Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a táp miatt lehet? Vagy mi...

Ez a táp miatt lehet? Vagy mi az oka? (Hízás)

Figyelt kérdés

5 hónapja eszik a két kutyám N&D tápot. Reggel-este ketté van osztva az adagjuk. A kisebbiken nem vettem észre, a nagyonbikon viszont igen, hogy hízik tőle. Kevesebbet adtam reggel is, és este is neki. Többen megjegyezték, hogy picit felszedett - igen látom én is ezen vagyok, hogy leadjuk. Nem gondoltam volna, hogy ilyen durva a helyzet, hisz épphogy látszik rajta, és a többiek is a picit szóval illették. Ma mérlegre álltam, és nagyon nehezen, de sikerült a kezembe lemérni őket. A nagy 9! kilót szedett fel. Mivel középes testű, így tényleg nem latszott, hogy ennyit hízott. Sokkolt a tudat. A kisebbik 3 kilót szedett fel, rajta mondjuk nem látszik, de így tudva elég rossz. Nasit nem kapnak már egy ideje. Szárított halat kapnak naponta, de azt vitaminból a táp mellé. Hogy fogyasszam le őket? Főleg a nagyobbikat? Egy héten 5 napot járunk futtatóba, ott pihenés nélkül rohan a labda után. A hasa kicsit már "beesettebb" a következő etetésig. A táp, amit esznek jó minőségű. Lehet, hogy nem bírják? Széklet mennyiség napi kettő, rendes normális széklet.

Az 5 nap futtatón kívül a maradék kettőben nagy sétájuk van, ha az időjárás kegyes. Amikor futtatózunk azokon a napokon is nagy sétát teszünk, csak nem akkorát előtte.

Nagyon aggaszt ez a tudat most. De mellé aktív mindkettő. Párom tegnap esti vacsoránál már megjegyezte: csak ennyit adsz neki? Éhen fog halni. Nem nem fog éhenhalni, de lejjebb kell küzdenünk a súlyát. Sunyiban senki nem eteti, még párom sem ebben biztos vagyok. Kevés neki a mozgás? Nyáron alig sétált nappal, este fárasztottuk mindig, és sokat aludt mindkettő. De ez eddig is így volt. Emiatt hízhattak? Vagy a táp a baj? Mostmár, hogy jobb az idő többet mozognak, többet sétálunk stb.

Kérlek segítsetek mit tegyünk.

Soha nem voltak elhagyagolva, mindig a legjobbakat próbáltam biztosítani nekik.



2018. szept. 3. 17:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért a telefonom nem az igazi..
2018. szept. 3. 17:06
 2/3 anonim ***** válasza:

A nagyobbnak adj light szárazat (a Belcando nagyon jó), és ne kapjon sok jutifalatot.

Gyümölcs, zöldség? Szereti?

2018. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Már leadott 5 kilót, büszke vagyok rá :)

Az állatorvos azt mondta hétfőn még két kilót adjon le, és rendben leszünk.

Zöldslget szoktam a tápra reszelni nekik, vitaminként.

Köszönöm a válaszodat

2018. szept. 20. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!