Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet kullancs a kutyám...

Ez lehet kullancs a kutyám hasán? Fehér színű?

Figyelt kérdés
Kutyám idősebb nőstény, ezért a mellbimbói feketék, ezért tartom kizártnak, hogy a mellbimbója lenne az. Alatta van egy fekete színű, az a bimbója, és egy olyan 1 centivel felette van ez a fehér színű pici dudor. Ez mi lehet? Létezik fehér kullancs? A kis pukli széleinél körbe van egy nagyon pici vörös rész is. Érdemes állatorvoshoz elvinnem, hogy ő szedje ki szerintetek, vagy ez lehte ilyen hámsérülés is neki? Van egy pici puklija azért, ezért gondolom, hogy talán mégis kullancs, viszont egyértelműen fehér színű, körülötte pedig nincs elszíneződés a kutyám hasán.
2018. szept. 5. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

99%-ig biztos, hogy kullancs.

Ki tudod szedni úgy, hogy ne szakadjon bele a szájszerve?

2018. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem hinném, nem is mernék próbálkozni vele (pedig van rajta 8ezer ft-os bolha és kullancsnyakörv), úgyhogy köszi, holnap akkor elviszem az állatorvoshoz.


Amit még megfigyeltem rajta, hogy úgy tűnik, hogy eléggé a bőre alatt van. Ez már baj, előrehaladottabb lehet? Ezért sem merném piszkálni, nem is nagyon látom hogy lenne "feje" amit meg lehetne fogni, picit olyan mintha tényleg eléggé a bőre alatt bekúszott volna.

2018. szept. 5. 21:26
 3/13 anonim ***** válasza:
2%
Fehér kullancs nem létezik!!
2018. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%

Ilyen a kullancs

[link]

Szerintem nálatok nem az amit írsz.

2018. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Én láttam már életemben egyszer fehér kullancsot (gondolom náluk is létezik albínó egyed??) de én meg 99%-ban biztos vagyok benne hogy nem kullancs. Vagy szemölcs, vagy pici bőrkinövés lehet, az én kutyámnak is van, szintén idősebb (12) éves nőstény. Ez lehet jó és rossz indulatú, az enyémnek több van így a doki egyből vett szövetmintát, szerencsére jóindulatúak. De kis bogyók, szóval tényleg kullancs hatásuk van elsőre.
2018. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem óvantag


[link]

2018. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kép nélkül nehéz, de ha a kullancs nagyra szívja magát tényleg tud nagyon világos, fehéres lenni. Viszont a formája annyira jellegzetes, hogy minden színben azonnal felismerhető. Ha nincs duzzadt kullancs formája (olyan, mint egy felfújt takarmány kukoricaszem), akkor majd a doktor megmondja.
2018. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Találtam június elején, mindjárt kettőt.

A kutyámnak 5 centis, selymes, jól takaró szőre van: fésű, simogatás, alapos kutakodás nélkül szinte észrevehetetlen, ha ilyesmi van a bőrén. Amelyik már főtt kukoricaszem méretűre szívta magát, az esetben nem tűnt különösnek, hogy hibátlan porcelánfehér, épp, mint egy csésze. Tudtam, hogyha megszívja magát, ilyenné is válhat. Hanem, amelyik az állán kapaszkodott meg, az még nem volt nagyobb egy rizsszemnél és szintén ugyanolyan fehér volt. Pedig úgy tudtam, ez a pókszabású már csak akkor "válhat a fehérré", ha degeszre kajálta magát. De nem. Még csak az elején tartott, és az is máris gyönyörű, szinte hófehér volt.


Görbe "csőrű" szemöldökcsipesszel szedtem ki mindkettőt.

(hasonlóval: [link] ) A kullancs mellett, teljesen nyitott állapotban nyomtam erősen a kutya bőrére a csipeszt és amikor már mélységben tutira a szájszerv vége alatt jártam, kb 3 mmre, akkor fogtam rá. Óvatosan, nagyon lassan húztam kifelé, úgy, hogy közben a potrohában lévő "testnedveiből" és a vérből semmi ne juthasson vissza. Ügyes voltam, bár sztem egy állatorvos arcából kifutott volna a vér, ha látja, mit teszek. Mindkét kullancs sértetlenül került ki, életben is maradtak. Kíváncsiságból vattakorongra tettem őket, lássam, bennük kárt tettem-e. Semmit, vígan mászkáltak tehát ők maguk sem sérültek. Olyan vadász ismerős mutatta meg a fifikát, aki erdő közelében él 4 vizslával, egy tacskóval, napi szinten több órát bolyonganak a természetben és sok kullanccsal volt már találkozásuk.

-----------------------------------


" A kis pukli széleinél körbe van egy nagyon pici vörös rész is."


Tehát mielőbb (!!!) vidd állatorvoshoz, nézesd meg, mi van és majd írd meg, miféle dudor volt/van a kutyusodon!


1-eske voltam"

2018. szept. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Voltunk állatorvosnál, ugyan nem nézte meg semmivel (csak a saját szemeivel), semmi eszközzel, picit összenyomkodta körülötte a bőrt, és úgy vizsgálgatta, és úgy mondta, hogy az szőrtüszőgyulladás. + annyit, ha nagyobb lenne, vagy változna, akkor menjünk vissza és kivágják.


Valóban nézegetni fogom, hogy változik-e, aztán kiderül. De ilyen kis puklinál nem hittem volna hogy szőrtüszőgyulladás, 9 év alatt szerintem soha nem volt a kutyámnak, inkább hasonlított bőr alatti kullancsra.

2018. szept. 6. 11:14
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Egyetlen kullancs sem megy bőr alá.

Idősödő kutyáknál sok minden előjöhet, ami addig nem volt.

2018. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!