Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a három hónapos...

Mit tehetnék a három hónapos kiskutyám viselkedése ellen?

Figyelt kérdés
Három hónapos kiskutyám általában egy angyal. DE. Van, amikor átkapcsol egy ördögi lénnyé. Mindent szétrág, ide oda piszkít (eddig mindig használta a pelenkát. Most a pelenkát darabokra szaggatja). A legnagyobb gond viszont, hogy minket támad. Ugat, morog... Nekünk ugrik és harap... És nem hallgat semmire (eddig mindig szófogadó volt) és mostmár nem tudjuk mit csinálhatnánk ez ellen. Mindent próbáltunk, amit csak mondtak.

2018. szept. 11. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Mennyit foglalkoztok vele egy nap?

Rendesen le van fárasztva?

2018. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Múlt hét szombat óta lehet levinni sétálni. Azóta rendszeren többször egy órákat megyünk naponta. Itthon kb 8 órát vagyunk és akkor megszakításokkal játszunk vele. Amikor elkezd agresszív lenni, akkor nem tudunk vele játszani, mert csak megsérülünk.
2018. szept. 11. 21:08
 3/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát ha már egy három hónapos kölyök ekkora gondot okoz én azt ajánlom, hogy minél előbb menjetek el vele egy kutya óvodába, kutyasuliba. Ott ti is nagyon sokat fogtok tanulni.

Látni kell, hogy mit csinál a kutya és ti mit reagáltok erre. Ezt itt neten nem lehet elmagyarázni.

2018. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Így viselkedik egy normális 3 hónapos kiskutya. Időnként bepörög és bedurvul játékból. Ezt le kellene állítani, de ezek szerint a neveléshez semmit sem értetek. De jó hír, hogy már vihetitek kutyaoviba, így a hétvégére kereshetnétek is egy jó sulit, mert nektek kellene sokat tanulnotok.

A pelenka pedig arra van, hogy a kutyának megtanítsd, hogy bentre, a lakásba ürìtsen. A lusta és igénytelen (mondjuk ki, gusztustalan) emberek megoldása. Ne csodálkozz, hogy össze-vissza ürít, hisz ezt tanítottad.

2018. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

A mi 3 hónapos kutyusunk is bedurvul néha és harapdál. Olyankor odaadom neki a labdáját, a törölközőjét vagy a rágókát és akkor azt harapdálja. Csak játszani akar, ebben általában nincs aggresszivitás, majd kinövi.

A pelenkánt a miénk is felszaggatta egy időben, most már nem ragasztjuk le, így max odébb viszi vagy felhajtja, de még így sem szokott mellé piszkítani.


#4: Miért van mindenki a pelenka ellen? Sajnos nem mindenki tudja napi 4-5 alkalommal levinni a kutyust. A kutyapiszkot a pelenkáról és kintről is fel kell szedni, a pisit meg magába gyűjti a pelenka és kidobom.

2018. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Utolso! Azert van mindenki a pelenka ellen, amit az elotted szolo leirt. Nem jo megoldas, barmennyire is kezenfekvonek tunik. A kiskutya eletebe sokkal egyszerubb egy rendszert belevinni es ugy megtanitani a szobatisztasagra, mint eloszor raszoktatni a pelenkara es utana pedig leszoktatni rola... az nem szobatisztasag, mert bentre urit. Es tudom, hogy nem hangzik eletszerunek, de amig nem szobatiszta javareszeben, addig mellette kell lenni. En mikor megkaptam a kiskutyamat (mentett kutyus) kb 6-7 hetes lehetett es 1,5 het alatt valt szobatisztava- es ezt ugy ertem el, hogy kivettem 2 het szabit a kutya miatt. Voltak ugyan neha kiscsomagok, mikor hazaertem de nagyjabol 1 honappal kesobb mar semmi. Es ez semmi tobb, csak napirend kerdese!
2018. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Napi 8 óra munka. Reggel munka előtt leviszem fél órára, munka után újból és még este egy rövidebb séta belefér. De egy kistestű, fiatal kutyustól nem lehet elvárni, hogy 8-9 órán át tartsa a pisit, amíg haza nem érek a munkából.
2018. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Egy igényes ember számára nem fér bele az, hogy a kutya a lakás sarkába ürít. Az meg végképp nem, hogy a szőnyegre, ágyra piszkít. Márpedig a kutyának mindegy, hogy pelenka vagy egyéb anyag van-e alatta. Mellesleg az ilyen kutya soha sem lesz már szobatiszta, mert azt tanulja meg, hogyegálisan végezheti bent a dolgát. Könyörgöm, kutya, és nem macska! Ha a szobatisztaság, ennyire alap nevelés sem fér bele egy ember idejébe, kedvébe, nem ilyen állatot kell tartani!
2018. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Már kezdettől fogva, mikor idekerült, használta a pelenkát, nem tanítottuk neki.

Máshová nem piszkít, nagyon ritkán vannak balesetek. Kocsiba, szőnyegre soha nem végezte a dolgát.


Eleinte próbáltuk, hogy levittük hosszabb sétára, egyszer-egyszer pisilt kint, akkor meg lett dicsérve, de nem akarta kint végezni a dolgát, még akkor sem, mikor felvettük a pelenkát. Van egy saját kis szobája, ott nem gond a pelenka.

2018. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondom, ez egyéni gusztus és igényesség (vagy ezen esetben igénytelenség), hogy ki hogy bírja. Nekem alap, hogy a kutyáim szobatiszták! És ez hozzá is tartozik egy jól nevelt kutyához! Az is alapvető, hogy nem fog a lakásban 8-10 óráig pihenni a s..r. 3 nagytestű kutyám van lakásban, de ilyen házba, mint a tiétek még én sem mennék...
2018. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!