Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű öregnek milyen...

Nagytestű öregnek milyen tápot ajánlatok?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk egy 12 éves goldie-t, mert megesett rajta a szívünk, de sajnos nem tudjuk, hogy milyen táp lenne jó neki. Enyhe ízületi fájdalma van, erre kap ízületvédő tablettát, de úgy hallottam, hogy vannak olyan tápok, amikben szintén van ízületvédő készítmény. Ezekről tudtok valamit?


Maximum tízezret szeretnénk adni 10 kiló tápért. Mit javasoltok?



2018. szept. 4. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Bosch Senior 12,5 kg/7 990Ft, van benne zöldkagylópor, ani ízület védő (gyógyszer mellé vszínű elég)

Eukanuba Adult Daily Care Senior 9+ 12,5kg/12 990 Ft, kondroitin-szulfát & a glükózamin tartalmú

2018. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez sem rossz:


[link]

2018. szept. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy ez:


[link]

2018. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami a tápokban van "zöldkagyló" közel sem elég még egy középkorú kutyának sem, nem még egy idős nagy testűnek. Kell külön glükozamint/kondroitint is adagolni a táp mellé, hiába van benne egy minimális adag.


Tápnak ezt ajánlom:


[link]


Külön kiegészítőnek, van humán is, ami adható kutyának, ár-érték barát:


[link]


Vagy ebeknek való, bevált készítmény:


[link]


[link]


Illetve halolaj kapszulát napi egyet, vagy lazacolajat a tápjára naponta érdemes adni, jót tesz a szőrzetnek, és gyulladáscsökkentő hatása van az ízületekre.

2018. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm szépen, nem hittem volna hogy ennyi ajánlás összegyűlik! o.O


Utánanéztem az ajánlott tápoknak, de lenne kérdésem:


1. A Bosch Senior és a Happy Dog az tuti jó minőségű táp? Az összetevői között szinte nem is írnak húst vagy ez idős korban már nem számít annyira? Egyáltalán mi az, hogy "szárnyashúsliszt" és hasonló fura anyagok az összetevőknél?

2. Brit Premium Large Senior: Na ez jól néz ki a hústartalma miatt! Egyelőre a három közül ez a befutó, viszont ez csak glukózamin és kondroitin-t tartalmaz, amiről azt olvastam, hogy vizsgálatok szerint valójában semmit nem ér az ízületeknek. :\ Akkor így van értelme vajon? Mellette egyébként nem gyógyszert szed (valamelyikőtök írta), hanem zöldkagylóport, az orvos szerint bőven elég neki, nem kell neki húszezres porcvédő készítmény.

2018. szept. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!