Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya vagy hovawar...

Német juhászkutya vagy hovawart annak, aki sokat utazik?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát társnak. Aki nem szívesen megy el a gazdi mellől, de ugyanakkor nem is kifejezetten az a kanapé kutya, és őrző - védő ösztönnel rendelkezik. Dobermannról olvastam, hogy szinte mindig a gazdi fenekében van. De a dobit nem tartom az "esetemnek" :D

Egy okos, intelligens kutyát szeretnék.

Hovin és a NJ jött eddig szóba. Sokat utazom, és az udvar, főleg a nagy udvar nem mindig áll rendelkezésre, ezért tartok egy kicsit a hovitól.

Esetleg más fajta? Ami imádja a gazdit, nem szívesen megy el mellőle, okos, és jó őrző védő ösztöne van.



2018. aug. 30. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Ajánlom a magyar agárt. Minden megvan benne amit akarsz. Sajnos a nagy kutyáknak szükségük van a nagy területre, és olyan kutya, hogy tacskókopó az nem biztos, hogy bejönne neked, mert nem az az igazi őrző védő kutya. De egyébként rengeteg ilyen kutya van, keresgélj a pásztor kutyák, a vadász és a hegyi kutyák között. Nem mind birja a bezártságot. A kuvasz is rettentő intelligens és a gazdit is nagyon szereti, ha megfelelően tanitod, de nagy terület kell neki ahhoz, hogy kiélje magát. Én magyar fajtát ajánlok.
2018. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Mudi esetleg? Nekem mudi van. Ismertetőjele,hogy nem lehet elzavarni se a gazdi mellől. Séta közben a réten sem. Szinte rimánkodok neki,hogy szaladjon már egy kört :). Okos,intelligens,gyönyörű szőre van szèp színekben. Nekem fekete van. Heti 1 kefélés,nyáron 1 alkalommal kutyakozmetika.fürdéssel,és rendben van a kutya. Egészsèges,elél 16 évig is. Viszont az első években baromi sokat kell vele foglalkozni. Tanítani. Az enyém már 10 éves lesz,lenyugodott. Jól elvan a rokonság kisgyerekeivel,és az én 2.5 éves lányommal is. Csak ajánlani tudom.
2018. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő megfelelő, ha mindig le tudod valahol mozgatni, vezetni az energiát (ehhez nem kell nagy udvar).
2018. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MonRo ***** válasza:
100%
Orosz fekete terrier. Nyugodt, jó őrző-védő ösztönnel, rendkívül gazda centrikus. Szőre minimálisan hullik (ez a hátránya is egyben, kozmis fajta, cserébe szép, ápolt, nem szőröz).
2018. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!