Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtaválasztás? Melyik lenne...

Fajtaválasztás? Melyik lenne az álomkutyám?

Figyelt kérdés

-rövidszőrű (max labradoros szőrig)


-idegenekkel szemben bizalmatlan, jó házőrző/jelzőkutya, nem enged be idegeneket a területére, nem haverkodik az utcán akárkivel


-egygazdás, ragaszkodó, simulékony, gazdacentrikus, "elhagyhatatlan"


-intelligens, tanulékony (szeretnék neki trükköket tanítani stb)


-mozgásigénye közepes, kedveli a kirándulásokat, nagy sétákat, de szívesen heverészik tévézés közben is


-van egy hörcsögöm, jó lenne, ha nem szeretné minden áron kinyírni, gyengébb vadászösztön előny


-testmérete mindegy, lehet nagy és kicsi is


Amit nyújtani tudnék neki:


-lakás (60nm)

-napi 3x séta (összesen 2-3 óra)

-zöld övezet, közeli parkban játék más kutyákkal, labdázás stb. Amit igényel :)

-hétvégente úszás és kirándulás

-prémium táp


Előre is köszönöm a segítséget.


2018. szept. 2. 20:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt: hétköznapokon kb 8 órát lenne egyedül otthon. Téli öltöztetés (pulcsi, kabát) nem gond.
2018. szept. 2. 20:14
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Nekem mindegy csak kérlek ne valami ocsmány harci kutya 😞
2018. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha kutyaiskolát, engedelmes képzést és őrző-védő munkát is vállalnál vele legalább hobbi szinten (mivel munkakutya), akkor: dobermann.
2018. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Amit ezek alapján javasolni tudok:


-francia bulldog

Igényli a sok játékot, de néha lusta is tud lenni. 2-3 óra séta elég neki, viszont télen és nyáron fokozottan kell rájuk figyelni. Ha nem tenyésztőtől veszed, szinte biztos, hogy beteges lesz. Vadászösztön nincs bennük egyáltalán.


-törpepincser

-foxik (bár vadászösztön előfordul)

-amstaff

Kicsit nagyobb testű, határozott nevelést igényel.

Ezeken kívül bármilyen rövidszőrű kistestű kutya.

Ha nem ragaszkodsz a fajtatisztához, akkor ajánlom, hogy menj be egy menhelyre, ott tuti beleszeretsz egy turmix kutyába.

Ha mindenképpen fajtatisztát szeretnél, akkor még ezt az oldalt tudom ajánlani:

[link]

2018. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért szegény hörcsögödet ne engedd bántani!

Egyébként Basset Hound is jó lehet.

2018. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

A francia bulldog és staffi nem egygazdás, és nem bizalmatlan idegenekkel...

Staff vadászösztöne pedig kifejezetten erős, a foxiról már ne is beszéljünk.

2018. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csivava. Nekem is csivavám van. Lehet meglepő, de pontosan illik rá a leírás. Rövidszőrű, kistestű, igazi mini házőrző. Nem hagyja magát akárkinek simogatni, idegenekkel távolságtartó, ismerősöket örömmel fogadja. A házat hevesen védi, engedély nélkül nem ajánlatos bejönni :D nagyon simulékony, bújós, a gazda a mindene, hihetetlenül ragaszkodó. Könnyen tanul, eszes, enyém trükköket is tud. Mozgásigénye változó, de nagyon alkalmazkodó. Van amikor pörög százzal, aztán kidől. Könnyen lemozgatható. Közös tévénézés esti program nálunk. Jól kijön más állatokkal, nekünk is volt mellette nyuszi. Könnyen összeszoktatható velük. Télen öltöztetni kell, nagyon fázósak, de ez a rövidszőrrel együtt jár :) szerintem tökéletes választás lenne számodra, könnyű tartani és utazni is vele
2018. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mudi. Vannak köztük rövidebb szőrűek és nem hullik neki olyan brutálisan mint egy vizslának pl.. Tenyésztőtől érdemes egy közepesen aktív vagy inkább nyugodtabb kölyköt választani. Gazdiktól azt hallom a cifrák jobban vedlenek és hosszabban. Nekem fekete van és nem fulladtunk bele a szőrbe. Egygazdás, alkalmazkodó, gyorsan tanul. Inkább szellemi fárasztást igényel sokat. Tengerimalacot nem ette meg és a ksmacskával is kettesben hagyható. Kirándulni is imád meg az ágy végében fetrengeni is.
2018. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja mudihoz még annyit, hogy ne agilitys kennelből. Sok köztük a túlfűtött.
2018. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En szemely szerint kis- vagy kozepestestu kutyat nem tartanek hazorzesre. Miert olyan fontos a rovid szor? Ha kinti kutyat akarsz—> hazorzesre szerintem semmi kepp se olyat vegyel, amelyiket oltoztetni kell. A lakasban tartasra meg a hazorzo osztonnel megaldott kutyus azert nem jo, mert hajlamos az ugatasra ha valaki elmegy az ajto elott. Tehat ezt gondold at.

Rovid szor lakasban: eleg sok szovetbe bele tud menni, kifejezetten szur es nagyon nehez kiszedni a szonyegekbol. A hosszu szoru ebeket azert ajanlanam inkabb, mert a szoruk egy helyen osszetomorul es csak felszeded kezzel a sarokbol, vagy ha nem, napi egyszeri porszivozassal (ami kb 15-20 perces feladat a lakas meretetol fuggoen) szormentesse teheto a lakas.

Ha rendes tarsashazi lakasba szeretned a kutyust, inkabb valami olyat kellene valasztanod, amelyik nem kifejezetten hazorzo. (Nem buli a kutya ugatasa miatt a rendorsegre jarni, mert feljelentenek hidd el.)

Egyebkent nekem hirtelen a rovid szoron kivul a mudi jutott eszembe, vagy tulajdonkepp barmelyik juhasz kutyafajta (vagy pasztor? Sosem tudom hirtelen melyik-melyik, az egyik a nyajat orzi, a masik pedig terel) csak ugye ezeknek a kutyaknak nagy a bundajuk.

Egyebkent lehet, hogy erdemes lenne tenyleg valamelyik menhelyre allatogatnod es onnan kivalasztani egy kutyust, amelyik pontosan neked tetszik es szamodra jo lenne: pl.: egy nemet juhasz kevereket, amelyiknek rovid a szore. Ott raadasul mar kiforott szemelyiseguk is van.

Remelem, hogy azert valamelyest tudtam segiteni! Jo kutyazast!

2018. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!