Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul? Már...

Mit csinálok rosszul? Már semmit sem értek.

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos terrierem. Majdnem fél éves volt, mikor elhoztam. Alapvetően kedves, bűbáj, gyorsan tanítható kutya... DE! Vannak ú.n. 5 percei, amikor totál kifordul magából. Ez legtöbbször kajával összefüggő. Ha kap valamit, akkor agresszívan védi. Látvány evés megvan előtte, mindig leültetem, úgy kap enni, rangsor be van tartatva (kutyaiskolába járunk vele, már az oktatót is betámadta, amikor kaját nyújtott felé :() Foglalkozva van vele, 2 óra séta+labdázás+ tanítás minden nap, és járunk kutyák közé egy órát- összeszokott bandába, imádja őket. Ott ugye szokták a gazdik etetni a társaságot- az enyémet is. (Én mostanában nem engedem etetni az enyémet, mert a nagy hancúrban mindig hány, utána meg jön az egész estés f*sás, ugye a sokféle idegen kaja miatt.) Azóta totál ki van borulva, támadja a többieket, akik bezzeg kajálhatnak, míg ő nem. Már ott tartunk, hogy más társaság után kell néznünk. Az idegenekkel is kiszámíthatatlan. Nem nagyon szereti ha hozzányúlnak, inkább csak elviseli, de húzódozik tőlük. (Ez alapvetően nem lenne olyan nagy baj, csak hát kiállításon az biztos nem jó pont, ha morog a bíróra.) Van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék? Már totál tanácstalan vagyok. Köszönöm szépen előre is!
2018. aug. 31. 08:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A kutyasulidban nincs esetleg külön viselkedés terápia?
2018. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs.
2018. aug. 31. 09:04
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
A kutyáknak is megvan a sajátos egyéni jellemzője az egyes kutyafajtákon belül. A Te kutyusodban mintha "túltengene"a terrier fajta vonása.Azért írtam idézőjelben,mert szerintem ezzel semmi probléma sincs.Ő ilyen,így kell elfogadni,vagy kinövi vagy nem.Viszont egyáltalán nem biztos,hogy alkalmassá tudod tenni kiállításra járó kutyának.A lényeg :barmilyen lesz,fogadd el,mert hozzád biztosan hűséges fog maradni!A terrierekre egyébként hatványozottan jellemző, hogy ha kajáról van szó,nem viccelnek :)
2018. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartottam. A kiképző és a tenyésztő is ugyan azt javasolták: türelem, egy éves kora körül javulni fog a helyzet. Na majd meglátjuk. Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. aug. 31. 10:01
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Azért egy jó erős tiltást behozhatsz az agresszióra! Ha csak türelmes vagy és ráhagyod, megerősíted benne ezt a viselkedést, megtanulja, hogy agresszióval bármit elérhet és egyre több helyzetben fogja ezt produkálni. Most sokkal könnyebb lenne ezt leállítani, mint hónapok, évek múlva, amikorra ez belerögződik!

Kutya agressziót nem mutathat a gazdája felé soha! Családi, városban tartott kutya pedig más emberek, kutyák felé sem támadhat ki! Tudom, nem divat mostanában a büntetés, csak a szeretke, puszika, jutalomfalatos, szitu és konfliktus kerülős nevelés, de ezt nagyon le kellene tiltani, még most!

2018. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy nem tiltom? Kis kutya, de nem baba mód van tartva! Nevelés van, ha rájön az 5 perc, megy a csörgős palack, ignoralas. Parancsra ül, fekszik, szagon végig megy, keres. Kutyasuliba is járunk heti 3szor. Más ötlet?
2018. aug. 31. 11:54
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy képzett a kutyád, nem jelenti azt, hogy jólnevelt.

A kutyád az agressziónak az élelem (-és tárgy)féltés változatát mutatja, nem tudom, hogy elképzelhetőnek tartod-e azt, hogy előző helyén nagyon meg kellett "küzdenie" a kajáért? (akár ciciért is.)

2018. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Már így hoztam el. Az első héten telefonáltam a tenyesztonek, hogy agresszív a kutya :(
2018. aug. 31. 12:27
 9/26 A kérdező kommentje:
De hogyan legyen jól nevelt? Tiltom a nem kívánt viselkedést, nem csak ejnye bejnye szinten. Nyilván ütlegelni nem fogom.
2018. aug. 31. 12:37
 10/26 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz ha megmorog a kaja miatt?
2018. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!