Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti el meritek engedni a...

Ti el meritek engedni a kutyátokat sétánál?

Figyelt kérdés
Én sajnos alig bírom ravenni magam pedig van egy szuper rét a közelben és neki is sokkal jobb ha tud szaladgálni de szabály szerűen pánikba esek és rosszul leszek amikor leveszem róla a pórázt. Pedig olyan édes, csak addig megy el ahonnan még lát engem és mindig figyeli, hogy megvagyok-e de én már hívom vissza ha fel meterre megy tőlem. Mások pedig olyan lazan setaltatjak a kutyusaikat póráz nélkül. Ti, hogy csináljátok? Félek, hogy meglát valamit és elmegy, jön egy másik kutya és nekiugrik, kirohan az útra (nagyon messze az út de lehet látni). Behivato, de rettegek, hogy egyszer nem jön vissza
2018. szept. 11. 23:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is arra gondoltam, mert azzal olyan, mintha szabadon lenne így neki is jó és nekem is.

A párom már csak nevet rajtam , mert ő minden gond nélkül elengedi és mondta, hogy soha nem volt még olyan, hogy ne tudta volna visszahívni

2018. szept. 12. 09:28
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk van hosszúpórázunk, és csak olyan helyen engedem el, ha belátom. Agaram van, legrosszabb esetben is, sípra visszajön. Erdőben, parkban sose engedem el. Visszajön, de a környezet miatt inkább póráz. (Erdőben hosszú, városban normál.)
2018. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%

A bordert bárhol el merem engedni, a jacket már kevésbé, viszont a sétáink zöme póráz nélkül szokott történni ilyen mezős-szántós-hétvégi házas környezetben.

7 év alatt még egyszer sem ment el a kutya, pedig már bőven lett volna rá lehetősége.

Erdőben elengedni a vadászok miatt sem tanácsos amúgy és én is csak a 10 m-es pórázt tudom ajánlani, jó cucc h teszteld a kutyád és te is jobban bízol majd benne :)

2018. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Jól ismerem a kutyáimat, gyakran látnak őzet, nyulat, napi szinten ugrik fel előttük macska, de megfelelően neveltek, mindog kézben vannak. Hívásra 100%-ban jönnek, persze, hogy elengedem őket.

Ha nem bízol benne, annak oka van. Valószínűleg vagy a kapcsolat, vagy a nevelés, vagy a szocializáció, vagy egyik sincs rendben. Hosszú pórázt javaslom én is.

2018. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyam kolyok kora ota „elveszithetetlen“, a masik kutyam vadaszkutya, az ivartalanitasa elott sok minden utan elrobogott, de max 5-10 perc utan visszajott. Az ivartalanitasa ota viszont a legjolneveltebb kutya, akit csak ismerek, ha latja pl.: a nyulat konkretan eloszor ram nez, hogy megadom-e az engedelyt? Nem tudom, hogy ez csak az ivartalanitasaval van-e osszefuggesben, mert utana nagyon sokat dolgoztam vele, ujra tanultunk szo szerint mindent. Csak egy parancsomba kerul es addig jon a labam mellett szorosan, amig el nem engedem egy masik paranccsal.

Ezt tudom meg neked ajanlani: egy parancs a labmellett setalashoz es egy masik a “szabad” uthoz. Igy Te kontrollalod 100%-ban es a Te lelked is megnyugszik, hogy jol nevelt, okos kutya. :)

2018. szept. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én zártabb helyeken engedem el inkább (pl. nyitott játszótér amin nincsen senki és a lakások nagy részben körbeveszik) és csak a pórázt lerakom a földre (leghosszabra kiengedem) és ha esetleg futna csak gyorsan rá kell ugrani. Itt csak egy veszély van az, hogy a csatt a végén megüti a kutya fejét, de hát annak mennyi az esélye? Egyébként én is félek elengedni, mert a kutya még nem 100% behívható (a tanítása folyamatban van) Illetve vigyél Extra finom falatot is amiért biztos odajönne a legrosszabb esetekre.
2018. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az egyiket igen, a másikat semmi pénzért sem. A labradort bárhol el tudom engedni, a tacsi keverék ijedős, inkább nem kockázatok, neki marad a flexi, hogy tudjon séta alatt is rohangálni, ha olyan helyen járunk.
2018. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kiskora óta szabadon sétál, természetesen földúton, réten.
2018. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha az utcán sétálunk akkor soha, de ha egy téren vagy valahol játszik a többi kutyával akkor mindig elengedem.
2018. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!