Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is ismertek személyesen...

Ti is ismertek személyesen törzskönyves szaporítót? És rendes, keményvonalas tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Nos, én előbbi típusból igen, sajnos ismerek. Minden egyes jellemzőjét hozza a besorolásának.

Főként külföldre ad el, régebben 3 fajtát is tenyésztett. Látszólag, Facebookon minden rendben, cuki képek tömkelege, egészségügyi szűrések, bel -és külföldi kiállítások, bejegyzett kennelnév. Jól eteti őket, szép kerekek, de ennyiben kb. ki is fullad, ami becsülendő a munkájában. Valamelyest meglehet, hogy változott a felfogása, legalábbis merem remélni abból, amit neten keresztül látok...és már csak egy fajtával (mini bullterrierrel) foglalkozik, ahogy észrevettem.

Viszont, mikor nála jártam pár éve, a mindenórás angol bulldog szuka kint volt hátul egy boxban a téli hidegben elletőládával. Rövidszőrű, nyomott orrú, magasvemhes kutya! Volt még néhány eb, szintén boxokban (max 2-3x3-as alapterületen). Naponta kiengedte őket játszani, simogatni, almozott, de kb. ennyi. Messziről bűzlött, hogy nem szeretetből teszi, amit tesz, hanem gyakorlatilag ez a megélhetése. (Mennyi pénzt kaszálhat az ilyen, ha kizárólag Németországban ad el...?)

Emberek: nagyon nézzétek meg, kitől vásároltok! Egy darab törzskönyv meg a kiállítási eredmények felsorolása semmire nem biztosíték...feltétlenül tartsatok helyszíni szemlét.

Nektek van a környezetetekben kutyagyáros?

Ismertek lelkiismeretes, gondos tenyésztőt (mindegy, melyik fajtához van köze), akiket a saját szemetekkel láttatok "működés" közben? Bízom benne, hogy utóbbiból több van, bennem ugyanis mély nyomot hagyott a fenti példa. :( Kételkedve tekintek azóta minden tenyésztőre: vajon nem csak a pénzért teszi, amit tesz...?



2018. szept. 6. 22:44
 1/9 anonim válasza:
4%
És ha a pénzért is! teszi akkor mi van? Csináld akkor helyette ingyen. Ennyi erővel minden állattenyésztőt ítéljünk el, de tovább megyek, minden kereskedőt. Attól még szeretheti a kutyáit, hogy pénzt is keres vele.
2018. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Látom, nem olvastál alaposan: nem adta meg a fajtának kellő minimumot sem, a szuka kint volt januárban egy boxban, fialás előtti napokban.

A többi növendék szintén kint didergett.

Ez nem állatszeretet az én meglátásom szerint, és nem is az a hamisítatlan, nagybetűs, kutyás szemlélet.

Ha marad rajta pénze, ám legyen, de mindezt ne a kutyák jólétének rovására érje el!

De kár is magyarázkodnom, ha nem értetted elsőre a problémát...

2018. szept. 6. 23:24
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek mindkettőt. Tk-es kutyáim vannak, de mivel én sportolok, nem pedig kiállítok, és én magam nem tenyésztek, így kevésbé vagyok benne a berkekben. Így szerencsére közel annyi igazi, nagybetűs tenyésztőt ismerek, mint amennyi tk-es szaporítót. De főleg középkategóriás tenyésztő ismerősöm van, akik minden alap elvárásnak megfelelnek, megtesznek a kutyákért is sokat, nem lehet rájuk panasz, de azért nem a fajta minőségének javítása a céljuk, hanem az, hogy legyen belőle némi pénzük.
2018. szept. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Rendes keményvonalas tenyésztőt ismerek többet is. Láttam is munkaközben, kiállításon. De mi a kérdés?
2018. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos egyre több magát tenyésztőnek nevező egyed szaporít. Persze, ad törzskönyvet is. Ahogy a nála lévő elletésre szánt szukáknak nagyrészt nincs is oltásijuk. Az emberek meg tök természetesnek tekintik, hogy egy kutya diszpláziás. Fel sem merül bennük, hogy valami nem oké. Sőt, a kistestűeknél még cukiságnak is tartják, hogy felkapkodja a lábát. Rém igénytelenek az emberek, csak itt sajnos élőlények élete a tét. Tök szomorú ez az egész.
2018. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Ismerek olyan 'nagyobb becsben tartott' juhászkutya tenyésztőt, aki személyesen taglalta nekem, h neki nincs ideje érdemben foglalkozni a kutyáival, sétálni alig járnak és a tenyésztési céljai közt is az szerepel, h nyugodtabb kutyákat csináljon, mert arra van igény...

Viszont, ha jobban belegondolsz, kb lehetetlen munka mellett 10 kutyát rendesen lemozgatni.

Olyan válogatott agility versenyzőt is ismerek, aki fel merte vállalni, h nem foglalkozik aktívan órákat a kutyáival minden nap, hanem a "dolgozó" kutyákkal heti 3x edz és néha elviszi az egész falkát sétálni.


A tenyésztők közt egyébként eléggé más kvalitásoknak kell megfelelni h "jó tenyésztőnek" hívjanak. pl.: ha egy kuty a mégsem lett szép, keresel neki egy új gazdit, ha születik egy vak kölyök az alomban, azt lealtatod. Náluk a fajta nemesítése, a standardnak minnél jobban megfelelő és egészséges egyedek tenyésztése a cél, nem pedig a megszületett kiskutyának minnél jobb életet biztosítani...

2018. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

"ha születik egy vak kölyök az alomban, azt lealtatod."


Csak szólok, hogy ez egy erősen büntethető kategória. Már az idióta Állatvédelmi Törvény szerint.

2018. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Rendesből egyet (a kutyám tenyésztőjét)

Szaporítóból egyet se, távol áll az a világ tőlem

2018. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 donne ***** válasza:
13%

A lealtatás is elég szép , a betegnek látszó kölyköket 1-2 naposan likvidálják....földhöz vágják és kész

De am h nemhiszem h annyira büntetik, hacsak nem jelentik előre be pl.szomszéd pista bá elujságolja a kocsmába h megyek haza, 1,5ora mulva agyonütöm a 8kutyát ...no és akkor felhivom a nemtudom kit....

XD

Falun , meg keverékeknél minden napos, nem foglalkoznak az ivartalanítással, azt se tudják mi az, sok kutyának veszettség elleni oltása sincs, nemhogy kölyök oltás....nekem pl pont ma tünt fel, ahogy játszodtam kinnt a kutyáimmal, hogy a hátso szomszédomnál 2kutya helyett 1et látok...

Sajnálatos de mindennaposan dobálnak kiskutyákat macskákat patakba, élve, szatyorba csomagolva...stb

Ezeket az embereket kellene , ahogyan ők teszik ezt....

Ugyhogy bocsi a témaváltásért, csak azért írom mert én még most is azon csodálkozom, hogy sokan ezt nem tudják, és a szaporításon meg tenyésztésen, meg menhelyes, kóbor kutyákon vannak felakadva, holott százszor szörnyübb dolgok is történnek...

Én is hirdettem már kiskutyákat, mivel akiké voltak, nem foglalkozott velük, az amyjukat lelövette, és rájuk is golyó vagy ki tudja mi várt volna...aztán kaptam a h.szolásokat, h szaporito vagyok...xd

2019. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!