Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért simogatja meg mindenki...

Miért simogatja meg mindenki a kutyáimat?

Figyelt kérdés
Városban lakok, még kicsik a kutyáim, és gyakran, ha elmegy valaki mellettünk, akkor megsimogatja a kutyáimat. Nem szeretném, hogy megszokják, hogy mindenki simogatja őket, ezért egy ideje már rövidebb pórázt is használok, hogy el tudjam húzni, ha valaki meg akarja simogatni. De én ezt nem is értem, hogy miért ilyen illetlenek egyesek. Olyan is volt már, hogy amikor én nyitottam a kaput, egy nő benyúlt, és megsimogatta. Mit tudnék tenni, hogy ne egy kéz mágnesek legyenek a kutyáim?

2018. aug. 30. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért simogatják mert nagyon aranyosak :D Bár ilyenkor illik megkérdezni hogy meg szabad e simogatni vagy valami. Esetleg ha lenne szájkosár rajtuk, akkor talán elrettennének tőle? Én nem szívesen simogatnék egy harapós kutyát, akkor sem ha szájkosár van rajta. És ugye szájkosarat általában akkor tesznek a kutyákra ha harapósak. Nem tudom használna e,szerintem egy próbát azt megér. Sajnos nem értek a kutyákhoz, így egyéb ötletet,(mondjuk egy módszert a betanításra,hogy ne engedje magát simogatni) nem tudok adni, de remélem azért valamennyit tudtam segíteni.
2018. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kevésbé elterjedt szokás, sárga masni a kutyus pórázára, azt jelenti, hogy "veszélyes" eb, idegenek ne közelítsenek, de mivel az emberek többsége nem ismeri vagy tesz rá magasról, nem tudom mennyire lesz hatékony. Más nem is jut eszembe, szólj egyenként mindenkinek.

Néha én is nehezen állom meg, de előtte mindenképpen illik megkérdezni, én sem szeretném a kutyám idegenek fogdosnák.

2018. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Cukik, azért simogatják. De mint gazdi, ezt megtilthatod mindenkinek. Határozottan kérd meg a nyúlkálókat, hogy ne fogdossák. De a kutyust is meg lehet tanítani, hogy ne menjen oda idegenhez. Akkor kevesebb alkalmuk lesz "elkapni" őket hogy megsimogassák.
2018. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ismerem a masnit, de nem akarom, hogy elkerüljenek, mert a kutyákkal jól kijönnek, és inkább a kutyások ismerik ezt. Amúgy csak korra kicsik, de tényleg nagyon édesek, és nem birom én se megállni, hogy ne dögönyözzem meg őket. Nagyon kedvesek, mentett kutyák, szóval nem tudom mi van beléjük keverve. Amúgy 8 hónapos kaukázusi jellegű kutyákról van szó.
2018. aug. 30. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előző kutyám mentett volt, a jelek szerint rendszeresen bántalmazták.


Kistestű volt, és nagyon cuki, sokszor szó nélkül akarták taperolni az idegenek az utcán.


Volt, hogy "menet közben" fogtam meg valaki csuklóját, vagy beálltam közé és a kutya közé. Utána persze udvariasan elmagyaráztam, hogy nagyon fél az idegenektől, ezért nem szabad csak úgy hozzá nyúlni.


Később már jobb volt a helyzet, a kutyus kezdett rájönni, hogy nem fogja bántani őt senki. Szép lassan (illő "bemutatkozás" után - jó alapos szimatszkenner, lassú közeledés, nyugtató hangok) már meg tudták idegenek is simogatni.


Többször előfordult, hogy szó nélkül hajolt le az ipse, én meg jó hangosan közöltem vele: "persze, nyugodtan megsimogathatja a kutyámat, ha már ilyen szépen megkérdezte, hogy szabad-e!"

Ha az illető pironkodva elnézést kért, akkor hagytam simizni, és közben elmagyaráztam, hogy miért kell előbb megkérdezni a gazdit (az udvariasság mellett)


Ha neki állt feljebb, akkor otthagytuk.

2018. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szólj rájuk. Először szépen, ha nem ért valaki a szóból, akkor határozottabban.
2018. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lépj oda és csak úgy simogasd meg az illetőt. Tőlem megszokták kérdezni és közlöm hogy engem nem lehet a kutyától meg kérdezd meg. Attól mer kutya még eldöntheti hogy ki lépjen\nyúljonbe a személyes terébe
2018. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a kutyáim nem fognak morogni, vagy vicsorogni amikor ott vagyok, elég jól neveltek. Akkor ugattak, amikor benyúltak, de akkor még tényleg picik voltak.
2018. aug. 30. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!