Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » És ők vallják magukat állatsze...

És ők vallják magukat állatszeretőnek? Lent magyarázat

Figyelt kérdés

Most láttam egy posztot borderes csoportban, Facebookon. Egy hölgy rakta fel, hogy a szomszéd szukának (tacskó méretű keverék) még régebben születtek egy border apától kölykei. 2 kölyök lett. A hölgy írta, hogy se a kan, se a szuka nem az ő kutyája. Viszont befogadta a két kölyköt, mert nagyon szereti a border colliekat. A kölykökről egy már felnőttkori képet osztott meg, amin látható, hogy a szuka (anya) és a kan (apa) is rajta van.


Írta, hogy azóta a szuka és a kölykök is ivartalanítva lettek, kivéve az apa.

És rögtön jöttek a nagy okos tenyésztők, hogy ha ennyire szereti a border colliekat miért nem vesz rendes bordert. Erre írta a hölgy, hogy neki a saját border keverékei is gyönyörűek. Erre írt még egy tenyésztő, hogy szerinte meg a hölgy kutyái egyáltalán nem gyönyörűek. Jött még tenyésztő, hogy nem kellene tönkre tenni a fajtát meg stb. stb.


Kérdem én, hogy miért a hölgyet hibáztatják, ha nem az ő kutyája volt sem a szuka, sem a kan. Nem is az ő dolga más kutyáját ivartalanítani. Ő csak befogadta a két kölyköt és ivartalanította őket, még is ő a hibás. Nekem ez kicsit szánalmas a tenyésztők részéről. Ez az elvakult kanapé állatvédő irányzat szánalmas. Azt hiszik, mert ők tenyésztők, lehordhatják, meg rondázhatják más keverék kutyáját.


2018. szept. 3. 17:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ez most egy szar provokatív kérdés lett. Holnap próbálj meg jobbat ideböfögni
2018. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ők vallják magukat annak. Mi a kérdés?
2018. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a tenyésztőknek biztosan nincs más dolguk, mint vadidegeneknek beszólogatni... (kappa)
2018. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Itt is értelmes emberek vannak látom ;) .


Kérdés a végén: "Kérdem én, hogy miért a hölgyet hibáztatják, ha nem az ő kutyája volt sem a szuka, sem a kan"


A kérdőjel lemaradt, bocsi ;) .


De akkor új kérdés:

Hogy tudja a fajtát tönkretenni két ivartalan keverék? Mert ezzel példálóznak, hogy "ezzel tönkreteszik a border collie fajtát" .

2018. szept. 3. 18:25
 5/16 anonim ***** válasza:
15%

"Hogy tudja a fajtát tönkretenni két ivartalan keverék?"

Nézzük országos szinten: Mondjuk az összes tenyésztőtől lesz 50 collie az évben, ezek fajtatiszta, törzskönyves állatok, szűrve vannak a betegségekre és felelős gazdákhoz kerülnek, mert tenyésztő nem adja csak úgy oda bárkinek az almát. Emellett még a szaporítóktól megvesznek mondjuk saccra 100 körüli kölyköt az évben, mert ugye ezek olcsók és a szaporításért fizetni sem kell, így nettó megéri a szaporítónak. Ezek a szaporított állatok nincsenek szűrve semmire, egy részüknek valamilyen öröklött betegsége van, sokuk egyszeri gazdákhoz kerül, akik egész évben ki sem viszik az udvarról őket, neveletlenek, ne adj' isten agresszívak is lesznek emiatt. Ha az ellenőrizetlen vérvonalukban volt nem fajtatiszta szülő, akkor ez kihatással lehet a küllemükre is kisebb-nagyobb mértékben.


Ezek alapján akkor a kérdés: A fajtát vajon hogyan ítélik majd meg az emberek? A kisebbségben lévő törzskönyves példányok alapján, amik felelős gazdáknál vannak vagy a többségben lévő szaporított példányok alapján, amiknek nagy része felelőtlen gazdáknál vannak?


És vedd észre, hogy itt még arról nem is volt szó, hogy a kölyköket ivartalanították-e. De ha továbbmegyünk, akkor képbe jönnek a továbbszaporítók is, akiktől még több szaporított példány kerül ki a tenyésztők kárára.

2018. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
Ui.: Az 50-100 eladott éves példányt nyilván csak kitaláltam, nem is ez a lényeg, csak arra kívántam rávilágítani ezzel, hogy sajnos a szaporítók mindig többségben vannak a népszerű fajták esetén.
2018. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kár, hogy itt nem erről van szó. És nem is így értettem. A fajta vérvonalát hogyan teszi tönkre két ivartalan KEVERÉK? Nem szaporított kutya, hanem csak bordert nyomokban tartalmazó mix.


Amit te leírtál, azzal a fajta hírnevét teszik tönkre, nem magát a fajtát.


De bordernél amúgy sem könnyű így aláásni a fajta feleslegesen túlzott, istenített hírnevét. Pedig közel sem olyan jó fajta, amennyire el van mindenki ájulva tőlük.

2018. szept. 3. 19:47
 8/16 anonim ***** válasza:
6%

"Amit te leírtál, azzal a fajta hírnevét teszik tönkre, nem magát a fajtát."

Azt is leírtam, hogy mi a baj a szaporított példányokkal. Ha nem értesz vele egyet az a te dolgod. Az biztos, hogy a hölgy már nem tudja továbbvinni a vérvonalat, de azzal, hogy szaporított példányt vett aktívan részt vett a szaporításban.

2018. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De nem szaporított példányt vett, te iq harcos. Ezt magyarázom.


Valaki kutyáját felcsinálta egy border, a hölgy meg befogadta a két kölyköt, mert ki akarták őket dobni. Ennyi.

2018. szept. 3. 20:53
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Miért nem a facebook poszt alá írsz kommentet, s kérdezed meg ugyanezt?

Névvel nem megy?

2018. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!