát. A nagyi valszeg azt is ki akarta védeni, hogy épp jön a busz, de a gyerek nem akar felszállni, mert épp kutyát simogat...
2018. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Én azt nem értem, amikor ilyen helyzetben azt mondja a felnőtt a gyereknek a kutyámról, hogy ne simogassa meg, mert megharapja. Aztán pár év múlva már jöhet azzal, hogy ne üljünk a közelükbe a buszon, mert az ő Pistikéje fél a kutyáktól. Utálom, ha az engedélyem nélkül meg akarják simogatni a kutyámat, az etetésnél el is szoktam hajtani az illetőt, de ne terjessze azt egy idegen a kutyámról, hogy harapós. Nem az. Ha az lenne, akkor megmondanám, hogy nem lehet simogatni.
2018. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Senki nem beszélt engedély nélküli simogatásról! A gazdája beleegyezésével persze, hogy meg lehet simogatni!
2018. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!