Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért szeretnének...

Szerintetek miért szeretnének az emberek inkább fajtiszta (akár törzskönyvezett kutyat), mint hogy megmentsenek egy menhelyi ártatlan lelket?

Figyelt kérdés
A fajtiszta törzskönyvezett kutyákat igyis úgyis meg veszik, de a menhelyieket senki... Ez miért van?

2018. szept. 1. 23:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%
Mert sznobok, es nem a kutya erdekli oket, hanem a sajat kedvtelesuk.
2018. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
41%

Sok ember csak azért mert "státusszimbólum". Nekem például egyik kutyám se fajtiszta...


Amúgy ez miért tini párkapcsolatok xd

2018. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért oda tette nem oda akartamxD de köszönöm a válaszokat :)
2018. szept. 2. 00:42
 4/35 October15 ***** válasza:
88%
Marha egyszerű: Mert egy törzskönyvezett kutya esetében tudható bizonyos a fajtára jellemző betegségek szűrésre kerülnek. Ami hát előny ha egészséges kutyát akarsz.
2018. szept. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 October15 ***** válasza:
89%
1.: Miért, miért tartanál kutyát ha nem a saját kedvtelésedre? :D Vagy mondjuk azért mert valamilyen egyéb feladatot szánsz neki.
2018. szept. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van fajtatiszta es orokbefogadott kutyam is. Mi amiatt vettunk fajtatisztat, mert feltunk/tartottunk a kutyaktol igy fontos volt, hogy kb. beloheto habirussal rendelkezo biztos helyrol (ertsd szuresek, eros idegzet, normalis kolyokkor) legyen a kutya.


Aztan ugy alakult, hogy lehetosegunk volt meg egy kutyara, mivel itt mar nemi tudassal es tapasztalattal vagtunk ebbe az egeszbe, be mertunk vallalni egy 6 eves menedekkerot. Nem bantuk meg.


Nincs bennem sznobizmus, a kovetkezo kutyam (ha lesz) szinten vasarolt lesz. Nyilvan le leszek pontozva, de vannak dolgok amikben az ember nem vesz "hasznaltat" es van amiben tokeletesen megtesz az.


Egyebkent meg a torzskonyvezett kutya vasarlasaval tamogatod az adott fajta vonalanak a tovabb vitelet.

2018. szept. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

Én kimondottan munkára akartam. Ezért utaztam 1400 km-t és vattem egy jó külföldi kennelből egy munkavonalas német juhászt. 1 éves IPOra készülünk.


Nem vagyok se sznob se semmi. Nem is értem miért lenne sznob attól valaki, hogy fajTAtiszta kutyája van :D nevetséges

2018. szept. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%

"Mert sznobok, es nem a kutya erdekli oket, hanem a sajat kedvtelesuk."


A menhelyes kutyások azért dicsekszenek mert "megmentettek" egy életet. Nem igazán értem az indoklást, arra ki se térek, annyira semmitmondó.

2018. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
66%
És nem tűnik fel, hogy azzal, ahogy viselkedsz magát az örökbefogadást nehezíted meg? Ugyanis nem csak a fajtatiszta kutyásokról vannak ilyen rémhírek. Egyszerűen a viselkedésed, megnyilvánulásod taszító.
2018. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%
Mert olyan kinézetű és habitusú kutyát akarnak, mint amilyet elképzelték? Ha ez a hobbijuk, hát vegyenek olyan kutyát, amilyet akarnak. Ha bemész a vendéglőbe, és kérsz valami kaját, nem fogja neked senki a szomszéd asztaltól azt javasolni, hogy van tegnapi maradék, azt kéne előbb megenni.
2018. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!