Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az atlag életkor egy...

Mennyi az atlag életkor egy mudi kutyanal?

Figyelt kérdés
Milyen betegseg jellemző?

2018. szept. 9. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

13-14 év.

Gyakori a csípőízületi diszplázia, és hasonlók, de ez sokban függ attól, hogy honnan veszed.

2018. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Várhatóan 14-16 év az élettartama, fajtabetegsége nincsen, jellemzően akkor látja orvos amikor megkapja a kötelezőit. Diszplázia előfordul, de sokkal ritkábban mint mondjuk egy labradornál vagy németjuhásznál. Ezenkív valamilyen ételallergia amire esetleg még lehet számíttani, de ez sem álltalános.
2018. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém novemberben lesz 10 èves. Ivaros kan. Egyértelműen lassul. Úgy mondanám,hogy elmúlt a gyerekes hév,de a sétát,játékot bírja,ugat,rohangál,patkányt,verebet üldöz,és le is öli.

Szerintem 4-5 év még simán benne van a kutyában.


Az angol cockerem èlt 15 évet,pedig az epilepsziás is volt.


A mudi egészséges kutya,kutya baja sincs :))

2018. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen még volt mudi, aki agility versenyt nyert. Az én kutyám nagyapja 16 évet élt. Törzskönyvesek. Még nem rontották el az állományt :) Remélem megőrzik ilyennek és nem jut a divatos fajták sorsára.
2018. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első kutyám 14 évesen halt meg. Utolsó időben már csak pórázon lehetett vinni, mert nem hallott. Talán valami téli megfázásból kialakult betegség miatt epilepsziás rohama lett és utána ment el. Szerintem ha ez nem lett volna, még tovább is élt volna. Másik két kutyám 13 és 10 évesek, a 13 éves kicsit lassabb és rosszul hall, de amúgy más nem látszik rajtuk.
2018. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azt még hozzáteszem, hogy a mudinál előfordulhat örökletes epilepszia, de ha olyan idős korában jön elő mint az én kutyámnál, az már valószínűleg nem örökletes.
2018. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap az állatorvosnál volt egy fiatal ridgeback, epilepszia miatt. Akkor a ridgeback is epilepsziás fajta? Sajnos az epilepsziát (ami nem is külön betegség, hanem tünet együttes) a rivális kennelek lejáratására használják bizonyos személyek. A beagle, az uszkár, a németjuhász fajtánál szép számmal vannak érintett egyedek, mégsem kiáltják ki őket "epilepsziával terhelt" fajtának.
2018. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!