Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor menhely/fajtamentés telepőrzésre is ad kutyát?

Figyelt kérdés
Mármint szerintem ezek a telepőrzések kimerülnek abban, hogy a kutya el van engedve egy nagyobb területen, és ott bóklászik(sőt, van hogy csak éjszakára engedik ki), meg napi 1* kap enni. Akkor már jobb dolga van a menhelyen, nem? Legalább ott nem (annyira) unja halálra a fejét.
2018. szept. 1. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Én nem általánosítanék, mert nem mindenhol bánnak így a telepőrző kutyákkal. Ha jobb neki, mint a menhelyen, akkor vigyék. Elég sok helyen jobb, mint egy 2x2 méteres fűtetlen kennelben télen nyáron, napi 1-2 evéssel és takarítással. Persze nem minden menhely és nem minden munkakutya élete egyforma. Pont ezért nem lehet azt mondani, hogy ilyen célra ne adjanak ki kutyát.
2018. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy erre alkalmas kutyáról van szó, akkor helyeslem, ha ilyen esetben nem utasítják el élből a kérést, hanem utánajárnak a körülményeknek. Nem mindegy, hogy ki lenne csak csapva valahova, ahol a foglalkozás kimerül annyiban, hogy elé lökik az ételt (ezt nem támogatom) vagy van mondjuk egy portás/őr, aki szereti a kutyákat és üres járatban foglalkozna vele. Utóbbira láttam már példát, szerintem jobb dolga volt ott a kutyának, mint egy szűk kennelben, sok másik kutya kényszerű közelségében.
2018. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Hogy jól teszi hogy egy kaukázusit nem enged panelba, kis kertes házba.
2018. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az a téma,amiben mindegy hogy mit csinál a menhely, valaki utálni fogja.

Az egyik félen ott vabnak, azok akik szerit nem szabad telepre kutyát adni,mert ott nem foglalkoznak vele és mennyire szemetek,hogy ilyen helyre kiadják.

A másik fele kiborul,hogy inkább megtartják a kutyákat mintsem odaadnák,aztán sírnak,hogy nincs pénzük. És szegény kutyának,amúgy is bárhol jobb,mint egy 2*2 méteres kennelben.


Vannak olyan kutyák,akiket hányatott előéletük miatt, már nem lehet beilleszteni egy olyan környezetbe,ahol más emberek/kutyák is vannak. Ezeknek az egyetlen esélye egy telep őrzése. Persze ennek is vannak fokozatai,hiszen azért sok telepen van a kutya mellett állandó személyzet,akik azért foglalkoznak vele. Szerintem ezzel nincs baj, de mikor olyan kutyát adnak telepre,ami egyébként családban is megállná a helyét, azt ellenzem.

2018. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!