Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes belefogni a kutyakozme...

Érdemes belefogni a kutyakozmetikába?

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyon kutyákkal dolgozni. A városomban sok kozmetikus van, de többségük csak a panelkutyák karbantartását vállalja, és így is tele vannak, nem kapni időpontot.

Én szeretnék minőségi, magas színvonalú szolgáltatást nyújtani, akár kiállításra felkészítést, minél több fajta kozmetikáját megtanulnám.

Hogy kéne belefognom? Hol keressek színvonalas tanfolyamot? Egyáltalán hogy megy ez az egész? Lenne esélyem néhány év alatt, ha tényleg jó vagyok megélni ebből?



2018. szept. 3. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ attól is, hogy melyik területe az országnak. Megnézni, hogy valóban van-e annyi kiállítási kutya mint amire gondolsz.

A dolog másik oldala, hogy én inkább azt vettem észre, hogy nagyon kevés olyan kutyakozmetikus van aki egy-egy fajtához ért. Azok akik kiállításra készítenek fel igazán csak néhány fajtában vannak nagyon otthon (mivel sokat vagyok külföldön ez inkább külföldre jellemző, a magyar viszonyokat kevésbé ismerem). Valójában ha ez a célod akkor válasz néhány fajtát és abba legyél profi nagyon. Egy átlag gazdinak kb. mindegy, hogy Fifike (aki mondjuk egy máltai) és Pufika (aki mondjuk egy bolognese) tök egyforma fazonra van nyírva vagy sem (kb. egy dolog számít, hogy gyorsan és olcsón meglegyen). Ahol most főleg élek (ha nem Magyarországon vagyok) tölünk 50km-re van az egyetlen ahol tényleg szépen meg tudják csinálni az uszkárunkat, vállalja egy közelebbi is, de utána úgy néz ki mint egy puli. Ahova most járunk ott a figura csak uszkárt vállal, de abban nagyon otthon van. És itt számtalan ilyet látok, és úgy látom otthon is lenne erre igény.

2018. szept. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg specializálodj fajtacsoportra, vagy nagyobb "fogalomkörre", pl uszkárok, szobakutyák, északiak.
2018. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, ez egy jó ötlet. Angol szetterem van, amíg találtam valakit aki vállalta kiállításra (valaki még hobbira sem, mondván nem csinált még szettert) nagyon sok mindenkit végigkérdeztem. Az ő kozmetikáját is szívesen végezném én ha belevágnék, illetve akkor ott vannak a hasonló kutyák, spánielek, retrieverek is akár. Persze idővel biztos lehetne bővíteni, megtanulni más fajták kozmetikáját is. Inkább kevés fajta menjen magas szinten úgy gondolom. A Fifikéknek meg úgyis mindig kell a nyírás :D

Egyébként jól tudom, hogy tanulás alatt/után el kell menni egy végzett kozmetikushoz tanulni, gyakorlatot szerezni?

2018. szept. 3. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem megelni meg tudnal belole es ha valoban szivvel-lelekkel fogod csinalni, azt a gazdik is latjak, hamar elterjed majd a hired! :)

Sajnos azt nem tudom neked megmondani, hogy hol keress szinvonalas oktatast, esetleg nagyobb varosok (megyeszekhelyek) es Budapest.

En azt tudom neked mondani, hogy nekunk volt egy nagyon jo kozmetikusunk, hozza mar akkor helyet kellett foglalnom, mikor epp nyirtak a kutyat es en negyedevente viszem. Egyszer voltam egy masiknal, mikor ez elmaradt, mert nem lattam 3 honappal elore, O pl.: kikototte a kutyamat es szajkosarat is adott ra, illetve berakta egy szobakennelbe a sotet sarokba (egy regi garazst alakitott at szalonna), ami raadasul emeletesre volt kialakitva es felette egy masik kutyus meg vart a sorara. Na ez nagyon nem tetszett. Oda soha tobbe nem vittem, arrol nem is beszelve, hogy szegeny kutyam jo ronda is lett...:/

2018. szept. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, ebben igazad van. Ahová most járunk oda is alig kaptam időpontot először, egyrészt mert tele volt, másrészt a kialakult vendégkör lestoppolja előre a helyeket. Azóta már én is hónapokkal előre foglalok.

Sok a kozmetikus, de aki tényleg profi, és magas szinten csinálja, nem csak hobbiból nyírogat szinte, ők nincsenek tömegével tapasztalatom szerint.

Szetteres csoportban láttam, hogy egy kutyát megnyírt egy hozzá nem értő, mert ennek ellenére elvállalta. Én ezt nagyon elítélem, nálunk szerencsére aki nem tudta valamiért vállalni az bevallotta, pl. hogy nem ért a fajtához.

Jöhetnek még tippek, tapasztalatok esetleg kozmetikusoktól, és tanulóktól is ha idetévednének :)

2018. szept. 14. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!