Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok javasolni egy...

Mit tudtok javasolni egy izgága németjuhász esetén?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves németjuhászunk és elég nehéz vele bánni. Az elsődleges, amit jó lenne vele megoldani, az a séta, egyszerűen olyan erős, hogy nem bírja senki megtartani és elhúz minket. Nagyon nehéz őt lefárasztani. Összevissza megy az utcán, nagyon makacskodik, ha nem akar valamit akkor lefekszik egy helyben és lapul a földre és alig lehet elmozdítani. Ha meglát egy kutyát szörnyen beindul és akkor szinte lehetetlenség megtartani.

Tudom, hogy még nem felnőtt kutya teljesen és ilyenkor nehéz a kutyákkal. Kutyaiskolába is vittük egy darabig, de már oda sem merjük elvinni, mert annyira erős, hogy ott is csak elhúzna.



2018. aug. 29. 10:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ó és kan kutyáról van szó.
2018. aug. 29. 11:03
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Miért kellett Német juhász, ha nem tudtok vele bánni? Mielőtt megvettétek, utána kellett volna nézni a fajta igényeinek.
2018. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Ideje alfakent viselkedned... Ha nem teszed, akkor viseld el a majom kutyadat.
2018. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Pedig a kutyaiskola lenne az a hely, ahol megtanítanák neked pl, hogy miként érheted el, hogy viselkedni tudjon a kutyád.

Biztosan nem te lennél az egyetlen, akinek húz a kutyája abban az iskolában.

2018. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A főkérdést elolvasva azt válaszoltam volna, hogy feladatot, de miután elolvastam mindent, azt tudom mondani, hogy nem szégyen problémás kutyával suliba menni.


Pont ezért is van. Ott tanuljátok meg, hogyan ne húzzon és figyeljen rátok. Ez csak rosszabb lesz. Kan is, németjuhász is...nem fog "megnyugodni"

2018. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Munkakutya. Dolgozni kellene vele, nem csak tartani! Ha nehéz a lefárasztása, akkor inkább az a megoldás, hogy nem foglalkoztok vele? Emellett ennyi idősen már jól neveltnek kellene lennie bőven! Miért kellett nj, ha nem akarjátok az igényeit kielégíteni?


Vigyétek kutyaiskolába, olyanba, ahol van szocializáció és nevelés. Vagy hívjatok házhoz kiképzőt.

2018. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Idiótaság volt a családom részéről ilyen kutyát venni, ezt elismerem én is, de nekem ebbe nem volt beleszólásom, viszont szeretnék segíteni rajta.
2018. aug. 29. 11:38
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Próbálkozz jutalomfalattal. Minden kutya szereti a hasát. Vidd ki pórázzal, és jutifalattal a kezedben vezesd magad mellett. Ha megpróbál húzni, állj meg. Addig ne indulj tovább, amíg húz. Sajnos ehhez sok idő és türelem kell.

Lefárasztáshoz, vidd el egy kutyafuttatóra, vagy egy nyílt térre. Engedd el (már ha nem szökik el) és dobálj neki labdát, vagy játsszon más kutyákkal, stb. Fáradt kutyát könnyebb tanítani.


Valamint, ami a kutyatartás alapja, a sorrend. Ti egy falka vagytok. Minden falkában, van egy alfa, a vezér, aki irányít. Ez TE vagy és nem a kutya. Meg kell tanulnia, hogy ki a főnök. Pl te mész ki először az ajtón, és nem hagyod, hogy ellenkezzen. Ha megpróbálja megszegni, szidd le, de nagyon határozottan.

Szerintem adhatnátok még egy esélyt a kutyaiskolának, mert ott te is sok mindent tanulhatnál.

2018. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
És még hozzátenném, hogy az ivartalanítás is megfontolandó.
2018. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem megfontolandó, hanem alap.
2018. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!