Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen szörnyen eltorzu...

Tényleg ilyen szörnyen eltorzult a gondolkodásom? Túl sokat kérek?

Figyelt kérdés

A családommal lakok még és vannak Saját kutyáim. Senkit nem zavarnak, nem ugatnak, takarítok utánuk, tisztán tartom őket, meg vannak nevelve, vagy velem vannak vagy zárt helyen. Magyarán senkinek sem dolga sem baja nincs velük. De szépen meg is kértem őket hogy ne is foglalkozzanak velük csak úgy.

Ehhez képest mi van? Egyszerűen nem képesek felfogni, elfogadni. Nap mint nap azt látom, hogy pl mennek el a kennel mellett s automatikusan bedobják nekik a moslékot, csirke csontot, minden szemetet, direkt kedveskednek velük, simogatják amikor rájuk szólok, büntetésben vannak, idehoznak mindenféle idegent amíg nem vagyok otthon és percekig állnak a kennel előtt és röhögve nézik hogy szegény kutya megőrülve ugat (mert ugye egy idegen van ott akit nem én, a főnök engedtem be) közben a "mi" kutyánkként nyilatkoznak róluk mikor közük sincs hozzá, képeket rakosgatnak róluk mindenhova, a saját dicsőségükként emlegetik ha megnyernek valami versenyt közben engem lenéznek hogy milyen sz*r hobbim van, az emberekkel kéne foglalkoznom. Nevelni vagyis inkább pattogtatni próbálják őket mások előtt (nulla hozzáértéssel) stb. Volt olyan hogy beengedtek valakit a kenneljükbe!! amíg nem voltam otthon, de ha megharapja akkor bezzeg az én kutyám viszik el, engem büntetnek meg, az volt az egy szerencse hogy még fiatal volt a kutya. Ha meg lezárom, lelakatolom őket akkor én leszek az őrült? Ha kérdezem miért, nem tudnak mit válaszolni. Pedig az elején kértem és közöltem hogy ők az én kutyáim, ők ne foglalkozzanak vele, és ha akarnak valamit hozzám jöjjenek. Tényleg olyan durva dolog ez? Amíg nem lakok egyedül, kuss a nevem és nem lehet csak az enyám a kutyám, mindenkinek joga van hozzá addig? Szerintem nem, különben sem vagyok már kisgyerek. Ti képesek lennétek elfogadni ezt vagy tényleg velem van a baj?


2010. jún. 21. 18:41
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, hogy a kutyámat sem nagyon érdekli a család, tehát nem fosztom meg őt semmitől.
2010. jún. 21. 18:43
 2/42 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ők a bunkók, veled semmi baj.
2010. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
81%
Előre is bocsánat a válaszért , de nagyon hasonlítanak egy tanyasi bunkó parasztra.Sajnálom ha megsértettelek vele , de azok viselkednek így hogy" már csak azért is...."
2010. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
81%
Hasonló gondjaim vannak, és én is tanácstalan vagyok.
2010. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Ott a macskám, vele bárki foglalkozhat a családból, bezzeg őt se bagózzák.
2010. jún. 21. 18:54
 6/42 anonim ***** válasza:
47%

Nem mondod, hogy komolyan MEG MERTÉK SIMOGATNI azt a szegény kutyát a szüleid, akik sok szívességet tettek neked, náluk laksz? Szerintem te nagyon önző vagy és valami biztosan nincs rendben veled, nem normális, hogy ennyire ki akarod sajátítani a kutyákat. A kutyáid a családodat is falkatagoknak tekintik, mivel együtt laktok, az meglehet, hogy magukat felsőbb rendűnek képzelik a rokonoktól, ami megint nagyon nincs rendben. Miért fájna neked, ha másokat is szeretnének a kutyák, ennyire félsz attól, hogy nem csak téged fognak isteníteni? Attól, hogy párszor megsimogatják meg foglalkoznak vele még téged fognak gazdájuknak tekinteni.

Nem is hiszem el, hogy ezek szóról szóra így történtek, sokkal valószínűbb, hogy ezeket csak túlreagálod és beleképzeled, hogy téged vagy a kutyákat akarják bosszantani, piszkálni.

Az is nagyon nagy baj, ha a kutya bárkit is megtámad, azért mert bemegy a kennelébe, nincsenek rendesen szocializálva, mert elzárod őket a többi embertől és csak veled érintkeznek. Én sajnálom azokat a kutyákat, amiért ennyire kisajátítod őket. Az rendben van, hogy te eteted, te tanítod, te sétáltatod, de azért had simogathassák és szólhassanak hozzá mások is.

2010. jún. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
40%
Egyet értek az előttem szólóval,ez már egy kicsit beteges amit te csinálsz.
2010. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

A kutyáim rendesen vannak szocializálva, különben nem nyernének versenyeket. De ezek kívül erős ösztönnel vannak megáldva és nem fogják tűrni hogy egy számukra semmit nem jelentő ember egy másik idegen embert beengedjen a kenneljéve. Ha én engedném be akkor szavuk sem lenne. Tudod nem minden kutya, fajta imád minden embert.

És képzeld minden szóról szóra így történt ahogy leírtam. Szerintem a kutya nem egy közhasználati tárgy amihez mindenki hozzányúlhat ha akar. Ha én nem akarok valamit akkor tartsák tiszteletben.

Hálás vagyok a szüleimnek de attól mert a szüleim nincsen mindenben igazuk és nem fogom eltűrni hogy tönkretegyék a munkám mert pl sunyiban etetik, nem én kértem hogy megszülessek, ha ők akartak akkor kötelességük volt ellátni, most pedig semmi hálára nincs okom ugyanis mindenben én fizetem a részem és nem szivisségből lakhatk náluk hanem mert fizetek, ha nem laknék ott akkor porosan állna a ház fele. Azon kívül a kutyáimért soha semmit nem tettek mert nem kellett tenniük hiszen én vállaltam őket, így azért egyáltalán nem kell hálásnak lennem. Nem tudom kinek képzeled magad hogy csak így nekem urgasz ismeretlenül, azért mert te máshogy gondolkozol. Szerintem el kéne fogadni hogy nem mindenki egyformán gondolkozik. Én nem sértem senki életét ők viszont nagyon is. Van saját kutyájuk, miért nem azzal törődnek, bezzeg az csak úgy nő mint a gaz szegényke...

Azon kívül a kutyám senkinek nem tekinti a családom mert nincs velük kapcsolatba. Sem alulra, sem felülre nem

képzelik őket, egyáltalán nem tartoznak a falkába. Nem tudom neked ez mit fáj.

A kutyáim szeretnek másokat, a kutyabarátaikat, a párom, közelálló barátaim. Nem hinném hogy neked magyarázattal tartozol.

2010. jún. 21. 19:45
 9/42 A kérdező kommentje:
Én csak annyit kértem foglalkozzanak a saját állataikkal, dolgukkal és ne az én kutyáimmal. Nem hinném hogy ez beteges. Csak én ismerem a kutyáim, én tudom mi kell nekik, milyenek, én dolgozok velük, csak tudom mi hogy van, ne ők oktassanak már ki. Többet között jót is akarok nekik azzal hogy én akarom megmondani mi legyen a saját kutyáimmal, mert ők semmit sem tudnak róluk.
2010. jún. 21. 19:47
 10/42 anonim ***** válasza:
49%

én teljesen megértelek!!

nálunk is ez van!

az én dolgom etetni, sétáltatni, takarítani a kutyát meg nevelni mivel én kaptam, ez rendben is van és kértem hogy így legyen. De a családtagok folyton beleszólnak a dolgomba. A neveléshez semmit nem értenek és a kutyát folyamatosan összezavarják, az én tekintélyemet meg aláássák a kutya előtt holott nekem kell vele a legtöbb időt töltenem és elviselnem az ebből adódó komplikációkat.

A családban ráadásul van 2 kisgyerek is és számtalanszor elmondtam, hogy mi kell ahhoz hogy ne legyen ebből baj, és mintha a falnak beszélnék rám sem bagóznak, aztán majd ha a kutya megharapja valamelyik kicsit akkor persze én leszek leba*va meg az én kutyám lesz elaltatva. Én a helyedben lakatot vennék a kennelekre.

Az is ismerős hogy otthon így hülye kutya úgy hülye kutya ismerősök előtt meg menne a menőzés, hogy "fekszik, ül, pitizz, hozd le a csillagot az égről..."

Kész vicc az egész.

2010. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!