Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne féljek...

Mit csináljak hogy ne féljek betegesen a kutyáktól?

Figyelt kérdés

#kutya #félelem #kóbor kutyák
2018. szept. 9. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg egy szakembert, azaz pszichológust. Mi itt nemtudjuj megitélni, hogy milyen mértékű a fóbiád. A megoldás a szembenézés a félelmeddel, de ennek vannak fokozatai attól fúggően, hogy a félelmed már a beteges fóbia kategória, vagy csak eltúlzott félelem.
2018. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismerőseid közül van vkinek szelíd, nyugodt kutyusa, próbálj ahhoz közelebb kerülni. Meglátni benne olyan tulajdonságokat, amit a félelem, az elzárkózás miatt eddig nem tudhattál észrevenni.

Megismerni a reakcióit, játszani vele, jutifalatot adni neki.

Szép lassan, fokozatosan próbálj közeledni. Figyelj meg másokat, hogyan viselkednek a saját és mások kutyáival. Tanulj más szemmel nézni rájuk, mint eddig és feloldódhat benned az egyébként oktalan félelem!


Olvass, neten nagyon sok könyvet elérsz. Pl.


Fekete István: Bogáncs

Eric Knight : Lassie hazatér

Carol Bigley - Christina Bigley: Megható kutyatörténetek

Gerald Durrell - Budai Katalin : A legszebb kutyatörténetek

stb.


Tudd meg, mennyi mindenre képesek és hajlandók, amit sokan közölünk is megtehetne, de a kutyák sokszor emberibb tulajdonságokkal bírnak, mint némelyik embertársunk.

Részlet a Kutyahideg című filmből, remélem, átmennek a linkek.

Nézd és értsd, mitől fosztanád meg magad, ha a kutya, mint olyan "kimaradna az életedből"


https://www.youtube.com/watch?v=cQ-48rr6Wfo



[link]


[link]


A te dilemmád fejben dől el : ne félj segítséget kérni a megoldáshoz, de tartsd észben, hogy a megoldáshoz te is kellesz! Ha sikerül, ha megismered az önzetlen és feltétlen szeretetet, sokkal gazdagabbá leszel, mint azt eddig gondoltad volna. Akár kérheted orvos segítségét is, hogy felismerd: akár egészségügyi. lelki terápiát jelenthet számodra egy kutya.

Hidd el, valahány próbát megér: kitartást és sok sikert! :)

2018. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azaz hogy nekem is van kutyám
2018. szept. 16. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

És mégis félsz??? :o Nem értelek, ez így nagyon zavaros!

Hogyan tartasz kutyát? Láncon van, a közelébe sem mersz menni, undorodsz....vagy mégis, hogyan értendő?


Írd le, miben nyilvánul meg, mit értesz "beteges félelmen" !

2018. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van egy kutyám egy jack russel terrier, tőle nem félek nagyon szeretem és nagy ön féltem őt.Összesen két alkalom volt amikor

megtámadták a kutyák, egyszer amikor a bolt elé kikötöttem és csak úgy a semmiből ott termett egy kutya és rátámadt a pórázzal kikötött kutyámra meg rám(megjegyzem hogy ott volt a gazdája is, de úgy tett mintha nem is látná az eseményt).

A második alkalom az volt mikor az utcán pórázon sétáltattam a kutyámat és egy elengedett kutya oda futott hozzánk és elkezdte marni a kutyámat én nem tudtam mit tenni mert felborított.(szintén ott volt a gazda és még ő állt feljebb hogy miért sétálok arra,meg hogy a kutyám a hibás aki pórázon volt)

2018. szept. 17. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!