Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért szeretnének...

Szerintetek miért szeretnének az emberek inkább fajtiszta (akár törzskönyvezett kutyat), mint hogy megmentsenek egy menhelyi ártatlan lelket?

Figyelt kérdés
A fajtiszta törzskönyvezett kutyákat igyis úgyis meg veszik, de a menhelyieket senki... Ez miért van?

2018. szept. 1. 23:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Elso kutyám 1,5 evesen kerult hozzam kialakult jellemmel (egy csaladnak nem kellett). 3 hete kellett elaltanom 16,5 evet elt. Imádtam.Hiányzik :(

Hugomtol atvettem a kutyajat mert ugy alakult nem tud vele eleget foglalni 7 eves antiszociális neveletlen. Nekem kell helyre raknom pokoli nagy melo. Kutyám halala utan kezdtem el keményen foglalkozni vele. Idonkent a hajam kihullik.

Nos idokozben kutyás szakmában melozok mar 3 eve. Bele szerettem egy fajtaban. Az elso kutyam nem teljesen az en valasztasom volt mivel 10 eves voltam. Most hugom kutyaja sem az en választásom volt. Inkabb kényszer helyzet de mivel ismerem,szeretem igy szivesen atvettem.


Ha lesz lehetőségem kutyara torzskonyves lesz,mert vegre szeretnek en olyan fajtát amibe bele szerettem főleg a jellemeben! Es szeretnek vegre kölyök kortol en nevelni egy kutyat!


Ha a kesobbiekben ugy alakul mentek. De az almomat akarom megvalositani.


Es rühellem hogy a mentett kutyakat tukmalja mindenki es ha vki nem ment akkor mar nem is szereti a kutyakat meg sznob -.-


Amugy szoktam adomanyozni tápot,pórázt es nyakörvet idonkent. Sajnalom oket.


De mindenki olyan kutyat valaszt amilyet szeretne

2018. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%

Na most kapaszkodj meg!!


Jelenleg 2 kutyám van, előttük még volt 4. Mind törzskönyves. Úúú.... MICSODAA SZNOB!!!... Jah, mégse ;)

2018. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező! Az, hogy neked a kutyázás egy küldetés, az a te dolgod. Másnak meg hobbi, és az pedig az ő dolguk. A hobbijába pedig mindenki annyira merül bele, amennyire ő akar. Mindenkinek jogában áll eldönteni, hogy az életvitelét mivel terheli. A kutyázás kihat az ember családi, baráti kapcsolataira is, és ha valaki úgy érzi, hogy neki egy mentett kutya túl megterhelő, akkor nem vetheti senki a szemére, hogy a hobbijában egy fokkal könnyebb utat választ.

Egy példa: A tesóm exbarátnőjének egész falkája volt. egyszer egy közös nyaralásra elhozta a mentett kutyáját. Onnantól az egész társaság sakkban volt tartva, mert a kutya mindenkire morgott, és ha valaki mögé állt odakapott. Ő meg mentegette, hogy a menhely tette ilyenné. Oké, kibírtuk valahogy, a kutyát messzire kerültük, de ezt senki nem köteles elviselni, és a kutya gazdájànak előre kell gondolkodnia, hogy ennek a fényében belefér-e neki egy problémásabb eset.

Én írtam egyébként az ételmaradékos hasonlatot. Faék egyszerűségű. Ha te ebből azt vonod le, hogy a menhelyes kutyát alacsonyabb rendűnek tartom, az nagyon remélem hogy szándékos félremagyarázás, mert ha nem az, akkor a súlyos csőlátás egy megnyilvánulása.

2018. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

#22 köszönöm a normális választ:)

#23 ezt mindet megertem és nem is magyarázok rá senkire se menhelyi kutyat szimpla kérdés volt meg érdekeltek a válaszok hogy miért akar valaki törzskönyves fajtiszta kutyát inkább mint menhelyit.

És egyedul a megfogalmazásod volt az ami elborzasztott hiába hívod csolatasnak:D nonszensz amilyen hasonlatot hoztál akármilyen élményed is van ezzel kapcsolatba.

2018. szept. 2. 23:18
 25/35 anonim ***** válasza:
39%

Édes bogárka, általános iskola alsó tagozata: a fajtiszta és a fajtatiszta közti különbség. Kár, hogy téged nem taníttatak a szüleid, nem ártott volna!


Azt pedig döntsd el, hogy mit akarsz. Azt írod, hogy nem bűntudat keltés a cél, de az a cím, hogy: "Szerintetek miért szeretnének az emberek inkább fajtiszta (akár törzskönyvezett kutyat), mint hogy megmentsenek egy menhelyi ártatlan lelket?" Szövegértés?

Emellett egyszer bírálod, aki tk-es kutyát vesz, egyszer pedog helyesnek tartod. Vannak gondok a logikáddal is sajnos. (Pedig ezt már az oviban is fejlesztik.)

2018. szept. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Jaj kérdező, úgy látom az értő olvasás neked sem megy! Én írtam a 12-es választ, és igen, valóban kemény megfogalmazás, de gondolhatnád, hogy a "mocsok" kifejést nem konkrétan magukra a kutyákra és cicákra értem! Szerinted lennének akkor mentett állataim, ha csupán szemétnek tartanán őket? Lehet több ártatlan lelken segítettem már, mint te! ;) A mocsok alatt pedig konkrétan azt az emberi tevékenységet, azokat a cselekedeteket értem, amit ezek a féreg emberek elkövetnek. Mert igenis mocskos dolog a "fölösleges" pici kutyákat dobozban az út szélére tenni. Mocskos dolog a nőtény állatokat tüzelni és elleni hagyni! És igen, én is biztosan fogok még menteni, de nem vagyunk elegen, ez egy ördödi kör! Hazaviszel egyet, és egy hét múlva ott lesz helyette 10 másik. És iszonyat dühítő, hogy nekem és a hozzám hasonlóaknam azért kell túlvállalnom magam, mert más emberek sz4rnak mindenbe bele. Mert anyagilag és fizikailag van egy határ, amit már nem bírsz. De mocskos szaporítók mindig lesznek. Ennyi. Ha te ebből csam annyit szűrtél le, hogy egy ártatlan lelket mocsoknak titulálok, akkor gratulálok!
2018. szept. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Látom ilyenkor már rögtön megy a magunk mentese, hogy jaj az nem úgy volt. Normálisan le kell írni a választ és akkor nem kétértelmű a dolog.

Amúgy meg szerintem azzal hogy elirtam a fajtatisztat meg mindenki értette szóval ennyi. :D

2018. szept. 3. 06:22
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek az a fontos, hogy legyen egy kutyája, de nincs határozott elképzelése, hogy milyen, abban az esetben én is a menhelyet javasolnám. Viszont ha adott célra (munkára) szeretné vagy sok feltételnek kell megfelelnie, akkor egy betegségekre szűrt és jó idegrendszerű szülőkkel rendelkező kölyökkutya (ha jó fajtát választott) nagyobb valószínűséggel váltja be a hozzá fűzött reményeket.

Példa: gyerekek, kisebb haszonállatok és egy másik kutya mellé szeretnének egy alacsony vadászösztönnel rendelkező, mondjuk nyomkövetésre is alkalmas kutyát. A menhelyen valószínűleg van tapasztalat, hogy hogy jön ki más kutyákkal, talán gyerekkel is találkozott már, de a többit nem valószínű, hogy meg tudják mondani (jó, a tordasiakból kinézem, hogy náluk látott más állatot is :)). Tegyük fel, hogy hazavisznek menhelyről egy látszólag megfelelő felnőtt kutyát, akiről kiderül, hogy hobbija a baromfizaklatás és nem bírja a zajongó gyerekeket. Mit lehet ilyenkor tenni: a) megnevelni a kutyát (hosszú történet és nem biztos a siker, addig meg...), b) elzárni (jobb ez neki, mint a menhely?), c) visszavinni (egy újabb seb a kutyának).

2018. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja és beleszólni abba, hogy a másik ember honnan hozta a kutyáját az ahhoz hasonló, mintha abba szólnék bele, hogy ki és milyen sorozatot néz. Amíg nem illegális a tartalom és nem hallatszik át hozzám (= jól tartja a kutyáját és nem piszkít a küszöbömre), addig akkor sincs közöm hozzá, ha szerintem hülyeség szappanoperára fecsérelni az időt. A kérdésfeltevés módja már élből beleszólás, hiszen hangulatot kelt azok ellen, akik nem egy "menhelyi ártatlan lelket" akarnak elhozni.
2018. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Mentegeti magát utólag a franc... Normális választ írtam, rajtad kívül mindenkinek átjött a lényeg. Vicces, hogy pont velem kötekedsz, holott elvileg "egy oldalon állunk"... De ezek után arra kíváncsi lennék, hogy neked hány menhelyes kutyád van?
2018. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!