Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Ha a 7 éves bichon havanese és tacsi keverék kutyánk mellett leme egy pomerániai törpespiccünk irigy lenne a bichon havanese és tacskó keverékünk?

Nem egészen mellé venném... kertes házba lakunk a havanese keverék kint lenne a pomi meg bent . De egymáshoz is engedném őket. Igen tisztába vagyok a pomi árakkal. Megbízható helyről venném voltam is ott és a szüleit is ismerem! Mindenhol hallom hogy féltékenyek egymásra a kutyák. Azért venném mert a másikat nem lehetett szobatisztaságra szoktatni viszont bentre nagyon jó lenne egy kutyus. Mindem biztosítanék neki napi 2 séta mint a havaneseval és a is ugyanúgy foglalkoznék vele... valamint depressziós vagyok családi és ilyen okok miatt és a havanesünket ha kiengedem nem nagyon foglalkozik velem csak fut de hallgat rám meg én is gondozom de nem vágódtam nagyon be nála 😢

2018. szept. 1. 14:56  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Ja és suli mellett vennem altalaba 2 ig vagyok

# 1/7Időpont 2018. szept. 1. 14:57 Privát üzenet
És azért mert te depressziós vagy legyen a kutya is az? Most képzeld el hogy a szüleid hoznak egy új gyereket, téged kiköltöztetnek, ő meg marad a jó meleg házban, szinte minden figyelmet megkapva hisz több időt tölt bent a gazda mint kint. Szerinted a másik kutya nem fogná fel ezt? Nem hülye!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. szept. 1. 15:24 Privát üzenet

A pomit is szobatisztaságra kell tanítani. Ha a keveréket nem sikerült, akkor a pomit sem fog sikerülni.

Bármilyen kicsi is a pomerániai, az a fajta is pisil-kakál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. szept. 1. 15:44 Privát üzenet

Semmiképpen nem javaslom.

A meglévő kutyát sem sikerült szobatisztaságra nevelni, sem megnevelni, akkor a másodikat sem fog sikerülni. Nincs olyan, hogy nem lehetett - csak neked nem sikerült.

Amúgy a hava-tacsi keverék sem való kintre! Nem télálló a bundája.

Alap, hogy először a már meglévő kutyát neveljük meg rendesen, mielőtt második kutyát veszünk.

Ha depressziós vagy, ami egy komoly betegség, azon a kutya nem segít, sőt a betegség eleve akadályoz benne, hogy megfelelően foglalkozz a kutyával. Tehát a saját bajodat is kezeltetni kellene először.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. szept. 1. 16:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Emberek télen a kutya a pincébe van vagy bent! Ja és 10 évesen szerintetek kitud betanítani egy 2 éves szobakutyát??? Amúgy itt olvastam h a kutya jót tesz a depresszióra szóval...

# 5/7Időpont 2018. szept. 2. 10:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja és mielőtt valaki elkezdené rohadtul nem vagyok vagdosós ember hanem senkivel se beszélek mert nincs értelme és szomorú vagyok meg visszahúzódó.. És iskolába se szól senki hozzám valamint otthon se a legjobb de jövőre albérletbe lakom és viszem a tacsit is... de senki nem ért meg mar megszoktam

# 6/7Időpont 2018. szept. 2. 10:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

*Bichon tacsi kevereket

Am én imádom azt a kutyust mindig kint vagyok vele mikor időm engedi de semmi

# 7/7Időpont 2018. szept. 2. 10:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fajtatiszta vagy nem fajtatiszta?
A 4 hónapos Pomerániai törpe spiccem nem eszi meg a kedven kutya ételét egyszer adtunk neki csak simma puliszkát és azóta nem eszik meg mást! Milyen emberi ételt szabad neki adni?
Mit fog szólni a kozmetikus?
Havanese kutyák gyakran betegek?
Milyen idokozonket kell vágni a pomeraniai körmét?
Nekem van egy 3 hónapos pomerániai törpe spiccem, és panellakásban tartjuk. Kutyapelenkára végzi a dolgát és ha nem figyelek az ürülékét megeszi! Pedig rendesen van etetve! Mit tegyek? Ez normális?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!