Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van menhelyi kutyája?

Kinek van menhelyi kutyája?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen fogadtátok örökbe? Mit lehet tudni az előéletéről? Könnyen beilleszkedett a családba? Mik az általános tapasztalatok? Esetleg ha van kedvetek kiírhatnátok melyik menhelyről van, persze nem muszáj :)

2018. szept. 2. 10:30
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Nekem. 4 hónaposan, bántalmazottan. Rettegett mindentől, ami hangos, vonat, teherautó, busz, fűnyíró, sövényvágó pl. Ez mára a viharra és tüzijátékra redukálódott. Illetve félt mindentől, aminek nyele van - seprű, felmosó, gereblye stb. Ma már ha seprűt lát a kezemben fut oda, hogy söpörjem a bundáját. Sokat dolgoztunk rajta. Közepes méretű keverék szuka. Családba könnyen beilleszkedett, nyitott, kedves, barátkozó.
2018. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Kettő van, a várpalotai gyepitelepről mentettük őket, altatásra vártak. Először kiválasztottuk az egyes számú versenyzőt, aki rögtön jól el is adta magát a labdázásával mikor kiengedték a ketrecből. Ezután őhozzá próbáltuk a kettes számút, hogy bírják-e egymást. Már ott a helyszínen lehetett látni, hogy kivel jön ki és kivel nem. Illetve egyeske kijött volna bárkivel, de volt pl. olyan akin látszott, hogy egykének való. Így lett két kb. egy év körüli, nagyjából egyforma termetű (színben sem sokat különböznek, mindegyik zsemle színű, kb. 30 kilós keverékek) kutyánk.

Egyeskével kicsit bajok voltak eleinte, nagyon féltékeny volt az ételre, eleinte morgott ha az ember a közelébe ment míg evett. Engem egyszer meg is kapott. Én akkor hirtelen meg sem tudtam mozdulni az ijedtségtől, de apósom kissé megregulázta, akkor elvonult a ház mögé és egy napig elő sem jött. Sajnáltam, mert én biztos nem veréssel oldottam volna meg, de végül még is használt, mert utána soha többé nem csinált ilyent. Én végül szeretettel neveltem őket, megtanulta, hogy nálunk nem kell félteni az ételt és mindig kap rendesen enni. Ma már a tányérjába is belenyúlhatok. Valószínűleg egyeskét éheztették, és bántalmazták bottal, ez sokáig meglátszott a viselkedésén, mert attól is megrémült, morgott, ha felfogtam a seprűt, hogy söpörjek az udvaron. Már jó pár éve velem élnek, és olyan hatalmas változáson ment keresztül, hogy hihetetlen. Elfogad bármilyen állatot, még pesztrálja is a kisebbet, gyengébbet, és gyerekekkel is teljesen kompatibilis. Most pl. van egy új mentett kismacskám, a kutyát dagasztja és cumizza a mellkasát. jobb híján a szőrét szopja, a kutya meg állja. Engem imádnak, folyton a sarkamban vannak, és pl. ha sötétben megyek ki az udvarra, és látja, hogy nem látok, akkor szorosan a lábam mellett jön. Bár jártunk kutyasuliba, erre nem volt tanítva, sok mindent magától tanult meg. Ketteskéről annyit, hogy ő kényesebb kutya, valószínűleg jó körülmények között élt, lehetséges, hogy őt nem kidobták, hanem elveszett. Válogatósabb az ételekben, és kicsit hűvösebb az idő, már jön be. Én lakásban nem tartom őket, de van egy műhely ami télen is kellemes hőmérsékletű, ott lehetnek amikor csak akarnak. Egyeskének nem lehet nyers húst adni, mert nem eszi meg, de napokig őrzi, és hurcolja magával, így tehát nem is kap. Valószínűleg kenyéren és vízen élt. Ketteskének lecsúszik, látszik, hogy számára nem idegen a nyers hús, de inkább egyiknek sem adok, mindig megfőzöm nekik a húst, ha nem is olyan alaposan, mint embernek.

Viselkedésükből sok mindent meglehet állapítani. A barátnőm nem rég fogadott örökbe egy kis termetű kutyát, aki nagyon rossz állapotban került be a menhelyre, egy szál szőr sem volt rajta, nem tudni miért. Ott végig az orvosi szobában élt, nagyon szépen rendbe hozták, a szőre is kinőtt szépen. Annyi bizonyos, hogy férfi bántalmazhatta, mert még a mai napig sem szereti a férfiakat, fél és ugat a férfi hangra.

2018. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Menhellyel csak rossz tapasztalatom volt, a gyepiről hozott kutyával nincs gond.
2018. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi tavaly szeptemberben fogadtunk örökbe és nem bántuk meg :)

A mehelyen sokféle kutyus van. Van ,amelyik a rossz tapasztalatai miatt felkészültebb gazdit igényel, de van sok,aki semmiféle rossz szokást nem hordoz és hálás,életvidám kutyus.

Akikkel nekünk nagyon pozitív tapasztalatunk volt : Lelenc,Füzesabonyi állatvédők,Bogáncs menhely, Szent Ferenc. Ezeken a helyeken jól ismerték a kutyákat, nem próbáltak olyan ránktukmálni,ami nem illett volna az életvitelünkhöz.

Végül a Bogáncstól hoztunk el kutyust. Mi kicsit problémás egyedet választottunk, de a következetes nevelés, a kutyasuli pár hónap alatt rendberakta a dolgokat. Tegnap igazi próbánk volt résztvettünk a hard dog rac -en. Fantasztikusan sikerült, minden munkánk beérett a tegnapi napon :)

A mehelyekkel sokaknak rossz a tapasztalata. Sokan nehezményezik,hogy sok helyen nagyon komoly feltételeket szabnak,rákérdeznek az anyagi/családi helyzetre. Ezektől nem kell megijedni, nem rosszindulatból teszik, csak próbálják kikerülni,hogy a kutya pár hét/hónap után visszakerüljön. Sok helyen tapasztaltuk,hogy a személyzet annyi szörnyűséget látott, annyi csalódás érte őket,hogy elsőre elég bizalmatlanok az érdeklődővel. Ezen nem kell kiborulni,ha látják,hogy komolyan gondolod ,ők is jobban odafigyelnek majd rád.

2018. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
#2 voltam. Ez valóban így van ,ahogy a négyes leírta. Sajnos szűrni kell a jelentkezőket, mert semmi értelme úgy örökbe adni, hogy aztán újra visszakerül, vagy utcán végzi megint. A menhelynek nem az a dolga, hogy mielőbb megszabaduljon egy állattól, hanem azon van, hogy jobb sorra juttassa. Én önkéntes vagyok, és ideiglenes gondozó is voltam már. Akit zavar a túl sok kérdés és a kritérium, nem akar együttműködni annak elve már nem szívesen adom oda az állatot, mert gyanús, hogy nem lesz hajlandó megfelelő körülményeket teremteni neki. Most így maradt a nyakamon egy cica is. Ideiglenesbe került hozzám, volt is rá jelentkező, de ő pl. tipikusan az az eset volt, aki minden kérdésre kitérő választ adott, és már érezhető volt, hogy sok neki a kérdés. Nagyon úgy tűnt, hogy csak játékszernek vinné a macskát a három gyerek mellé, és sanszos, hogy újra utcán végezte volna. Szóval aki komolyan gondolja, legyen annyira partner, hogy szívesen válaszol kérdésekre, és esetlegesen bizonyítani is tudja ha kell, hogy megbízható helyre kerül az állat. Ha komolyan gondolja, ez nem lehet annyira nehéz kérés.
2018. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :) Nekem is a Füzesabonyi Állatvédőktől van egy fantasztikus kutyusom, csak jót tudok róluk mondani én is :)
2018. szept. 2. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:
A szentendrei Árvácskától van a kutyusom. 6 hónaposan fogadtam örökbe, staffi fajtajellegű :) Kicsi korában adták le a menhelyre a tesóival együtt. Hamar és nagyon könnyen beilleszkedett, rendkívül gyorsan tanult. Nagyon értelmes, szeretetreméltó, hálás kutyus. Persze a nevelés alaposan ráfért ;)
2018. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!