Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utána tudok-e kérdezni valahol...

Utána tudok-e kérdezni valahol a törzskönyvnek?

Figyelt kérdés

Múlt héten hoztam el a kiskutyámat a tenyésztőtől, szerződéssel, chippel, oltási könyvvel, megkezdett oltási sorral. Viszont a tenyésztő jelezte, hogy még nem kapta meg a tk-t, ez bele is lett írva a szerződésbe, hogy amint megkapja, postázza nekem.

Fontos a tk, kiállítási kutya lenne. Remélem nem vert át.

Esetleg a meoe-nél adnak infót, hogy valóban be lett-e jelentve az alom?



2018. aug. 27. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
gondolod ha szapi lenne irna szerződést meg chipezne, oltana stb stb.?
2018. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kennelből van? Azért egy tenyésztőnek vagy a honlapján, vagy facebook oldalán kell lennie valami infónak a kutyákról, kiállítási eredményekről stb. Hogy találtad meg a kennelt?

Mi a Szlovákiából hozott kölyöknek vártunk másfél hónapot az export pedigree-re, aztán még kettőt a honosításra, de ezt már a meoesz intézte. Addig fénymásolatot kaptam a törzskönyvről, de enélkül is megbíztam a tenyésztőben. Azért az a legtöbb esetben látható, ha gond van.

Ha a szerződésben benne van a dolog, akkor szerintem nincs mitől félned, néha tényleg sokáig húzódik a papírmunka az egyesületnél.

2018. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, van aki 6 hónapot vár a tk-re.... AZert ennyire bízhatnál benne, ha már tőle vettél kutyát....

Tudsz nevezni fiatal osztályig tk nélkül is. Éppen ezért.

2018. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hívd fel a törzskönyvezési osztályt.

Milyen fajta?

2018. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha írásba adta, hogy nem adta még oda a származási lapot, akkor szerintem nem fog átverni. Mi két hónapot vártunk rá, úgyhogy a ti esetetek is hihető.
2018. aug. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából csak megfordult a fejemben, mi van, ha. Bizalmatlan típus vagyok.

Természetesen rendes tenyésztő, remek kiállítási eredményekkel, voltunk nála többször is, láttuk a körülményeket, nem csomagtartóból kaptuk a kutyát.

2018. aug. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!