Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért szeretnének...

Szerintetek miért szeretnének az emberek inkább fajtiszta (akár törzskönyvezett kutyat), mint hogy megmentsenek egy menhelyi ártatlan lelket?

Figyelt kérdés
A fajtiszta törzskönyvezett kutyákat igyis úgyis meg veszik, de a menhelyieket senki... Ez miért van?

2018. szept. 1. 23:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%

Mert tudni szeretném, hogy milyen kutyát viszek haza. Nekem semmi bajom a menhelyi kutyákkal, de ha van egy álom fajtám, hagy vehessem már meg, ne nekem kelljen eltakarítanom a más hibáit.


Amúgy imádom, hogy a menhelyes kutyák gazdái sznobozzák le a törzskönyves kutyák gazdáit, de mégis mindenhol azt olvasod, hogy "jaj, én megmentettem két életet is" meg egyebek. Kicsit nagyobb az arca mind a két tábornak, mint kellene. Az lenne a normális, ha nem szólnánk bele a másik dolgába és nem akarnánk helyette eldönteni, hogy milyen kutyát vegyen.


Aki nem tudja mit akar, csak családi kedvencnek kell a kutya, annak tökéletes a menhelyi.


Aki viszont komolyabban akar kutyázni, versenyekre járni, vagy csak szimplán határozott elképzelése van, hogy milyen kutyát akar, az vehessen már törzskönyves kutyát anélkül, hogy le szívteleneznék vagy sznoboznák.


Amúgy meg lehet nyugodni, nem a törzskönyves kutyák miatt van annyi kutya a menhelyen, hanem a szapis kutyák miatt. Inkább a szaporítás ellen kellene ilyen erőbedobással kampányolni, mint amekkorával a törzskönyves kutyák gazdáit szidják egyesek.

2018. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
90%
Addig nem gáz, amíg tényleg törzskönyvett kutyát vesz valaki, nem pedig olcsó, szapis kutyát. Igaz nekem macskáim vannak, de ugyanez a szitu: anno azért vesztem össze a legjobb barátnőmmel, mert nem tetszett neki, hogy törzskönyvezett macskákat vásároltam. De egyrészt ez a fajta volt a nagy álmom, másrészt minde képpen egészséges cicát akartam. Azóta már változott a hozzáállásom, a két skót lógófülű mellett van két utcáról befogadott cicám is. Valószínűleg a későbbiekben is maradok a mentés mellett, mert átérzem ennek a jelentőségét, de nem ítélem el azokat, akik normális tenyésztőtól vásárolnak. Gyűlölöm viszont azokat a rosszindulatú, tudatlan és felelótlen embereket, akiknek a mocskát nekem és a hozzám hasonlóknak kell elrendezni.
2018. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
87%
Mert családtagnak nem zsákbamacskát szeretnék. Nagyon idegesítő ez a kedvencnek tökéletes a menhelyi keverék is. Mi kedvencnek vettük, de olyan kutyát választottunk, amelyiknek nekünk megfelelő tulajdonsági vannak. És amelyik tetszik. Még a kennelt is megválogattuk, nem csak berohantunk az elsőbe, hogy nekem kutya kell.
2018. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
92%
Mert egészséges, jó képességű szülőktől származó, munkára befogható (szarvasgombászás), hipoallergén kutyát szeretnék. Ezért lesz majd lagotto romagnolom.
2018. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%
Mert a választott fajtámból nincs fajtamentés - szerencsére. Mentett kutyám volt előtte, szóval a sznobizmus kizárva.
2018. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%

Igaz, menhelyes kutyám nincs csak út széléről meg méteres láncról mentett, de van fajtatiszta kutyám is. Miért lenne ez baj? Volt egy álomfajtám, amit szerettem volna tartani, urambocsá hogy meg mertem valósítani az álmom, hű, tényleg mekkora sznob vagyok!

Aki meg folyton ezzel dobálózik hogy menhelyes kutyája van, megmentett egy életet, ártatlan lelkek, mindenki más aki kutyát vesz az ördögtől való, az csak a lelkiismeretét eteti, nagyobb önzőség és önámítás mint amikor valaki szeretne valamit, azt elismeri és megvalósítja. Ez az ilyen önfényező embereknél csak kompenzálás.


Ettől függetlenül támogatom a menhelyről örökbefogadást, csak ne emeljék már magukat ennyire mindenki más fölé a fentebb említett típusú emberek.

2018. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Úristen mennyi undok ember.. Egy kutya életét "más mocskanak" meg"tegnapi maradéknak nevezni" meg egyéb hasonlitasok? Mennyire undorítóak vagytok már akik ilyet írnak:D hihetetlen egy élőlényrol beszéltek nem egy tárgyról, nem azt mondom hogy ha valaki akar kezdeni valamit egy fajtiszta kutyaval akkor az egy sznob mint írták, csak egy kérdést tettem fel erre ilyen kommentek jönnek? Remélem rólatok is így vélekednek az emberek. :)) a kutyák sajnos nem tehetnek arról hogy akárszaporitas áldozatai lettek..
2018. szept. 2. 14:31
 18/35 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem a kutyákat nevezte "mocsoknak" és senki nem írta, hogy egy menhelyi kutya kevesebb, mint fajtatiszta társai. Csupán be lehetne fejezni az emberekben a bűntudatkeltést ;) ,amit te is teszel, kérdező.
2018. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
92%

Mert tudtam hogy ha jó tenyésztőtől veszem, 1000% olyan lesz, amilyet megálmodtam és beillik a családba. Kisgyerek mellett nem szerettem volna sem idegrendszeri, sem genetikai betegséget, se rossz bánásmódból adódó viselkedés problémákat kockáztatni. És biztosra akartam menni hogy mire számíthatok, mekkora aktivitást és milyen törődést igényel. Gyerek mellett nem fogok nekiállni rehabilitálni.


És olyan lett amit vártam :)

2018. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"kedves" 18-as akkor mond már el nekem légyszíves hogy a 12-es mégis mit írt na ne nézz már madárnak.. Az nem az én bajom hogy nem tudunk olvasni:) ott van kerek perec "más mocskat"akkor halo miről is beszélünk? Amúgy meg ha valakinek bűntudat van emiatt az egyéni szoc probléma. :)

És 19-es teljes mértékben megertem amit írsz és ilyen szempontból teljesen jogos is most csak altalanossagban erdekelt.

2018. szept. 2. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!