Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát lenne...

Katalin4 kérdése:

Milyen kutyafajtát lenne érdemes választani?

Figyelt kérdés
A közeljővőben szeretnék egy kutyát. Lehetőleg kis testű vagy közepes kutyát szeretnék. Főbb szempont ezenkívül, hogy halk kutyus legyen.
2018. szept. 1. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ettől kicsit több információra lenne szükségünk, hogy megfelelő kutyát tudjunk ajánlani.

Kinti vagy benti lenne?

Mennyi időd lenne rá egy nap?

Mennyit sétálnátok?

Mennétek-e kutyasuliba?

Mennyire vagy sportos?

Ha igényelné, hajlandó lennél kozmetikába vinni?

Szóval, mit tudsz nyújtani neki?

2018. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Ez nagyon kevés információ így.
2018. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
53%

Ez több szempontból is variálható!

Ha kistestű, csendes kutyát szeretnél, semmiképp ne válaszd a csivavát, mert nagyon sokat ugat. Tapasztalatból mondom! Én inkább ajánlanám a Japán Csin-t

ami ugyan nem kicsi, de a csivavától picivel nagyobb... Keress rá a GOOGLEBAN és megnézheted :)


Ha egy középnagyságú kutyát szeretnél, ami nem nagyon ugat, akkor mindenképpen ajánlom a Francia Bulldogot, ami néha ugat, de csak azért, hogy játssz vele, DE FIGYELEM!! , ha nincs túl sok időd a kutyára, akkor SEMMIKÉPP nem ajánlom a Francia Bulldogot, mert nagyon játékigényes, és ha nem fegyelmezed kiskorától kezdve, akkor 1 éves kora felett nagyon agresszív lesz!


Az a kutyafajta ami neked a legjobban megfelel, ami csendes és középtestú az a Japán Csin, amit említettem is :) Ha bármi kérdésed van azzal kapcsolatban amit írtam, nyugodtan írd ide és válaszolok rá!

2018. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

"Főbb szempont ezenkívül, hogy halk kutyus legyen."


Az unatkozó és/vagy neveletlen kutyák csahosak. A jól nevelt, rendesen foglalkoztatott kutya nem ugat, ez nem fajta függő

2018. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy halk lesz-e, csak részben függ a fajtától, erre nektek kell megtanítanotok!
2018. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Benti kutya lenne.

Reggel iskola elött és iskola után tudnék vele foglalkozni. Napi 2-ri séta megoldható lenne. Annyira nem vagyok sportos típus.

2018. szept. 2. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kutyának naponta minimum 3 séta kell, hogy el tudja végezni a dolgát. Amennyiben keretetek van, a kéz séta elég és még többször ki kell engedni pisilni az udvarra. Ha nincs keretetek és csak napi 2 sétát tudsz beiktatni az kevés, a veséjére fog menni a kutyának az állandó tartogatás és rengetegszer be is fog pisilni.


Azzal meg nem tudom tisztában vagy-e, de amíg kölyök a kutya, min. 2 óránként ki kell vinni pisilni, és este is legalább egyszer fel kell kelni hozzá, hogy kividd pisilni. Ezt kb. olyan 5-6 hónapos koráig. Utána is még legalább 5 óránként érdemes kivinni pisilni.


Nem írtad, hogy vinnéd-e kutyasuliba. Ez fontos. Bár gyerek vagy, nehéz fajtát úgysem fog senki ajánlani (legalábbis remélem) .


Azzal tisztában vagy, hogy egy kutya vételára 150 000ft-tól kezdődik, ez ritkább fajtáknál több is lehet, és erre jönnek még a kezdeti költségek. Mellesleg a prémium táp sem olcsó. Nem látok bele a pénztárcátokba és nem is akarok, csak gondoltam leírom, hogy mire számíthatnak a szüleid költségek terén.

Amennyiben ez sok, menhelyen vagy fajtamentéseknél érdeklődj.


Mivel írtad, hogy nem vagy valami sportos alkat, én lustább fajtákat ajánlanék. Terriereket, vadász és pásztor/juhász kutyákat nem ajánlom.


Esetleg bulldogok, whippetek (gyors, de rövidtávú futásra lettek tenyésztve, ha naponta egyszer elengeded valahol, esetleg kutyákkal játszani, pillanatok alatt kifutja magát) vagy valamilyen társasági kutya (pl. cavalier, bichon) .

2018. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, fogalmam sincs miért írtam el egymás után kétszer is a "kertetek" szót. És az egyéb elírásokért is elnézést.
2018. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!