Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek javasolt ebben az...

Szerintetek javasolt ebben az esetben befogadott kutyusnál az izületvédő, vagy valami kiegészítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Befogadtam az egyik szomszédom kutyáját, mert idős, és tudatosult benne, hogy a kutyájának több időre, több sétára van szüksége. Hozzánk került szerencsére. 6 éves keverék kutyus. Eddigi étele az olcsó kajákról, illetve a házikosztról szólt. Ahogy hozzánk került azonnal vettem prémium tápot, és először keverve, majd mostmár csak azt eszi. Az előző gazdája őszintén elmondta a körülményeket: napi 2 séta, ami 20-30 perces volt, de csak itt lent a házak között, olcsó étel, sűrű hasmenés, és zöld vagy sárga habos hányás. Az első hónapban én is tapasztaltam hasmenést, és néha hányást. A kutyus 5 hónapja van nálam, 4 hónapja se hasmenés se hányás --> remélem az emésztését helyrehoztam. Miután idekerül 2 hétre rá elvittem egy teljes laborra, aminek az eredménye szerencsére normális lett. Ivartalanítattam is. Napi 4x sétál, és nincs olyan nap, hogy az össz sétája kevesebb lenne 2 óránál. Az esti legutolsó sétája magában 1 teljes óra. Esténként fokozatosan szoktattam be a kutyafuttatóba, 5 percnél kezdtük, ma már fél-háromnegyed órát töltünk intenzív labdázással. Boldog, kiegyensúlyozott kutyust látok magam előtt.

A kérdésem az lenne, és emiatt írtam le a körülményeket, hogy kell e a futtatás, kirándulás miatt neki porc vagy izületvédő, vagy bármi más? Ezt elfelejtettem megkérdezni az orvostól sajnos.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. szept. 7. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell. Ezek csak panasz esetén orvosi felügyelet mellett adható készítmények. Egészséges kutyának nem kell. Ha prémium táppal eteted, akkor abban benne minden, amire egy egészséges kutyának szüksége van.
2018. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Olyan jó olvasni hogy némelyik kutya ilyen jó helyre kerül.
2018. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

Ne csak tápot adj neki,húst is! Nézz utána, a kutya ragadozó, húsevő állat. Akkor lesz teljes az élete, ha változatos ételeket kap, ha húst rághat, és az egészsége is így lesz jó.

Most a csak táppal etetők le fognak pontozni.Mennyivel könnyebb, egyszerűbb a tápot elétenni, mint a húst.

De nekik azt javaslom, a sok finom étel helyett amit esznek, egyenek 1 féle szárazkaját.Iszonyat unalmas lesz.

2018. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

A kutya nem ember, neki nem a gasztromómiai élvezet miatt fontos az étel. Illetve az embernek se, de nekünk jobban számít.

Ha minden megvan a tápban és szereti akkor az jó.

Lehet hússal is etetni, de akkor csak azzal, és normálisan összeállítva, amihez szükséges némi tudás.

2018. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha már 6 éves és ennyit mozog, én mindenképpen adnék neki valami porc/ízüpetvédőt. Pl join aid,msm,kollagén,zöldkagylópor.
2018. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!