Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék tenni, hogy változz...

Mit tudnék tenni, hogy változzon az itthoni helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

20 éves vagyok, mióta az eszemet tudom kutyás. Miután az itthon tartott kis keverék kutyánk elpusztult (akivel elkezdtem kutyasuliba járni és agilityzni, vele csöppentem bele a kutyázásba) amikor 14 voltam, úgy gondoltam ideje egy komolyabb kutyát is szerezni, és vele folytatni a sportolást, illetve újakat kipróbálni. Így esett a választásom az egyik fajtamentő egyesületre, ahonnan is örökbe fogadtam egy mudi szukát. Nagy reményekkel tele vágtunk neki a közös életnek vele, amiben a szüleim is támogattak amennyire tudtak, noha nekik ez az "ugra-bugra" (agility) hülyeségnek tűnt, bár ügyesek voltunk benne. Idővel sajnos abba kellett hagynunk, mivel a kutyaiskola messzebb van, és (bár ezt sajnos nem mondta előre a fajtamentés) az utazást egyáltalán nem bírta a kutya, mindig hányt, csorgott a nyála, és bár végigpróbáltunk pár gyógyszert/alternatív dolgot is, nem hatott, és 1-2 év után rájöttem nem akarom őt ekkora stressznek kitenni az utazással. Ekkor kezdtünk el a közeli tanyán terelni egy pásztor mellett, noha oda is utazni kellett, és szintén fizetni is, ez is jól ment. Ekkortájt kezdett meghízni a kutyám, nem tudtam elképzelni miért, hiszen csak én etettem (BARF) és minden szükséges dolgot megkapott amire szüksége volt. Nagyon sok súrlódás volt ezidőben édesanyámmal a kutya etetése miatt, mert szerinte keveset adok neki, meg salátán akarom tartani... (színhús, csontos, zöldség-gyümölcs stb volt az étrendjében) És hogy ő külön ad neki enni. Csodás. Namost ez odáig fajult, hoyg rendszeresen összevesztem anyummal ezen, ő azzal érvelt, hogy nem a kutya eszik sokat, hanem én mozgpk vele keveset. Hát igen mondom mikor canicrossozni megyünk és 1 km után már alig fut mert KÖVÉR akkor az nehogy az én hibám legyen már. Azóta sajnos teljesen lemondtam arról, hogy ez valaha menthető lesz, mert egyszerűen még kompromisszumoit sem hajlandó velem kötni, és nagyjából válogatás meg időpont nélkül mindig eteti a kutyát ha olyanja van. Így az egykor 13 kg-os (nagyobb szuka mint a standard) kutya most közel 20 kg.. Teljesen el vagyok keseredve, de nem tudom mit tegyek. Elköltözni nem tudok, mert itt tanulok a városban. Amíg én etettem addig megvettem a húsokat, szétporcióztam, és ment a fagyóba, reggel kivette egy csmagot és estére mikorra kiolvadt adtam a kutyának. Ezzel szemben most hogy anyum eteti, megvesz egy rakás akciós húst amit épp talál, le se fagyasztja, és sokszor a már büdösödő húst adja neki. A sírás kerülget ahogy ezt írom, de ez eleinte nem volt ilyen, mostanra viszont abszolút kicsúszott az irányítás a kezembl a saját kutyám fölött, de anyummal abszolút nem egyformán gondolkozunk erről. Akkor is ad neki egy kis kaját ha elmegy itthonról, meg reggel, meg este, vagy én mér nem is tudom. Míg nem voltam itthon pár napig vihar volt, és mire hazaértem az addig békésen mindent átaluszó (vihar tüzijáték stb) kutyám be volt sz@rva még az esőtől is, mert mint kiderltr végig simogatták meg babusgatták míg nem voltam itthon és vihar volt. Azóta is így megy, és már nem bírok úrrá lenni a helyzeten, a legtöbb amit tehetek, hogy sétálni elviszem meg labdázok vele, hogy hátha akkor fogy valamelyest, de a sportolás meg versenyzés már rég nem elképzelhető számomra vele. Nem is azért mert 8 éves lesz, hanem mert egyszerűen ilyen kondoval nem lehet vele sportolni, és egyszerűen tanácstalan vagyok. Kértem szépen, kértem csúnyán, hogy az én kutyám, az én pénzem van az összes költségében, a fenéért kell beleokoskodni, de fel se fogják.



2018. szept. 3. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádat fogd kézen, és vigyétek el az állatorvoshoz egy általános eü.-i felmérésre. Ha előtte nem is beszélsz a dokival (de érdemes), minden bizonnyal el fogja mondani ugyanazokat a dolgokat, amiket te is leírtál itt. Hátha így megérti, miért rossz, amit csinál.
2018. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldás, hogy folytatod a szétporciózást, amit anyud odaadhat neki? Tehát ő etetné, de te állítanád össze az ételt. Nekem az jött le, hogy féltékeny az anyud, így kajával próbál hízelegni a kutyának, hogy őt (jobban) is szeresse.
2018. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet negatív vagyok, de sehogy. Nekem is mudijaim vannak és értetlen szüleim, már elfogadtam, hogy ezen csak az elköltözés segít. Mondjuk az enyém nem eteti folyton, csak pl. az udvaron üvölt, hogy éheztetem őket, mikor a bordájuk nem érezni a zsír miatt és egyebek...

Amúgy az én első kutyám sem bírta az utazást, annyi volt a megoldás, hogy előtte nem adok neki enni és út közben kinéz az ablakon (mert akkor látja, hogy mozgunk).

2018. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mast nem tudsz tenni, mint amit az elso leirt. Kezen fogod, az orvos ott ugyis el fogja mondani, hogy itt az ideje a dietanak, mozgasnak. Jon a kovetkezo kerdes: hogyan etessetek? Elmondja ott is szepen a dietas adagot kiszamolva (az en spanielem is most kicsit nagyobb lett 15 kg, neki 13-nak kellene lennie es az O dietas adagja napi 400 gramm), hazamentek es ugy etetitek. Te meg elkezded vele szepen fokozatosan az edzest, ami lehet egyutt futas, biciklizes, labdazas, stb. Ha van kertetek en oda csinalnek egy mini-agility palyat csak par akadallyal, megtanitanam ra anyamekat is, hogy hogyan csinaljak a kutyaval.


Amugy en is ugyanezt jartam vegig, en beegettem anyamat a doki elott... mikor ivartalanitottam en lettem a mocskos allatkinzo, aki a kant megfosztja a hereitol... hat ilyen ez. Miutan megtortent a beegetes megertette, hogy nem fanatizmusbol figyelek a kutyamra es nem is gyerek-potlek nekem es ezert figyelek ra annyira, hanem mert egy kutya. Sajnos masbol nem tanulnak.

2018. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Édesapád hogy viszonyul az etetés dologhoz? Mert nálunk az segített, hogy sikerült egységesen fellépni a "de sovány ez a kutya, majd én adok neki enni" vonal ellen (na meg pimasz módon elkezdtem ugratni, hogy a saját képére akarja hizlalni a kutyát) és az állatorvos is megjegyezte a füle hallatára, hogy kövér a kutya és beteg lesz tőle. Igaz, nálunk ennyire nem volt súlyos a helyzet. Azóta is hallgatom, hogy sovány a kutya, de már megbékéltek azzal, hogy ha az én dolgom felszedni a kutyagumit, sétáltatni... akkor az etetésről is én döntök.
2018. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz ezt olvasni... Szerintem is vidd el, mondja az orvos neki, hogy nem jó, amit csinál. Sőt, a helyedben előre elmondanám a dokinak,hogy ez a probléma és legyen szíves egy kicsit jobban belemenni a témába...


Nálunk hasonló probléma volt meg van, de nem csak az etetés, hanem nevelés terén is. A lakhatásunkon nem tudunk változtatni, mert saját tulajdonú ingatlanban lakunk, ahol az após is jelen van. Mondjuk nálunk nem vált be az sem, hogy az orvos mondott neki dolgokat, meg az sem, hogy a kiképző. Pedig két kutyánk van, az egyik felnőtt korában került hozzánk és kifejezetten probléma az elkényeztetés nála. Amíg én egy rendszer szerint elvárok dolgokat a kutyáktól, ő nem. Amiről én le akarom szoktatni (és menne, mert borzasztó okos, fogékony), ő megengedi. Ő abban nőtt fel, hogy a kutyát kirakják az udvarra, aztán ha egy nap kétszer ránéz, akkor mindent szabad stb stb... nem könnyű...szóval abszolút megértelek és remélem, hogy az állatorvossal való elbeszélgetés fog segíteni.

2018. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!