Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kan kutya egyutt tartása?

2 kan kutya egyutt tartása?

Figyelt kérdés

Pár napja tettem fel egy kérdést, ahol választ kerestem arra, jó ötlet lenne-e menhelyről örökbefogadni egy kutyát 3 éves benti kutya mellé.

Meglátogattam a közeli menhelyet, rögtön megtetszett egy 8-9 hónapos (egyelőre ivaros) kan kutyus. A menhelyen is őt ajánlották a meglévő mellé, mivel félénk és visszahuzódó,a többi kutyával jól elvan, jelenleg is több kannal osztozik egy kennelen.

Mennyire "jó ötlet" 2 kan együtt tartása, ivartalanitva mindenképpen lenne az új jövevény? A mostani kutyám barátságosan közelit más kutyákhoz, főként a szukákhoz.


2018. aug. 30. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne aggódj, nyugodtan hozd el a kutyust :)
2018. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Én az után gondolkodnék el a kérdésen, hogy bevittem a kutyám a menhelyre és összeismertettem az új jövevénnyel. Lehet, hogy a kutyád jól reagál a többi állatra, de egészen más a viselkedése séta közben, és egészen más, ha egy betolakodótól védi a területét. Mindenképp ismertesd össze őket, és ha jól kijönnek, akkor fokozatosan be lehet szoktatni az új kutyust.
2018. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Létezik olyan kutyáknál is, hogy féltékenység. Ha egygazdás a kutyád, annak nem lesz jó vége. Valamikor régen a szomszédban volt egy kisebb termetű kan erdélyi kopó és hoztak egy fiatal, ivartalanított pulit. Az erdélyi kopó meg akarta ölni a pulit, csupa vér volt az udvaruk. A végén a kopótól szabadultak meg, rokonok elvitték, de náluk mindenkit megharapott, gyerekeket is. Végül elszökött és elütötte egy autó.
2018. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kutyám jól elvan a családban, engem tekint falkavezérnek,úgy érzem. fiatalabb korában féltékenyen reagált amikor valaki közelített hozzám, de megszabtam a határokat, tudja hol a helye és mit engedhet meg magának.

Ha idegenek lépnek a lakásba, ugat egy pár percig de amikor észreveszi hogy ők az én vendégeim, akkor abbahagyja,soha senkit nem harapna meg.

A játékaira és a dolgaira egyeltalán nem féltékeny.

A másik kutya szemmel láthatóan nehéz időszakon megy keresztül, félénk, hirtelen mozdulatoknál lefekszik a földre, olyan érzésem van, hogy bántalmazva volt. A mai sétánál fél óra után felengedett, pórázon szépen sétált, hálás volt minden egyes simiért is.

Szörnyen nehéz döntés...

2018. aug. 30. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Össze kellene szoktatni őket. Jobb menhelyen két hetet adnak az ismerkedésre, de a telepről nem vihetik ki, csak az önkéntes sétáltatók. Oda kellene vinned a tiedet és engedni, hogy pórázon ismerkedjenek.
2018. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Menhelyen ismerkedés felejtős. 10-ből 9,5 menhelynek erre nincs külön területe, a kenelekbe zárt kutyáktól pár méterre meg ez nem kivitelezhető. A legnyugodtabb kutyák is bepánikolhatnak a több száz kutyától, illetve a kiszemelt kutya akit elakarsz hozni van ott othon. A meglévő kutyád meg idegen helyen. Ami nagyon nem jó.


A kutyákat vagy mindkét kutyának semleges helyen kell összeismertetni, vagy nállad a leendő közös othonotokban. Ezesetben nemárt ha a menhelyi kutyus ismer mâr, szóval kell 2-3 séta a menhekyen mielött hazavinnéd. 2 kan is gond nélkül tartható együtt, igazából csak rajtad múlik.

2018. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!