Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kupíroztatni szeretném a kis...

Nekem88 kérdése:

Kupíroztatni szeretném a kis dobermannom fülét, de az állatorvos szerint nem állna később sem fel neki, mivel túlzottan "lent hordja a fülét amit ránézésből megállapított. Volt valakinek hasonló esete, hogy ez valóban egy létező probléma?

Figyelt kérdés

2018. aug. 29. 18:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon cuki ez a "jajj a negatív kommentrkkel hagyjatok". Csak az a baj,hogy az új állatvédelmi törvény szerint ez már bűncselekménynek számít.

[link]

2018. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Tudom nem ez volt a kérdés, de a 41/2010 korm. rendelet ugye mond neked valamit? És az is, hogy tilos amit akarsz csinálni? 6 éves a jogszabály és még nem jutott el az emberek önző agyáig (2012. VI. 11 óta). Komolyan eldurran az agyam az ilyenektől.


Fent hivatkozott jogszabály:


16. § (5) Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhető, az eb hét napos koráig.


Azaz legkésőbb a kutya hét napos koráig a farka kurtítható a füle és egyéb része nem. Sajnos olyan gyenge ma még nálunk az állatvédelem, hogy az ilyen orvosokat akik ilyet csinálnak nem tiltanak el örökre, a gazdákkal együtt.

2018. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Beszélj a tenyésztőjével, esetleg a környező országokban keress állatorvost, a tenyésztők ezt teszik.


A mellettünk lévő országok némelyikében nem tilos, mert ott az állatvédők valós problémákkal foglalkoznak, nem kreálnak maguknak egyet unalmukban.


Mellesleg a dobi pont az a fajta, ami kupírozatlan füllel teljesen jellegtelen kutya.


Egyébként meg, ha nem lennének sokan ilyen beszűkült látókörűek, akkor rájönnének, hogy a kupírozott fülnek előnyei is vannak. A fülgyulladás sokkal kisebb arányban fordul elő ilyen kutyáknál, egy patkányozó kutya (pl. snacik) fülébe nehezebben tud belekapni a patkány, ha kupírozva van.


És nyugodtan lehet lepontozni, hogy én nem ellenzen teljesen feleslegesen a fül kupírozását.

2018. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Isabella színű? :O

Hol vetted, ha szabad tudni?


Mindenképpen a tenyésztővel egyeztess ezügyben. Ő tud neked segíteni, hogy hogyan működik és mit érdemes adni utána. :)

2018. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%
Igen ránézésből állapitja meg, mert van alacsonyan tűzött fül. Én is átgondolnám a helyedben ezt a dolgot, mivel igy sokkal szebb marad, mintha valaki nekiesne. Még ha szépen is vágják le, a kötözéssel nagyon el lehet cseszni. Sőt nem kizárt, hogy kötni kell 1-2 éves koráig. Te tudod vállalod-e ezt a macerát. (mellesleg a kutyák nagyon utálják)
2018. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%
jah, és akik a külföldi orvosokat ajánlják, hát azt megsugom, hogy olyan nincs. Utaztatni az első veszettség elleni oltás után 21 nappal lehet. és 4 hónaposan már nem vágatunk fület, az már késő!
2018. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Én 11 hetesen hoztam haza Szlovákiából a kutyámat, útlevéllel, amit a tenyésztő csináltatott.
2018. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! Igazából nem volt nehéz dolga lebeszélnie ,mivel eléggé aggódtam ettől függetlenül is.

Ismerem a jogszabályt , de köszönöm a tájékoztatást azért nektek is .Amint lesz egy kis időm válaszolok minden kérdésre! Még egyszer köszönöm a kedvességetek !

2018. aug. 30. 09:02
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem felesleges aggódnod, nem rossz dolog a kupírozás. De te tudod
2018. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Az állatorvos szerint be van törve a füle tövében a porc,ezért nem fog neki állni.Még ennyit mondott a telefonban.

Ha ez segít valamit

2018. aug. 30. 15:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!