Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem féltek kutyasétáltatás...

Ti nem féltek kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akik már régóta kutyatartók, főként vidéken vagy kertvárosi részen, ti hogyan sétáltatjátok a kutyátokat teljes nyugalomban és biztonságban? Őszintén szólva én félve indulok el és nem is merek túl messzire menni a házunktól, mert félek a kóbor vagy épp kiszökött idegen kutyáktól. Mi felénk egyébként kiszöknie sem kell egy állatnak mert sok háznál az a módi, hogy csak kiengedik egyedül az utcára az akár borjú méretű állatot is. Nekem egy kistestű kutyám van, még kölyök ráadásul és rettentően félek, nehogy egyszer ránk támadjon valami nagy testű, de akár kisebb testű másik kutya, amelyik csak úgy egyedül van az utcán. Mindig nagyon figyelek az után minden neszre, de pl. tegnap is sétaltunk és hirtelen megjelent a semmiből kicsit távolabb egy nagy farkas kutya. Valószínű valamelyik háztól, de embert nem láttam. Szerencsére mivel ugye kicsit messzebb volt fogtam a kiskutyámat és besiettünk vissza hozzank, de most mivan ha messzebb megyünk és a másik kutya is közelebb van és nekünk jön? Én mondjuk rávetném magam egyből, hogy megvédjem a kiskutyámat, de azért na.. a 40 kilomat vasággyal együtt lehet, hamar lerázná magáról egy nagyobb állat. Vagy pl egy közeli utcában rendszeresen van kint két rottweiler az utcán. Azoknhogy kiszöknek e vagy csak simán kiengedik e őket nem tudom, de brutál veszélyes, gyerekekre nézve is, meg felnőtt emberekre is.

Szóval lehet valamit ez ellen tenni? Ti hogy sétáltok a kedvenceitekkel? Visztek magatokkal valami védő eszközt azért vagy valamit?


Köszi a válaszokat!


2018. aug. 27. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
mondjuk sehogy. amikor falun laktam volt kertünk is.
2018. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekünk is van kertünk, de azért napi 2x szeretem kivinni és ő is szereti. Sőt imád menni. Jót tesz neki úgy gondolom, ha nem csak kerti dísz és éri egy kis inger, más szagok, hangok.
2018. aug. 27. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez sok helyen így van :(

Én gázsprayt szoktam magammal vinni,meg egy fél literes vizespalackot, ami kis kavicsokkal van megtöltve 3/4-ig. Eddig még utóbbi mindig segített nagyon jól hozzá lehet vágni támadófélben lévő kutyákhoz. Meg is érzik és a kavicsok csörgése meg is ijeszti őket. A gazdákkal beszélni tök felesleges, akinek ilyen a mentalitása pont le szarja,hogy problémád van.

2018. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Nekünk mikor volt kutyánk, attól jobban féltem, hogy engem támad meg egy idegen kutya, mint a kutyánkat. Egy 20 kilós csau csau szukáról van szó, akit nem igazán támadott meg egy kutya sem, csak megszaglászták, és továbbálltak.
2018. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
A fiatal kutyám ilyen találkozásokkor jelezni szokta, hogy alárendelt szerepben van, ha ez nem elég, meg is adja magát. Eddig még mindegyik kutyánál elegendőek voltak ezek a jelzések, nem bántották.
2018. aug. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 lugoka ***** válasza:
85%
Parikaspray. De még eddig elég volt a határozottság. Mondjuk én Kuvasszal sétálok
2018. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Ismerős probléma sajnos, én is csak emiatt nem szeretek kutyát sétáltatni. Nem is félek, inkább csak idegesít. Mentett németjuhászunk van, akit rosszul öv-ztek, vertek és nem szocializáltak, így agresszív kutyákkal ő is agresszívan lép fel (vittük két trénerhez is, annyit sikerült elérni, hogy barátságos kutyákra nem reagál agresszívan, de alapvetően nagyon nem szeret más állatokkal lenni, még a madarakat se szereti).

Így hát én nem attól félek, hogy mi lesz, ha megtámad egy kutya, hogy védjem meg magunkat, hanem attól, hogy nem tudom szétszedni a verekedő kutyákat.

Eddig egyszer volt egy komolyabb esetünk, séta közben kiszökött egy kisebb kutya, és hátulról nekiment a miénknek, reagálni se tudtunk, a miénk már ráfordult, megragadta a másikat, és nem eresztette. Végül elengedte, és nem lett baja a kicsinek, mert szerencsére nem úgy kapta el, de nagyon megijedtem. Akkor apámmal voltunk, ő szedte szét őket, egyedül fogalmam sincs, hogy sikerült-e volna. De a legszomorúbb az volt, hogy hétvége volt, és senki nem jött ki sehonnan, hogy mi történt, tud-e segíteni, vagy valami, még a kutya gazdájának se tűnt fel, hogy a kutyája vonyít (vagy lehet, csak mi tudjuk ezer közül is megismerni a kutyánk hangját).

Én egyébként pont ellenkezőleg szoktam csinálni, mint te: próbálok minél messzebb menni, lehetőleg lakott területen kívül. Mondjuk szerencsém van, nem messze tőlünk van egy erdős rész, oda szoktunk menni sétálni. Arra kóbor kutyával még nem futottunk össze, csak őzekkel, nyulakkal, fácánokkal :) Két utcára van, azt a két utcát gyorsan megtesszük, utána az erdőben már a saját tempónkban haladunk.

Ezen kívül már tudom, hogy melyik háznál van kutya, és azt, hogy ki tud-e jönni esetleg a kerítésen (mostanában szerencsére már nem fordult ilyen elő, hogy valahonna egy kutya utánunk jött volna). Azoknál a házaknál, ahol tudom, hogy van kutya, az út túloldalán megyünk, és a kutyámat az ellenkező oldalon tartom, én pedig fél szemmel figyelem, jön-e a másik kutya, így ha valami van, talán gyorsabban tudok reagálni, mint a miénk. Alapvetően a területüket védő, szökni tudó kutyákkal van problémám, mert ők agresszívabbak, kóbor kutyával eddig sose volt ellenséges, főleg, ha az a kutya jelzi, hogy megadja magát, vagy szépen elmegy inkább. Ha az is agresszív, a miénk is már borzolja a szőrét, mutatja a fogait, figyelmeztetően ugat, morog, de magától nem támad, akkor is jön velünk szépen, amíg a másikat el nem hagyjuk.

Én láncot szoktam még magammal vinni, illetve a kutyának van egy kis acélkulacsa, esetleg azt is be tudom venni támadásnál. Paprikasprayt azért nem akarok használni, mert félek, hogy minket is érne. A köves palackról már többször is hallottam, még nem próbáltam ki, de lehet, hogy egyszer kipróbálom. Szerencsére az utóbbi 1-2 évben nem volt már ilyen problémánk, így én is nyugodtabban megyek sétálni, de jobb félni mint megijedni. Szerencsére a kerítés mögött ugató kutyákra nem reagál a miénk, így tényleg gyorsan át tudunk menni a "veszélyes" utcákon :)


Sajnos amíg emberre nem támadnak, az olyanokkal, amiket írtál, nem csinálnak semmit, utána meg tele van minden a "harcikutyás" hírekkel, és szinte mindenki a kutyát szidja, nem a felelőtlen gazdát :(

2018. aug. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Én is félek, sajnos felénk is vannak önsétáltatók, vagy utcán tartott kutyák. Kóborok már nincsenek, mert pár állatvédelemre hajlandó emberrel összefogtunk, és civilekként próbálunk megoldást találni. A csapatból én vagyok az, aki chipolvasóval rohangál az utcán lévő kutyák után, február óta több, mint 40 kutyában néztem chipet (felében sem volt...).
2018. aug. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is ez a probléma.Nekünk 4 kutyánk van és inkább a tesómmal csak 1-1 hozunk egyszerre és inkább 2-szer fordulunk.Sajnos minket már megtámadott nem is egy kutya hanem 5 négyszer ugyanaz egyszer egy másik.Gyorsan felkaptam a kutyámat(szerencsére 12kg csak) a gazdák mindig a közelbe voltak így megúsztuk annyival,hogy kitépte a támadó kutya az én kutyám szőrét(hosszú szőrű).

Azóta mindig van nálunk gázspray,paprika spray.

Ezek miatt nem hozhatjuk egyszerre a 4 kutyát pedig szeretnek és tudnak együtt sétálni,de 16 évesen nem bírnék felemelni egy 8 és egy 12 éves rémülten kapálodzó esetleg ugató kaparászó kutyát.

De az egyik kicsi megis véd minket hangos ugatással elzavarja a támadót :)

2018. aug. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Ismerős szituáció. Falun élünk és már nem egyszer rontott ránk egy udvarról kiszabaduló kutya. Eddig még mindig megúsztuk, de sokszor csak a szerencsén múlt.


Már elég jól kiismertük a falut, tudom, hogy hol lehet számítani kiszabaduló kutyákra. Én olyankor keresek valami nehéz és kemény tárgyat (követ, vastag ágat) és, ha elkezd felénk jönni a másik kutya, felé dobom. Nem célom eltalálni őket, mert itt felénk az összesnek csak a szája nagy, komolyan megtámadni eddig egy sem akart, csak távolról incselkednek a kutyámmal, ami baromi idegesítő, ezért dobok feléjük valamit.


Alapvetően én annak a híve vagyok, hogy nem a kutyának kell megvédenie engem (jó, ez egy kuvasznál, kájnál, kaunál más) , hanem nekem őt, tekintve, hogy én vagyok a falkavezér, én tartozom felelősséggel a falkám tagjai (kutyáim) iránt.

2018. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!