Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan dolgoztátok fel a...

Ti hogyan dolgoztátok fel a kutyátok halálát, mennyi időbe telt?

Figyelt kérdés

Tegnap veszítettem el a kutyámat(Bullmasztiff), emlődaganatos volt, idén decemberben lett volna 10 éves, egy csupa szív,szeretetteljes kutya volt, nagyon erős kutya-gazda kapcsolat volt köztünk.

Utóbbi pár napban szinte csak egy helyben feküdt, enni/inni is csak akkor akart, ha odavittem neki az ételt/vizet. Mivel semmiképp sem akartam, hogy szenvedjen és tovább romoljon az állapota, esetleg kínok közt érjen véget az élete, így kihívtam az állatorvost és eutanáziát kértem, a doki szerint is indokolt volt bár felajánlotta, hogy adhat neki esetleg szteroidot meg pár fajta gyógyszert és így egy rövid ideig még talán velünk maradhat, de a daganat tünetei miatt nem éltem a lehetőséggel.

Végig vele voltam az eutanázia során, utána én temettem el. Próbálom magam azzal nyugtatni, hogy megkíméltem egy fájdalmas, nehéz haláltól , de még is magamat okolom amiért döntöttem helyette és elvettem az életét és most úgy érzem, hogy a szívem megszakadt. Nem térek magamhoz, minden pillanatom ekörül forog,étvágyam sincs. Nektek mennyi idő után lett könnyebb, hogyan dolgoztátok fel?



2018. szept. 5. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
A mai napig velem van...
2018. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
71%
Én is ugyan ezt tettem volna, a kutyusnak így a legjobb, és méltóságteljes körülmények között hunyt el.❤
2018. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
75%
Emiatt ne bánkódj, jól csináltad, így lett neki a legjobb!
2018. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a családban 4 ill 5 kutya elvesztése is megtörtént. Mintha az ember egy része is meghalna.

Szüleimmel közösen volt egy Leonbergi (+10) egy ujfoundlandi (+9)

Nekem az exemmel két spániel. Szétmentünk. Az egyiket az exem elaltatta a tudtomon kívül (+12) a másik állítólag él de nem tudok semmit róla.

A testvéreméknek is volt egy leonbergi (+10) és egy westie (+15)

Ezek mind mind nagyon fájóak tudnak lenni.

Jelenleg egyedül élek, de nem vállalok már be kutyát. Inkább kiélem magamat ismerősöknél ha van kutyájuk.

A legjobban az viselt meg hogy az exem a tudtomon kívül megölette a kis Brúnót az angol cockert.


46F

2018. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy az újfoundlandit sajnos nekem kellett végig asstisztálni hogy az állatorvos elaltatja. Még élt szegény amikor már a sírját kiástam. Aztán kijött a doki. Először bealtatta mint műtéthez aztán utána egy másik injekció végzett vele már álmában. Nagyon rossz volt de nem bírtuk nézni hogy már maga alá csinált stb stb.
2018. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
#1 es vagyok! Én írtam, hogy a kutyám a mai napig velem van, vagyis nem tudtam elfelejteni. Ne lelje örömét egy darabig az, aki ezért lepontozott. Undorító pkány
2018. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Először is, őszinte részvétem!

Másodszor is, igazad van, te ölted meg. Én is magamat okolnám. De az is igaz hogy a rák egy nagyon nagyon ronda betegség. (Lehet hogy élt volna még egy darabig a fájdalomcsillapítókal. Lehet. Csak lehet. És ez a legrosszabb az egészben.)


Helyes hogy te temetted el. Sirasd meg. Gyászold meg. A családoddal (vagy azzal aki van neked) együtt. Mi is így tettünk annakidején, és most is így fogunk, ha a mostani kutyánk meghal.

Nem véletlenül szokás gyászolni a halottakat.


Annyival volt könnyebb az én dolgom az állatorvosnál, hogy órák óta gyomorcsavarodása volt szegénynek. (későn vettük észre). Esélye sem lett volna a gyógyulásra. (drótszőrű tacskó keverék. Élt 15 évet.)

2018. szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Szerencsés vagy első. Örülj neki amíg örülhetsz. Pkány.
2018. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nocsak! Az első betalált?
2018. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat, részvétem a Ti kutyáitok miatt is...
2018. szept. 6. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!