Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

TAPASZTALATAIM:

1) Volt már vadászgörényem. Igaz, hogy nem kutya, de rettentő makacs, és nem egyszerűen tanítható. Akinek volt, az tudja, milyen nehezen lehet egy-két egyedet arról leszoktatni, hogy véresre harapja a kezed.

2) Nem volt még saját kutyám. Családink viszont volt, akivel én sokat foglalkoztam, tanultam belőle. Okos kis kutya lett, nem ugat feleslegesen, barátságos, jól szocializált. Egyébként óriás schnauzerről van szó.


Most, hogy elköltözöm, szeretnék én is kutyát. Mindenképpen közepes vagy nagytestű egyedet szeretnék. Lehet maradok a schnauzernél, mert imádni való. De van két, mondhatni gyerekkori vágyam: a dobermann és a rottweiler.Mindkettő piszoknehéz és domináns fajta, tudom. De vajon tartható kutyaovi-iskola ill. napi 3 óra ráfordítással ennyi tapasztalattal?

A következő egy évben még nem tervezek vásárlást, most a szakirodalom áttanulmányozása fog következni. Azért kérdezem ezt most itt, mert nem szeretném magam hiú ábrándokban ringatni.

Természetesen minden esetben tapasztalt tenyésztőtől fogok kutyust venni.



2018. aug. 30. 02:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kint tartanád, bent tartanád? Mik az igényeid a kutyával kapcsolatban? Pl: milyen a szőre, tulajdonságok stb .
2018. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szívesen tartanám úgy, hogy ki tudjon menni, amikor szeretne, de alapjában véve velem lenne a lakásban. Szőrápolást tekintve én jobban szeretem a kissé igénytelenebb fajtákat. Persze megcsinálom, ha kell, de igazság szerint szívesebben hozzácsapnám a játékidőhöz a fésülködéssel töltött időt.

Tulajdonságait tekintve fontos, hogy aktív, játékos, intelligens és hűséges legyen és lehetőleg könnyen tanuljon.

2018. aug. 30. 08:44
 3/3 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján egy dobit el tudnék képzelni neked. Értelmesnek, és elkötelezettnek tűnsz, jó tenyésztőtől, kutyaiskola mellett szerintem egyáltalán nem lehetetlen küldetés. A tenyésztő is sokat tud segíteni, illetve ha alapból alkalmatlannak tart a fajtára jó esetben már az elején elmondja.

Sok embernek sokadik kutyának se való dobi, mert a jelleme olyan, és egyszerűen nem való neki. Nem minden a tapasztalat sem, persze előny ez tény. De minden fajta, és minden kutya más, tehát ezt se lehet mindig készpénznek venni.

Én beszélnék pár tenyésztővel, tulajdonossal, és megpróbálnék testközelből is megismerkedni a fajtával, így leírások alapján nehéz a döntés, hogy be merje-e vállalni az ember.

Az biztos, hogy nagyon okos, ragaszkodó, de határozott nevelést igénylő fajta, aki imád dolgozni és mindent megtesz érted.

2018. aug. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!