Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar enni a kutyám,...

Nem akar enni a kutyám, miért? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

10 hónapos pit bull (23-25kg között ingadozik kb 3 hónapja)

Sokszor probléma volt az etetéssel.

Próbáltam sokféle tápot közben kiderült, hogy csirke allergiája van.


Eleinte csirkés tápot adtam neki folyamatos hasmenése volt. Aztán a doki mondta, hogy próbáljak meg csirkementes tápot adni neki.

Próbáltunk: Taste of the Wild tápokat, több ízben. Nem szerette.

Brit Premium Lamb & Rice ezt sem nagyon szerette.

Jelenleg josera lamb&rice tápot eszik. Ezt viszonylag jól megeszi és a végtermék is szép. De sokszor ezt is csak kerülgeti.

Reggel és este kap enni. Van amikor az egyik étkezést kihagyja és a masiknak is csak a felét eszi meg.

Van amikor reggel és este is szépen eszik.

Van amikor szinte reggel és este sem eszik.


2018. aug. 29. 08:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Van még egy kutyánk és állandóan az ő tálját figyelgeti, hogy mi van benne(ugyan az). És abból meg kieszi..

Viszont én nem szoktam engedni, hogy egymás táljából egyenek.

2018. aug. 29. 09:02
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Ha ennyire problémásan eszik, én átállnék a napi egyszeri etetésre. Igaz, általában egy éves kor körül szokták bevezetni, de ha amúgy se eszik meg mindkét adagot, akkor lehet, hogy nála beválna, jobb lenne az étvágya.


Más: bár tudom, hogy ezért jól le leszek pontozva :D, de nem lehet, hogy finnyás a száraztápra? A miénk például úgy ette meg hogy bele volt keverve egy kevés nedves is - nem sok, nem az volt a fő kaja, csak az íze végett, hogy ragacsos legyen a szafttól a száraztáp is. Így szerette.

Esetleg ki lehet próbálni alternatívaként, ha nagyon ódzkodsz a konzervektől (tudom, hogy sokan utálják, mert ízfokozó, kevés a fehérje stb stb stb), akkor akár házilag valami szafttal... esetleg húslével, bár az annyira nem jó szerintem, mert azt csak felszívja a táp. De egy próbát megér.

2018. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nem azért hogy reklámozzam, de szerintem próbáld ki a farmina tápjait . Egy kollégámnak, akinek iszonyú válogatós a kutyája, ez vált be- amióta átálltak erre, rendesen eszik a kutyája. Az N&D sorozatot szokták venni. Igaz, nem olcsó kategória, de abból amit írtál te már eleve a jó minőségű tápokra vagy ráállva.
2018. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt finnyázás,mert nem volt éhes.Grammra le kellett mérnem az adagját.Ha nem ette meg,elvettem,estig nem kapott.Nálunk azt lesi, hogy mit eszik a macska.Ha csak egy kanállal is rakok a macskakajából a száraztápra,mindjárt megeszi 😆
2018. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Esetleg nyers húst keverhetek a táphoz?

Nyúl vagy marha..


Tojást szoktam ráütni, azt szereti is. De azt nem adhatok neki minden nap.

2018. aug. 29. 09:44
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
A nyers tojással csak óvatosan, azzal árthatsz neki!
2018. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2018. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyers húst és a tápot egyszerre ne add semmiképpen, más az emésztési/lebontási ideje, ne keverd, nem lenne jó vége.
2018. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogyhogy "nem szerette"? Az miért baj? Nem kell szeretnie...
2018. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Finnyázik= nem elég éhes.

Nem kölyök már, semmi baja nem lesz ha egy két napig koplal.


reggelit leteszed nem eszik, elveszed este megkapja. Este se eszik? Akkor megkapja reggelire.


Egy kutya sem halt éhen kaja mellett, másrészt ha belekevergetsz minden félét a száraztápba csak azt fogod elérni, hogy még válogatósabb lesz.

2018. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!