Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért szeretnének...

Szerintetek miért szeretnének az emberek inkább fajtiszta (akár törzskönyvezett kutyat), mint hogy megmentsenek egy menhelyi ártatlan lelket?

Figyelt kérdés
A fajtiszta törzskönyvezett kutyákat igyis úgyis meg veszik, de a menhelyieket senki... Ez miért van?

2018. szept. 1. 23:44
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Egy menhelyi kutyám van aki felnőttként került hozzám és nagyon hálás. Meg egy fajtatiszta tacskó kutyám akit pedig egy ismerőstol kaptam.

Ja es macskám is van akit pedig nem fogadott el az anyja és így én neveltem kiskora óta szóval ez nem igazán jött be..:) nekem mindenek az állatok ezért is kérdeztem és ezért is zavar a megfogalmazása egy pár embernek.

2018. szept. 3. 12:55
 32/35 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is nézz körbe a menhelyeken, némelyik úgy áll hozzá, hogy szinte teljesíthetetlen feltételeket diktál.

Nézzük a másik oldalt, hogy milyen kutyák kerülnek be a menhelyre... A nagy részük szaporító telepekről kerül be, vagy "véletlen/tudatlan alom". Itt is több út van, amelyek nagy része a menhelyre vezet: a szaporító tudja, hogy vagy megveszik tőle a kutyust (jófogáson ocsóért), vagy ha nem tudja eladni lepasszolja valamilyen úton-módon egy menhelyre, az ő lelki ismerete tiszta, mert nem ölte meg a kutyáját. Vagy megvette valaki a szaporítótul a kutyát és mivel szaporítós 1000 baja van és nem lehet győzni és bekerül egy menhelyre, és jó eséllyel valaki esetleg elviszi az amúgy is már egyszer problémásnak bizonyult állatot.

Nem sokkal jobb a véletlen alom, amikor a gazdi totális tudatlansága (vagy az a tévhit, hogy a szukának egyszer ellenie kell) miatt lesz egy alomnyi ismeretlen keverék. Persze amikor befedeződött a szuka minden ismerős jön, hogy hú nekem tuti kell egy kölyök, aztán amikor megszületik mindegyikről kiderül, hogy hát kéne de most nem... Jobb esetben a "gazda" így-úgy elvergedök a kicsikkel a 8 hetes korukig (0 szocializációval, mert az egész púp mindenki hátára, és vágják a centit, hogy mikor telik le a bűvős határidő) és amint lehet szabadulnak a kölyköktől, erre tök jó a menhely mert "hát nem ütöttük agyon a kiskutyákat, mint a nagyfater gyerek korunkban falun." A menhely így látványosan tovább generálja a menhelyi kutyákat. Mert "hát max. beadom menhelyre" mentalitás növekedni fog. Tudom le leszek pontozva, de nézd meg, és nézzél utána.

Mi a megoldás? Az, hogy a forrást kell megszüntetni. egyik állatvédő szervezetnek volt egy jó pár (legalább 10 éve) egy szórólapja, sajnos nem tudom már 100%-ig idézni (és azt sem, hogy melyik adta a kezembe egy rendezvényen): "Melyik kóborkutyának a legjobb? - Amelyik meg sem születik" Egyszerűen arról szól a történet, és ezt kéne felfogni mindenkinek, hogy nem utólag védekezni és menhelyezni, hanem elmagyarázni az embereknek, hogy ne ellesenek 100 meg 100 kutyát. Kéne végre ebbe az országba egy "tökös ügyész" (meg hozzá bíró, és rendőr meg mindenki ebben benne van) és egy szaporítóra rábizonyítani az állatkínzást és letöltendőt adni neki (Söjtörön legalább pénzbírságig eljutott az ügy, de legalább ott volt egy "tökös" jegyző aki kiszabta az egyik legmagasabb állatvédelmi bírságot, éljen sokáig! A következőnek letöltendő börtön lenne a méltó). Amíg pár 10 eFt bírsággal, és "szóbeli figyelmeztetéssel" meg lehet ezt úszni addig ez lesz. Itt kéne megfogni. És akkor nem lenne kérdés. Ha egy közepes média utána tud járni és fel tud göngyölíteni egy nemzetközi bűnszervezetet akkor erre az europol miért nem képes? Na itt kezdődik a kérdés.

Ha büntethető lenne a szaporítás (még a véletlen alom is) akkor a meglévő állomány kis töredéke lenne menhelyen. Miért van az, hogy ha félre dug a kutya, és lesz véletlen alom, megfelelő gondos gazdi megfelelő körülmények közé el tudja helyezni a kutyáját?

Miért divat a kutya tartás? Főleg az amúgy életképtelen fajták tartása? Miért nem lehet a kutyatartást szabályozni? Miss plázacica megveszi a bolongkáját/havankáját mert tök jól mutat, de sem nevelni sem ellátni nem tudja, majd amikor a kis cuki szőrmók kezelhetetlenné válik akkor írány a menhely. Miért vetted meg anyukám a kutyádat? Jahh,h ogy nem foglalkoztál vele és a kis cukiság egy gyilkoló géppé vált? BTK 244 3 év letöltendő (sajnos itt a beismerést, emgbánánást, és azt, hogy első eset enyhítő körülményként fogják figyelembe venni, és max. figyelmeztetésben részesítik). Ha gondosan vette volna miss plázacica a kutyáját, és annak szükségletei szerint foglalkozott volna vele nem változott volna gyilkoló géppé és nem kéne menhelyre beadni. Chip olvasót a közteresnek (30 eFt-ért már világbajnos olvasót lehet kapni), jön szembe kutya, nincs benne chip? Bírság. A második bírság után nyereséges a vállalkozás. Ma már nem lenne nehéz a chip mellé DNS-t is venni (kivéve az ivartalanított kutyák), megfelelő adatbázissal egy perc alatt meg lenne "ismeretlen" anyuka-apuka és automatikusan 3 év letöltendő (ld. BTK 244), mert valaki valami szabályt nem tartott be, különben meglenne anyuka-apuka, és ismert lenne a kutya családfája. Hidd el pár év alatt a menhelyik állomány ezred részére esne, a tenyésztők nem szívnának, kialakulhatna egy "egészséges" középkategóriás állomány is, amelyik esetleg TK-s de gyengébb minőségű és stb. De egyenlőre a menhelyesek és az állatvédők mindenki az 1%-okokra és az adományokra "pályázik", érdemi állatvédő tevékenységet ebben az országban kb. egy tucat szervezet végez (vagy még annyi se), de ők meg alig láthatóak. Gyakorlatilag mindenki aki "megment egy menhelyi áratlan lelket" az ezt az egész mocskot támogatja. A menhelyek fenn maradásának szükséges feltétele, hogy legyen után pótlás, annal jobban lehet pénzt szerezni. A gazdik azt hiszik jót cselekedtek, mert "megmentettek egy ártatlan lelket", de ezzel az egy ártatlan lélekkel legalább 3-4 alomnyi kiskutyát generáltak. És tudom le leszek pontozva, de valaki ezt gondolja már végig a teljes folyamatot.


És ez ott kezdődik, hogy az a szerencsétlen jószág világot lát. Miért születik meg?


Kérdés, és aki lepontoz attól kérem, hogy erre a kérdésre a piros kézzel egyidejűleg írásbeli választ adjon: "Hogyan születhet úgy ma a felvilágosult, keresztény Magyarországon kutya, hogy az menhelyre kerülhet? Hogy az a sorsa, hogy menhelyre kerüljön?" A kérdés az ez, és nem az, hogy álszenten pislog mindenki amikor ez a kérdés elhangzik. Ebbe az országba kéne kb. 5 db. menhely. Az összes többi jogalkotói/jogalkalmazói hiba, maffia és büncselekmény (ld. pl. BTK 244).

Szintén a piros kezet nyomkódoktól kérek írásbeli választ arra a kérdésre is, hogy "hogyan fordulhat elő az, hogy egy kutya bármilyen élethelyzetében bekerüljön egy menhelyre?" Aki erre nem tud választ adni azt megkérem, hogy ne nyomjon piros kezet, hanem inkább gondolkodjon el és fogja vissza magát a piros kéz nyomkodásától.

2018. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Na végre köszönöm az értelmes választ es hogy ravilagitottal pár dologra.

Ez tényleg elgondolkodtato volt..

2018. szept. 3. 18:32
 34/35 anonim ***** válasza:
89%

Félre ne érts, én is az ivartalanítás pártján állok, de a véletlen alom büntethetősége abszolút életképtelen gondolat. Vagy ha egyszer megvalósulna, minden faluszéli kiserdő hirtelen tele lenne vemhes szukák tetemeivel.

És ha a szaporítást büntetjük, a csivava, jorki és egyéb selejtes fajták tenyésztését is büntetni kellene, mert ezeknek a léte is állatkínzás.

2018. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Azért, amiért inkább szülnek, minthogy örökbefogadjanak. Szóval nem tudom.
2020. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!