Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít, ha a...

Titeket nem idegesít, ha a kutyátoknak fütyülgetnek, cuppognak az utcán, séta közben?

Figyelt kérdés

Egyébként falun élünk, de múltkor bevittem a kutyám a városba, hogy több inger érje, legyen kicsit új dolog neki. A főtéren, sétáló utcában sétáltunk és ami ott ment, az kriminális volt.

Legalább 8 ember fütyült, cuppogott vagy HÍVOGATTA a kutyámat SÉTA KÖZBEN.

Már egyszer megelégeltem és visszaszltam egy ominózus fütyülőnek, hogy fejezze be és még neki állt feljebb, hogy milyen nagy a pofám (annyit mondtam, hogy "Ne fütyülj már a kutyámnak, légyszíves", igaz, hogy a hangsúly kicsit durva volt, de ott már nagyon betelt a pohár. )


Egy nagyon jól szocializált, jól nevelt, de még képzés alatt álló kutyám van. A fütyülés, cuppogás is inkább engem zavar, mint őt.


Szájkosarat csak a buszozás miatt rakok rá, de most feltűnően a póráz fogójára raktam, hogy egy kicsit jobban "tiszteletbeb tartsák", de semmit nem használt. A kutyát meg nem fogom azzal büntetni, hogy rá rakom.


2018. aug. 28. 11:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%
Nem idegesít. Csak barátkozni akarnak. És ahogy írod, a kutyát sem zavarja. Csak téged. Ne legyél ilyen mufurc, legyél barátságosabb.
2018. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Fura helyen laksz, az én kutyámnak sosem füttyögnek meg cuppognak (romák az illetők? :D). Max rámosolyognak és mondják, hogy nagyon aranyos.
2018. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%

Szia. Szerintem eltúloztad kicsit, de érthető valahol, ha már a nyolcadik ember csinálja. De ez ugyanaz az eset, mint amikor egy bolti eladótól a 20-asik ember kérdezi meg, hol találja a kenyeret pl., neki 20-adjára is ugyanazzal a türelemmel kell viselni a kérdést. Szerintem ez még mindig jobb helyzet, mintha csak fa arccal elmennénk egymás mellett, legalább itt volt némi közvetlenség. :) Próbáld meg így látni a dolgot, ha elfogadod ezt a kis jó tanácsot. Egyébként együtt érzésem, tényleg. Néha elegem van az emberekből nekem is :D És megjegyzem, ha látok egy kutyáját sétáltató embert, és a kutya rendkívül aranyos, néha én sem bírom megállni hogy ne mondjam: Jaj, de aranyos kutyaa!:) És férfi vagyok :D

25/F

2018. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát már bocsi első, de az én kutyámmal ne akarjanak barátkozni. Ha én akarnák valaki gyerekével barátkozni, még a rendőrt is rám hívnák. És nem mufurc vagyok, csak idegesítő, hogy 30 métert nem lehet nyugodtan sétálni ezek miatt az idióta fütyülgetősök miatt.


Kettes: többnyire romák, de voltak magyarok is, csak tudod azok a nagypofájú tinik akik szerint az egész világ ő értük van. Egyébként engem is nagyon meglepett, hogy ennyien "érdeklődtek" a kutyám iránt.


Nekem nincs azzal bajom, ha valaki rámosolyog a kutyára, vagy odajön és megkérdezi, hogy megsimogathatja-e, sokszor még beszélgetni is elkezdünk, de az alpári módon fütyülgetőket én valahogy nem tartom annyira "cukinak".

2018. aug. 28. 11:58
 5/23 A kérdező kommentje:

A "De cuki kutya", "Szia kutyus" meg egyéb ilyen mondatokkal nekem sincs semmi bajom. Viszont ez a fütyülést, cuppogást szerintem sokkal inkább azért csinálják, hogy idegesítsék a kutyám. Engem meg felidegesí, ha idegesíteni akarják a kutyám :D .


Ha tényleg cukinak találnák, vagy barátkozni, simogatni akarnák, akkor szerintem nem cuppognának, mert jól tudják, hogy nem fogom oda engedni a kutyám, hanem inkább megszólalnának, hogy "Megsimogathatják-e" vagy ilyesmi.

2018. aug. 28. 12:02
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Budapesten ugyanúgy cuppogtak és fütyültek a kutyámnak, mint most Berlinben élve. Sőt, pont múlt héten meg is ugatta őt egy “vicces” biciklista. Ő kicsi, 10 kilós, nagyon kedves pofája van, gondolom ezzel provokálja a sok tahót, némelyik talán velem akar kikezdeni... hát én sosem tudom, mi jár az olyan ember fejében, aki nekiáll magában cuppogni, szóval ignorálom őket (szerencsére a kutya is, én magam soha az életben nem cuppogtam még neki) és elhúzok a közelükből.
2018. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Egyébként én vérbeli lovashoz híven, megtanítottam a kutyámnak, hogy kattogásra, cuppogásra gyorsítson, de szerencsére ezt csak az én cuppogásommal csinálja :D .


Mellesleg én is imádom a kutyákat, de soha nem jutott még eszembe, hogy egy idegen ember kutyájának cuppogjak, fütyüljek.

2018. aug. 28. 12:07
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Csivavám van. Szerinted? :D 10 méterenként rohan a kutyám felé egy visító kisgyerek, és elkezdi fogdosni a kutyámat, csak ő meg szerencsétlen retteg tőlük.
2018. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ezek az emberek nem gondolnak abba bele, hogy rajtuk kívül mások is csinálják, így részben érthető a viselkedésük. Az más kérdés, hogy ez nem illedelmes, de nem tudsz mit tenni ellene... Ha a kutya nem vesz róla tudomást, akkor ne zavartasd magad, menj tovább.

Egyébként tőlünk nyugatabbra az osztrákoknál, németeknél, angoloknál (többi országban nem voltam még, ott nem tudom mi megy) meg az szokott lenni, hogy vadidegen emberek csak úgy elkezdenek beszélni hozzád és érdeklődnek a kutyáról, mintha ismerősök lennétek. Az sem sokkal jobb, de kinek mi tetszik jobban.

2018. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

De, engem is idegesít, sajnos sok a retardált ember. A kutyámnak megtanítottam, hogy ne reagáljon a cuppogásra meg füttyögésre, szóval nem vészes. Viszont a társasházban, ahol lakom, építkezés zajlik és a munkások folyamatosan cukkolták a kutyát, na velük komolyabb összezördülésem is volt és az építésvezetővel is közöltem, hogy k.r.va gyorsan tegyen rendet a fejekben, mert valamelyik marha még kiprovokálja, hogy letépje róla a kutya a nadrágot...


Mondjuk engem azzal húznak fel úgy igazán az emberek, mikor állunk a zebránál és mögénk állnak 2 centire, rátolják a sarkunkra a babakocsit vagy elkezdik simogatni a kutyát. Nem túl barátkozós a kutyám. Volt egy barom, aki szó nélkül elkezdte paskolni a fejét, a kutya durván ráugatott és még a pasi kezdtett hőbörögni, hogy "milyen agresszív", na mondtam is neki, hogy talán nem kéne vadidegen állatokat kérdezés nélkül taperolni és zaklatni.


Én is a gyerekes példádhoz tudnám hasonlítani, ha bezzeg én csinálnám ezetket más gyerekével, rögtön rám hívnák a rendőrt.


De hogy ne csak a kutyáknál maradjunk, ismerősömnek vadászgörénye van és ha netán szállítóboxban viszi és megáll mondjuk a villamosmegállóban, már rögtön be akarnak nyúlni az emberek a rácson. A legjobb, mikor a kisgyerekek csinálják és az észlény szülő RÁ SE SZÓL a kölykére. Megjegyzem, a görény igen nagyot tud harapni és rá is fog az ember ujjára.

2018. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!